Ухвала від 10.10.2014 по справі 813/6919/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

10 жовтня 2014 року Справа № 813/6919/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Кузана Р.І., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові адміністративну справу за позовом Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина Республіки Афганістан ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 про затримання та примусове видворення за межі території України

ВСТАНОВИВ:

12.10.2011р. Мостиський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про примусове видворення громадянина Республіки Афганістан ОСОБА_3 за межі території України.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18.10.2011р., залишеною без зміни ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012р., позов задоволено повністю.

Не погоджуючись із зазначеним судовими рішеннями позивач звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18.09.2014р. касаційну скаргу ОСОБА_4 - представника ОСОБА_3 задоволено.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.10.2011р. та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012р. скасовано, а справу за позовом Мостиського прикордонного загону до ОСОБА_3 про затримання та примусове видворення направдено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.

Окружним адміністративним судам, згідно з частиною 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Враховуючи предмет спору - затримання та примусове видворення громадянина Афганістану ОСОБА_3 за межі території України, суд зазначає, що дана адміністративна справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному. З огляду на положення статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України справа територіально підсудна Мостиському районному суду Львівської області.

Згідно вимог п.2 ч.1 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Пункт 6 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 06.03.2008р. №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» передбачає, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України). Передача адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого можлива лише з підстав та в порядку, передбачених статтею 22 КАС України. Порушення встановленого статтею 22 цього Кодексу порядку і підстав передачі справи з одного суду до іншого є неприпустимим та таким, що порушує право особи на незалежний та неупереджений суд. Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Підсумовуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що Львівський окружний адміністративний суд позбавлений можливості розглянути вказану адміністративну справу, оскільки не є компетентним у її розгляді, що, у разі розгляду справи по суті, стане безумовною підставою для скасування судового рішення.

Керуючись ст.ст.18, 19, 22, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу за позовом Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України до громадянина Республіки Афганістан ОСОБА_3 про затримання та примусове видворення за межі території України,- для розгляду до Мостиського районного суду Львівської області (81300, Львівська область, м.Мостиська, вул.Грушевського, 1/9).

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кузан Р.І.