Ухвала від 06.11.2014 по справі 810/6199/14

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

06 листопада 2014 року 810/6199/14

м. Київ

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці, соціального захисту населення та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міськради, третя особа - Департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації, про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління праці, соціального захисту населення та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міськради, Департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації, про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Як вбачається із позовної заяви, предметом спору є визнання протиправними дій Управління праці, соціального захисту населення та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міськради щодо відмови позивачу у видачі посвідчення інваліда війни та зобов'язання цього управління встановити позивачу статус та видати посвідчення інваліда війни. Заявник проживає в АДРЕСА_1. У позовній заяві здійснено посилання на Закон України від 22.10.1993 № 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та на Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. №302.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Відповідно до частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Суддя вважає, що порядок встановлення статусу та видачі посвідчення інваліда війни є невід'ємною складовою частиною процедури надання пільг, соціальних послуг, допомоги, захисту, оскільки єдиним документом, що посвідчує право особи на пільги є таке посвідчення, про що зазначається в тексті цього посвідчення.

Зазначена обставина безпосередньо пов'язана з питанням про визначення предметної підсудності адміністративних справ.

Оскільки позовні вимоги стосуються визнання протиправними дій Управління праці, соціального захисту населення та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міськради щодо відмови позивачу у видачі посвідчення інваліда війни та зобов'язання Управління праці, соціального захисту населення та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міськради встановити позивачу статус та видати посвідчення інваліда війни, тобто стосовно надання заявнику пільг, що приписами п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України віднесено до підсудності місцевого загального суду, як адміністративного суду, то суддя дійшов висновку, що ця справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду (у даному випадку - Ірпіському міському суду Київської області).

Порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування судового рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

При цьому, повернення позовної заяви, згідно з вимогами частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду (у даному випадку до Ірпіського міського суду Київської області) в порядку, встановленому законом.

Зважаючи на те, що позивачем не надано суду доказів сплати судового збору за подання даної позовної заяви, суд дійшов висновку про відсутність підстав для повернення йому судового збору.

Керуючись ст.ст. 18, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці, соціального захисту населення та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міськради, третя особа - Департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації, про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.

2. Копію ухвали разом з адміністративним позовом та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Журавель В.О.