Справа № 708/149/14-а
Номер провадження № 2-ар/708/8/14
09 жовтня 2014 р.
Чигиринський районний суд Черкаської області
в складі :
головуючої - судді Ткаченко С.Є.
при секретарі - Тендітній Л.В.,
з участю позивача -ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Чигирині заяву ОСОБА_1 про роз'яснення порядку виконання рішення суду
встановив:
Заявник (позивач по справі) звернувся до суду із заявою про роз'яснення порядку виконання постанови Чигиринського районного суду від 14.02.2014 року, залишеної без змін Київським апеляційним адміністративним судом, згідно до якої його позов було задоволено та визнано дії управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі щодо відмови йому в проведенні перерахунку пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації неправомірними та зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі здійснити перерахунок йому пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації, які враховуються при обчисленні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, з 03.08.2013 року з врахуванням виплачених сум, вказавши, що управлінням Пенсійного фонду України в Чигиринському районі було здійснено перерахунок та виплачено йому пенсію на підставі рішення суду, але під час розрахунку його пенсії, управління врахувало норми Закону України «Про державну службу», які діяли станом на 14.02.2014 року, тобто на день винесення постанови суду, у зв'язку з чим 14 квітня 2014 року ним було направлено листа до управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі з проханням виправити помилки та здійснити перерахунок пенсії відповідно до норм чинного законодавства станом на 26.08.2010року, на що отримано відповідь управління про те, що при перерахунку пенсії вони діяли в правовому полі у відповідності до норм чинного законодавства.
В результаті дій управління його пенсія розрахована не в розмірі 86% від заробітної плати, якби це передбачалося законодавством 2010 року, а в розмірі 80% від розміру заробітної плати, як це передбачено законодавством, діючим станом на 14.02.2014року, хоча в його випадку не можна посилатися на ст.37-1 Закону «Про державну службу» та п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000року №865, в яких затверджується порядок перерахунку пенсій у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом. В такому разі перерахунки здійснюються відповідно пенсіонерам, які не працюють на державній службі, на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум зарплати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, а також пенсіонерам, які продовжують працювати, на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку.
Посилаючись на те, що в результаті неправильного трактування Закону України «Про державну службу», управління знову вдається до неправомірних дій, здійснюючи перерахунок його пенсії за законодавством, діючим в 2014 році і, таким чином, не компенсуючи йому збитки, заявник (позивач по справі) прохав роз'яснити порядок виконання постанови суду від 14.02.2014 року в частині того, яким чином має здійснюватися перерахунок його пенсії, чи на день його первинного звернення - 26.08.2010 року, чи відповідно до законодавства станом на 14.02.2014 року.
В судовому засіданні заявник (позивач) підтримав свою заяву та прохав її задовольнити, пояснивши суду, що в 2010 році відповідачем було порушено його права і тому управління повинне виправити допущену помилку та здійснити донарахування йому пенсії за діючими на той час законами, не змінюючи базовий місяць індексації, оскільки зміни до абзацу 9 п.5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 були внесені 29.01.2014 року, а також не вправі в порушення Конституції України звужувати його соціальні права.
А тому вважає, що донарахування пенсії відповідач зобов'язаний здійснювати станом на день його первинного звернення - 26.08.2010 року.
Представник відповідача ОСОБА_2 пояснив суду, що спочатку в лютому 2014 року у виконання постанови Чигиринського районного суду було проведено перерахунок пенсії позивача за один місяць, а після залишення даної постанови суду Київським апеляційним адміністративним судом без змін також в червні цього року було здійснено перерахунок пенсії з 03.08.2013 року відповідно до діючого на той час законодавства, в результаті чого виникла переплата.
Він вважає, що вони діяли правильно і управлінням було здійснено перерахунок пенсії у відповідності до вимог чинного законодавства на момент здійснення перерахунку пенсії, оскільки закон зворотної сили не має.
Вислухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, суд вважає необхідним роз'яснити наступне.
Як передбачено ч.1 ст.257 КАС України, в разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.
А відповідно ч.5 ст.257 КАС України процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах, вирішує суддя адміністративного суду одноособово, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Як вбачається з постанови Чигиринського районного суду від 14.02.2014 року, залишеної відповідно до ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 03.04.2014 року без змін, судом вимоги позивача було задоволено та визнано дії управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі щодо відмови йому в проведенні перерахунку пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації неправомірними та зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації, які враховуються при обчисленні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, з 03.08.2013 року з врахуванням виплачених сум.
Судячи зі змісту постанови Чигиринського районного суду від 14.02.2014 року, судом чітко визначено, що перерахунок пенсії позивачеві має здійснюватися з 03.08.2013 року.
Таким чином, під час виконання вище вказаної постанови суду, слід враховувати, що пенсія позивачеві вже була призначена і здійснення її перерахунку повинно відбуватися в рамках чинного законодавства України, тобто право позивача на отримання пенсії в розмірі із застосуванням показника заробітної плати з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації виникло з 03.08.2013 року.
Виходячи з цього, управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі повинне здійснити перерахунок пенсії на момент поновлення порушеного права позивача - 03.08.2013 року.
На підставі викладеного та, керуючись ст.257 КАС України, суд
Роз'яснити ОСОБА_1, що виконання постанови Чигиринського районного суду від 14.02.2014року щодо здійснення йому перерахунку пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації повинно здійснюватися відповідно до вимог чинного на момент поновлення його права законодавства України.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Головуюча