ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
12 вересня 2014 року № 826/12521/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомКиївського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
простягнення коштів у розмірі 368,52 грн.
встановив:
Позивач, Київський міський центр зайнятості, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 в сумі 368,52 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість перед Київським міським центром зайнятості у розмірі 368,52 грн., яку відповідач в добровільному порядку не погоджується сплачувати.
Позивач в судовому засіданні виклав зміст позовних та спросив суд стягнути заборгованість з ОСОБА_1.
Відповідач у судове засідання не з'явився, свого відношення з приводу заявлених позовних вимог не висловив, хоча попереджався про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином.
Керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України суд розглянув справу у письмовому провадженні.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Закон України «Про зайнятість населення» визначає правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю.
Статтею 18 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, передбачених на ці цілі.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 зареєструвалася 04.07.2013 року в Дарницькому районному центрі зайнятості м. Києва.
Наказом Дарницького районного центру зайнятості № НТ130704 від 04.07.2013 року відповідачу був наданий статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю.
Наказом Дарницького районного центру зайнятості від 04.10.2013 року № НТ131004 припинено реєстрацію безробітної ОСОБА_1 у зв'язку з невідвідуванням безробітним державної служби зайнятості без поважних причин 30 календарних днів і більше, відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 31 Закону 1533-ІІІ.
Згідно зі ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» центри зайнятості проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення згідно Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним від 13 лютого 2009 року № 60/62.
У вищезгаданому Порядку зазначено, що для проведення перевірки центри зайнятості взаємодіють з Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та державними реєстраторами шляхом обміну інформацією про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно - правовими договорами.
Обмін інформацією здійснюється між Державним центром зайнятості, Державної податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та державними реєстраторами з метою перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного, визначення розміру матеріального забезпечення та надання інших соціальних послуг.
На виконання ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Дарницьким районним центром зайнятості м. Києва проведено розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення.
При проведенні розслідування страхового випадку, яке було здійснене шляхом електронної звірки даних, що зазначені у документах, поданих відповідачем до Дарницького районного центру зайнятості і які є підставою для надання статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, з базою даних Державної податкової адміністрації України, по відповідачу було виявлено ознаку доходу - 101 «Заробітна плата, нарахована та виплачена» у ТОВ «Фоззі - Фуд» (код ЄДРПОУ 32294926) у третьому кварталі 2013 року.
У зв'язку з цим головним спеціалістом Дарницького районного центру зайнятості було проведено перевірку достовірності даних безпосередньо на підприємстві та встановлення факту перебування відповідача у трудових відносинах та отримання доходу у третьому кварталі 2013 року.
Так, згідно акту розслідування страхових випадків від 14.02.2014 року № 50, гр. ОСОБА_1 перебувала у трудових відносинах з ТОВ «Фоззі-Фуд» з 17.07.2013 року і на момент проведення перевірки, та отримувала дохід.
Отже, відповідач перебувала у трудових відносинах з ТОВ «Фоззі-Фуд» перебуваючи в статусі безробітного у центрі зайнятості, що суперечить нормам чинного законодавства.
Законом України «Про зайнятість населення» зазначено, що зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. В Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах і які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю.
Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.
Положеннями Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що лише незайняті громадяни мають право на виплату у встановленому порядку допомоги по безробіттю.
Згідно з положеннями ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплат їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно Наказу Дарницького районного центру зайнятості № 19 від 11.03.2014 року прийняте рішення про повернення ОСОБА_1 незаконно отриманих коштів, як допомоги по безробіттю у розмірі 368,52 грн.
На підставі вищезазначеного Наказу позивачем направлено відповідачу повідомлення вих. № 21/423 від 12.03.2014 року про необхідність повернення незаконно отриманих коштів у розмірі 368,52 грн.
Рішення про повернення не законно отриманих коштів відповідач не оскаржував, а сума яка підлягає поверненню відповідачем несплачена і на момент розгляду даної справи становить 368,52 грн.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є суб'єкт владних повноважень, а Відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Київського міського центру зайнятості задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Київського міського центру зайнятості кошти у розмірі 368,52 (триста шістдесят вісім грн.) 52 коп.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.