30 жовтня 2014 року м. Київ К/800/9649/13
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України
в складі: головуючий - Стародуб О.П.,
судді - Ситников О.Ф., Штульман І.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на ухвалу Залізничного районного суду м. Львова від 11.11.2011 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.01.2013 у справі за позовом Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу,-
У листопаді 2011 року Залізничний відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернувся до суду з позовом про визнання дій протиправними та скасування постанови відповідача про накладення штрафу від 21.10.2011 ВП №29052912.
Ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 11.11.2011, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.01.2013, позов повернуто позивачу на підставі п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України.
З такими рішеннями судів не погодився позивач, подав касаційну скаргу, в якій посилається на порушення судами норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Просить скасувати постановлені судами рішення та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Заслухавши доповідача по справі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів та передбачених законом підстав.
У відповідності до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Судами встановлено, що предметом позовних вимог є скасування постанови відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області від 21.10.2011 ВП №29052912 про накладення на боржника штрафу за невиконання без поважних причин рішення суму.
Повертаючи позовну заяву, суд першої інстанції, з чим погодився апеляційний суд, виходив з того, що даний спір не підсудний місцевому суду як адміністративному, оскільки відповідачем у справі є орган державної виконавчої служби.
З такими висновками судів колегія суддів погоджується і вважає, що вони відповідають нормам процесуального права та фактичним обставинам справи.
Мотиви та доводи, наведені позивачем у касаційній скарзі, висновки судів не спростовують і є безпідставними, оскільки відповідно до статті 1 Закону України «Про державну виконавчу службу» державна виконавча служба входить до системи органів Міністерства юстиції України, за правилами частини 3 статті 181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, що виключає можливість застосування передбаченої частиною 3 статті 18 КАС України правил альтернативної підсудності.
Відповідно до статті 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Не може бути скасовано судове рішення з мотивів порушення судом норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.
За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що при ухваленні оскаржуваних рішень суди не допустили порушень норм матеріального і процесуального права, а тому касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а судові рішення - без змін.
Керуючись статтями 210, 220, 222, 223, 224, 230, 231, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Касаційну скаргу Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради залишити без задоволення, а ухвалу Залізничного районного суду м. Львова від 11.11.2011 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.01.2013 у даній справі - без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: О.П. Стародуб
Судді: О.Ф. Ситников
І.В. Штульман