Постанова від 23.10.2014 по справі 328/3309/14-а

328/3309/14-а

23.10.2014

2-а/328/82/14

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 жовтня 2014 року м. Токмак

Токмацький районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Петренко Л.В. при секретарі Похвалітовій М.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду м. Токмак адміністративну справу за позовом Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

встановив:

Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що ОСОБА_1 отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку на підставі недостовірної інформації, яку подала відповідачка, внаслідок чого було необґрунтовано переплачено 1431,00 грн.

03 квітня 2014 року відповідачка повернула частину переплаченої суми допомоги в розмірі 20,84 грн., а 26 червня 2014 року повернула 100,00 грн.

На даний час сума, яку відповідачці необхідно повернути становить 1311,00 грн., тому позивач просить суд стягнути з відповідача 1311,00 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, надала заяву, в якій просила справу розглянути за її відсутності, позовні вимоги визнала в повному обсязі.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12, ст.. 41 КАС України, у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника позивача та відповідача, в особистих поясненнях котрих немає необхідності, за матеріалами справи, в порядку письмового провадження за правилами, встановленими ч. 4 ст. 122 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судом встановлено, що 23.10.2012 року та 15.04.2013 року до управління соціального захисту населення Токмацької міської ради Запорізької області звернулася ОСОБА_1 із заявами про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно рішення про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 19.04.2013 року ОСОБА_1 отримувала допомогу по догляду за дитиною до трьох років.

В поданій заяві відповідачка своїм особистим підписом підтвердила те, що їй роз'яснено обов'язок в разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання соціальної допомоги, повідомити органи праці та соціального захисту населення.

Призначення та виплата відповідачці допомоги здійснювались згідно Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. №1751.

Актом проведення перевірки правильності розрахунку та призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку від 18.11.2013 року № 90 встановлено, що при зверненні за призначенням державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку навмисно подала недостовірні дані про свої доходи і майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 23.10.2012 року та від 15.04.2013 року заявниця зазначила, що інших доходів, крім державної допомоги і аліментів, у неї не має.

Згідно довідки про доходи ПАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» від 29 жовтня 2013 року дохід заявниці за період з 01 вересня 2012 року по 31 січня 2013 року склав 4 155,43 грн. Зазначені дії призвели до переплати державної допомоги.

У заяві про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги ОСОБА_1 ставила свій підпис і усвідомлювала, що приховування факту отримання заробітної плати впливає на розмір призначеної допомоги. Подання недостовірної інформації про доходи призвело до надмірної виплати їй коштів у вигляді державної допомоги в розмірі 1431 грн. 84 коп.

18.11.2013 року відповідач особисто отримала повідомлення про припинення надання державної допомоги сім'ям з дітьми та запропоновано повернути до 25.01.2014 року переплачену суму в розмірі 1431 грн. 84 коп.

В добровільному порядку відповідачка 03 квітня 2014 року повернула частину переплаченої суми допомоги у розмірі 20 грн. 84 коп., а 26 червня 2014 року повернула 100 грн. 00 коп.

На даний час сума, яку відповідачці необхідно повернути складає 1311.00 гривень.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (в редакції яка, діяла на час виникнення спірних правовідносин) право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має незастрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Згідно ст. 15 вказаного Закону допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.

Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги, тощо), стягуються згідно з законом.

Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Згідно п. 49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин), особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.

Відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги.

Органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право перевіряти матеріальне становище сімей з дітьми.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою КМ України від 27.12.2001р. № 1751, керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд,

постановив:

Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (паспорт серії НОМЕР_2, виданий Токмацьким РВ УДМС України в Запорізькій області 14 вересня 2013 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради Запорізької області, (адреса: Запорізька область, м. Токмак, вул. Революційна, 12) на р/р 35419003031787 в Токмацькому УДКС України у Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 03193152, переплачену державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 1311 (одна тисяча триста одинадцять) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Токмацький районний суд Запорізької області. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя /підпис/

згідно з оригіналом

Суддя: