Лугинський районний суд Житомирської області
Справа № 281/2957/14-п
Провадження по справі № 3/281/287/14
10 листопада 2014 року смт. Лугини
Суддя Лугинського районного суду Житомирської області Нечуй Б.П. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Лугинського ВДАІ УМВС України в Житомирській області відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, працюючого в Лугинському держлісгоспі
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Лугинського районного суду з Лугинського ВДАІ УМВС України в Житомирській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АА 2 № 447656 від 03.10.2014 року за ч.1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1
Вивчивши надані матеріали, вважаю необхідним адміністративний матеріал повернути до Лугинського ВДАІ УМВС України в Житомирській області, для дооформлення, оскільки він не відповідає вимогам ст. 256 КпАП України, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Також, відповідно до п. 4.2. Наказу Міністерства внутрішніх справ № 77 від 26.02.2009 року «Про затвердження Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 122, частиною третьою статті 123, частинами першою - четвертою статті 130 КУпАП наявність свідків є обов'язковою.
Згідно з ч. 2-5 ст. 266 КпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Однак в протоколі про адміністративне правопорушення серії АА2 № 447656 від 03.10.2014 року прізвища і адреси свідків не зазначені та не додано пояснень останніх до матеріалів справи.
Приймаючи до уваги вищезазначені обставини, суддя приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення до Лугинського ВДАІ УМВС України в Житомирській області для дооформлення і усунення недоліків, які допущені при його складанні.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП,-
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП (протокол серії АА 2 № 447656 від 03.10.2014 року) повернути до Лугинського ВДАІ УМВС України в Житомирській області, для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Б. П. Нечуй
10.11.2014