ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
16 жовтня 2014 року м. Київ № 826/15629/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
доРеєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві
про зобов'язання вчинити певні дії,-
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 з позовом до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, у якому просить:
- зобов'язати реєстраційну службу Головного управління юстиції у м. Києві внести запис до Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно про скасування арешту на квартиру АДРЕСА_1 (архівний номер 901722KIEV1 архівна дата 30.01.1998 року дата виникнення 30.01.1998 року № реєстратора 16805-22, внутрішній номер № 4C01163F22EF522E2939).
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Статтею 106 КАС України встановлені вимоги до позовної заяви.
Так, відповідно до ч. 1 вказаної статті у позовній заяві зазначаються, зокрема: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Як вбачається із позовної заяви, зокрема із вступної її частини, позивачем зазначено, що ОСОБА_1 одночасно зазначена позивачем та відповідачем по справі, що в свою чергу є недоліком позовної заяви та потребує його усунення позивачем шляхом визначення статусу особи, яка звернулася до суду (позивача).
До того ж, як вбачається із наявних у позовних матеріалів паспортних даних заявниці, її прізвище ОСОБА_1, що, в свою чергу, не відповідає прізвищу заявниці, яке вказано у вступній частині позовної заяви - ОСОБА_1 Наведений недолік позовної заяви потребує усунення шляхом надання уточнень позову із зазначенням прізвища заявниці у відповідності із її паспортними даними.
Крім того, згідно з п. 3. ч.1 ст. 106 КАС України позивач у позові визначає відповідача. Згідно з п. 9. ч. 1 ст. 3 КАС України відповідачем, за загальним правилом, є суб'єкт владних повноважень. При цьому, згідно з приписами ч. 1 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається, крім іншого, за органами державної влади, іншими державними органами, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Згідно з ч. 3 ст. 48 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
В даному випадку, як вбачається з позову, позивачем пред'явлено позов до відповідача - Реєстраційної служби ГУ юстиції в м. Києві. При цьому, позивачем не надано будь-яких доказів (витяг з ЄДР) того, що реєстраційна служба є юридичною особою та, відповідно, має адміністративно процесуальну правосуб'єктність, що створює перешкоди для вирішення питання про відкриття провадження у справі, з точки зору наведених вище приписів п. 3. ч.1 ст. 106 КАС України.
Відтак, позивачу слід надати документально підтверджені відомості щодо статусу відповідача, як юридичної особи та наявності у нього адміністративно процесуальної правоздатності та дієздатності.
Окрім того, відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивачка зазначає, що наявність запису про накладення арешту на квартиру позбавляє її можливості реєстрації свого права власності на квартиру, що, як зазначає позивачка, істотно обмежує її законні права. При цьому, позивачка зазначає, що державним нотаріусом в цілях вирішення зазначеного питання (щодо зняття арешту) їй було порекомендовано звернутися до ГУ юстиції у місті Києві.
Однак, на підтвердження обґрунтованості своїх позовних вимог позивачка не надає суду доказів звернення до ГУ юстиції у місті Києві із заявою щодо внесення запису про скасування арешту на квартиру, а також доказів відмови ГУ юстиції у місті Києві у задоволенні такої заяви, що б зумовило звернення до суду за захистом порушених прав.
У той же час, позовна заява не містить обґрунтування дотримання строків звернення до суду, враховуючи те, що про наявність обставин накладення арешту на квартиру позивачка знала ще під час розгляду справи № 826/16959/13-а в Окружному адміністративному суді м. Києва, що підтверджується постановою суду по вказаній справі від 12.12.2013 року.
Відсутність наведених доказів створює перешкоди для перевірки дотримання строків звернення до суду, встановлених статтею 99 КАС України.
Слід додати, що згідно з пунктом 5.27 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07 квітня 2003 р. № 55 копія документа засвідчується відміткою, що складається зі слів "Згідно з оригіналом", назвою посади, особистим підписом особи, яка засвідчує копію, її ініціалами та прізвищем, датою засвідчення копії, що проставляється у лівому нижньому куті документа.
У той же час, в порушення наведених положень, жоден із доданих до позовної заяви документів не засвідчений належним чином.
Крім того, статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України «Вимоги до позовної заяви», зокрема частиною 3 вказаної статті встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
В той же час, позивачем не надано копій всіх доданих до позовної заяви документів для направлення їх визначеному у позові відповідачу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корп. 1, блок «А») до 27 жовтня 2014 року включно: 1) письмове визначення особи-позивача за даним позовом із зазначенням прізвища заявниці у відповідності із її паспортними даними; 2) документально підтверджені відомості щодо статусу відповідача, як юридичної особи або уточнення особи, яка має відповідати за позовом; 3) доказів звернення до ГУ юстиції у місті Києві (в особі реєстраційної служби) із заявою щодо внесення запису про скасування арешту на квартиру, а також доказів відмови ГУ юстиції у місті Києві у задоволенні такої заяви; 4) обґрунтування дотримання строків звернення до суду, встановлених статтею 99 КАС України; 5) належним чином засвідчені копії документів, які додані до позовної заяви; 6) копії всіх доданих до позовної заяви документів для направлення їх визначеному у позові відповідачу.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 27 жовтня 2014 року включно.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Кармазін