про відкриття провадження в адміністративній справі
10 листопада 2014 року справа № 823/3112/14
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Державної міграційної служби України в Черкаській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
16.10.2014 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась у Черкаський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до управління Державної міграційної служби України в Черкаській області (далі - відповідач), в якому просить:
- скасувати рішення відповідача від 07.08.2014 №06/14494 про відмову позивачу у видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
- зобов'язати відповідача видати позивачу паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Ухвалою суду від 17.10.2014 вказаний позов залишено без руху до 07.11.2014 для усунення його недоліків шляхом надання суду належного доказу сплати судового збору у відповідному розмірі. 05.11.2014 позивач усунув зазначені недоліки. Тому суд дійшов висновку відкрити провадження у справі.
Керуючись ст.ст.104-110, 117-118, 254-255 КАС України, суд
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Судове засідання призначити на 17 листопада 2014 року об 10 годині 00 хвилин, що буде проводитись суддею Бабич А.М. одноособово в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м.Черкаси, бульвар Шевченка, 117, - із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
3. Зобов'язати позивача надати до часу призначеного судового засідання:
- завірену належним чином копію судового рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси у справі №711/332/13-ц з даними про набрання ним законної сили, а також дані про наявність виконавчого провадження щодо його виконання;
- належним чином завірені копії власних паспорту та ідентифікаційного коду;
- всі інші докази, які суд повинен врахувати при прийнятті рішення;
- всі оригінали доданих до позовної заяви документів (для огляду).
4. Зобов'язати відповідача надати суду до часу призначеного судового засідання:
- письмові пояснення (заперечення) щодо позову;
- у разі невизнання адміністративного позову - всі докази на підтвердження своїх заперечень;
- завірені копії документів, що підтверджують повноваження в.о. керівника відповідача (наказ про призначення, табель обліку робочого часу тощо);
- докази наявності підстав для тимчасової відмови у видачі позивачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
5. У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Зобов'язати осіб, які беруть участь у справі, у разі неможливості прибуття до суду з поважних причин, завчасно повідомити про це суд.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та оскарженню не підлягає.
7. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
СуддяА.М. Бабич
Пам'ятка з Кодексу адміністративного судочинства про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені статтями 49, 51.
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь - який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.