27 жовтня 2014 р. Справа № 41406/12/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
головуючого судді: Ліщинського А.М.,
суддів: Довгої О.І., Матковської З.М.
розглянувши у порядку письмового провадження в м.Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 липня 2011 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Сколівському районі Львівської області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів,-
29.10.2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про стягнення з відповідача податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 58830,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що при першій реєстрації відповідач повинен був сплатити податок з власників транспортних засобів на рахунок місцевого бюджету, оскільки, доказ сплати вказаного податку відсутній, кошти від сплати податку до бюджету не надійшли, а тому його фактично не сплачено.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13 липня 2011 року адміністративний позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 в дохід місцевого бюджету Сколівського району Львівської області 58 830 (п'ятдесят вісім тисяч вісімсот тридцять) грн. 00 коп. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідач постанову оскаржив, не погодившись із зазначеним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права та є незаконною, просить оскаржувану постанову скасувати.
В апеляційній скарзі покликається на те, що у випадку не сплати ним податку з власників транспортних засобів та не надання квитанції йому б не було проведено першу реєстрацію транспортного засобу.
Особи які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про місце та час розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності згідно з п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.
Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити з наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги позивача, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем при реєстрації транспортного засобу автомобіля марки автомобіля марки DAF FA 45.180 (державний номерний знак НОМЕР_1) 2001 року випуску не сплачено податок з власників транспортних засобів до місцевого бюджету Сколівського району Львівської області, а отже він не виконав свій обов'язок із сплати податку.
Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Згідно ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, добросовісно.
Частиною 1 ст. 195 КАС України встановлено, що суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Правильність вирішення справи відповідно до вимог ст.13 КАС України забезпечується системою: апеляційною та касаційною. Можливість апеляційного та касаційного оскарження судових рішень є принципом адміністративного судочинства, що спрямований на забезпечення прав осудності (законності та обґрунтованості) судових рішень.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 зареєстрував придбаний за кордоном автомобіль марки DAF FA 45.180 (державний номерний знак НОМЕР_1) 2001 року випуску.
Відповідно до наданого ДПІ у Сколівському районі Львівської області розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів при першій реєстрації транспортного засобу вантажного автомобіля DAF FA 45.180, 2001 року випуску, сума податку, яку необхідно було сплатити становить 58830,00 грн. (об'єм двигуна-5883 куб. см., ставка податку за 100 куб.см.-1000 грн.).
Відповідно до відповіді №5949 від 04.11.10 р., наданої на запит ДПІ у Сколівському районі Львівської області, Західним головним регіональним управлінням ПриватБанку, квитанції про сплату ОСОБА_1 податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів не знайдено.
ДПІ у Сколівському районі Львівської області було направлено відповідачу повідомлення про запрошення №7449 від 10.06.2010 р. рекомендованим листом щодо сплати податку за вищевказаний автомобіль, проте гр. ОСОБА_2 не прибув до ДПІ та не сплатив до бюджету вказаний податок.
Згідно службової записки №38 від 17.06.2010 р. ДПІ у Сколівському районі Львівської області про результати перевірки щодо сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, кошти по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в сумі 58830,00 грн. від ОСОБА_1 до місцевого бюджету Сколівського району Львівської області не надходили.
Відповідно до ст. 2 Закон України «Про систему оподаткування», чинного на момент виникнення спірних правовідносин, під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Стаття 14 Закону України «Про систему оподаткування» передбачає, що до загальнодержавних належать, зокрема, такі податки і збори (обов'язкові платежі), як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», чинного на момент виникнення спірних правовідносин, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідно до ст. 2 цього Закону об'єктами оподаткування є, зокрема, автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія, - код 8702; автомобілі легкові - код 8703; автомобілі вантажні - код 8704. Оскільки відповідач є власником транспортних засобів, він є платником податку.
Відповідно до ст. 3 цього Закону перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.
Податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки територіальних дорожніх фондів республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджетів міст Києва та Севастополя.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 цього Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Відповідно до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», вбачається, що сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, розраховується саме фізичною особою за ставками встановленими цим Законом.
У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки. Перерахування неправильно сплаченого податку допускається не більш як за три попередні роки.
Відповідачем при реєстрації транспортного засобу автомобіля марки автомобіля марки DAF FA 45.180 (державний номерний знак НОМЕР_1) 2001 року випуску не сплачено податок з власників транспортних засобів до місцевого бюджету Сколівського району Львівської області, а отже він не виконав свій обов'язок із сплати податку.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно з статтею 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Мотивація та докази, наведені у апеляційній скарзі, не дають адміністративному суду апеляційної інстанції підстав для постановлення висновків, які б спростовували правову позицію суду першої інстанції.
За таких обставин справи, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, оскільки вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм у оскаржуваному судовому рішенні належну правову оцінку.
Судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не являються суттєвими і не складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи.
Керуючись статтями 160, 195, 197, 198 п.1, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 липня 2011 року у справі №2а-9724/10/1370- без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя А.М.Ліщинський
Судді О.І.Довга
З.М.Матковська