Справа № 761/31268/14-а
Провадження №2-а/761/661/2014
іменем України
24 жовтня 2014 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Н.В., перевіривши дотримання вимог ст. ст. 99, 105, 106 КАС України позовної заяви ОСОБА_1 до лейтенанта міліції інспектора дорожньо-патрульної служби Приймак Івана Андрійовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення серія ПС1 № 978622 від 08.10.2014 року ,
позивач звернувся до суду із вказаним позовом в якому просить скасувати постанову серії ПС1 № 978622 по справі про адміністративне правопорушення від 08.10.2014 року, закрити провадження по адміністративній справі за відсутністю в його діях складу правопорушення та визнати поважною причину пропуску для оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення для подання адміністративного позову до суду.
Вимоги ч.2 ст.5 КАС України передбачають, що повноваження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з»ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з вимогами ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Нормами ст.289 КпАП України для оскарження постанови про адміністративне правопорушення передбачено десять днів з дня її винесення.
Із вказаною позовною заявою позивач ОСОБА_1 звернувся до суду 21.10.2014 року, тобто з пропущенням встановленого десятиденного строку звернення до суду.
При цьому, суд не розцінює як поважну причину пропуску строку позивачем, а саме неможливістю його звернення до суду з позовом про скасування вказаної постанови, в зв'язку з його відсутністю в м. Києві.
Відповідно до положень ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином вважаю, що вказаний адміністративний позов слід залишити без розгляду у зв'язку із тим, що він поданий після закінчення строків, установлених законом, а поважність причини пропуску строку в даному випадку не встановлена.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 99, 100, 160, 165 КАС України, суд,-
адміністративний позов ОСОБА_1 до лейтенанта міліції інспектора дорожньо-патрульної служби Приймак Івана Андрійовича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення серія ПС1 № 978622 від 08.10.2014 року - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м.Києва. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя :