Ухвала від 05.11.2014 по справі 803/2179/14

УХВАЛА

про залучення відповідача та зупинення провадження в адміністративній справі

05 листопада 2014 року Справа № 803/2179/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Кравчик В.В.,

за участю представника позивача Мартинюка С.І.,

представника відповідача Ковальова С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання представника відповідача про залучення другого відповідача - Військово-лікарську комісію Західного регіону Міністерства оборони України у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Військово-лікарської комісії при військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України (далі - ВЛК при в/ч НОМЕР_1 ) про визнання протиправними дій відповідача ВЛК при в/ч НОМЕР_1 по внесенню до постанови, оформленої свідоцтвом про хворобу №224 ОСОБА_1 до п. 13 «обмежено придатний до військової служби» та зобов'язання відповідача внести зміни до постанови, шляхом зміни запису із «обмежено придатний до військової служби» на «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час».

В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про залучення в якості другого відповідача у справі - Військово-лікарську комісію Західного регіону Міністерства оборони України, оскільки саме дана комісія є юридичною особою та визначає придатність за станом здоров'я до військової служби, а також здійснює контроль за позаштатними ВЛК, якою є ВЛК при в/ч НОМЕР_1 . Крім того, просив на час отримання заперечень від відповідача ВЛК Західного регіону Міністерства оборони України зупинити провадження у справі.

Представник позивача в судовому засіданні не заперечує щодо залучення в якості другого відповідача Військово-лікарську комісію Західного регіону Міністерства оборони України.

Заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, про залучення в якості другого відповідача Військово-лікарської комісії Західного регіону Міністерства оборони України та зупинення провадження у справі.

У відповідності до п. 1.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року №402, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Пунктом 2.4.3 вказано, що за рішенням ЦВЛК на ВЛК регіону покладається розгляд, контроль, затвердження постанов позаштатних постійно діючих ВЛК, організованих при військових частинах, які дислокуються на території регіону, незалежно від підпорядкування.

Таким чином, саме на Військово-лікарську комісію Західного регіону Міністерства оборони України покладено розгляд, контроль, затвердження постанов позаштатних постійно діючих ВЛК, в даному випадку постанов Військово-лікарської комісії при військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України.

Згідно зі статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України, суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Якщо позивач не згоден на його заміну іншою особою, то ця особа може вступити у справу як третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, про що суд повідомляє третю особу.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Після заміни сторони, вступу третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на предмет спору, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

З урахуванням вищевикладеного, враховуючи те, що залучення другого відповідача в адміністративній справі не призведе до зміни підсудності адміністративної справи, суд приходить до висновку, що слід залучити в якості другого відповідача Військово-лікарську комісію Західного регіону Міністерства оборони України.

Крім того відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Зважаючи на те, що судом вирішено залучити Військово-лікарську комісію Західного регіону Міністерства оборони України, беручи до уваги місячний термін розгляду адміністративних справ та клопотання представника відповідача про зупинення провадження до отримання письмових заперечень, з метою недопущення пропуску процесуального строку для розгляду цієї справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до подання заперечень другим відповідачем.

Керуючись статтями 52, 122, 157, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Залучити відповідачем у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - Військово-лікарську комісію Західного регіону Міністерства оборони України, якій надіслати копію ухвали суду та копію позовної заяви з копіями доданих до неї матеріалів.

Провадження у справі №803/2179/14 за позовом ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України, Військово-лікарської комісії Західного регіону Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії зупинити до отримання письмових заперечень від залученого відповідача.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала в іншій частині набирає законної сили з моменту проголошення і не може бути оскаржена.

Головуючий С.Ф. Костюкевич