179/1881/13-п
3/179/672/13
07 жовтня 2013 р. суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Живоглядов А.М., за участю прокурора Киричок Є.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Магдалинівка матеріали, які надійшла з прокуратури Магдалинівського району відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця с. Пишне Долинського району Кіровгорадської області, освіта вища, одруженого, не судимого, працює директором КУ "Територіального центру соціального обслуговування", депутата Магдалинівської районної ради VI скликання, проживає АДРЕСА_1 щодо притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне діяння передбачене ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, який відповідно до п. п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, на якого згідно ст. 12 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" покладено обов'язок щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за попередній рік, маючи реальну можливість своєчасно подати вказану декларацію, перебуваючи на робочому місці за адресою: смт. Магдалинівка, вул. Радянська, 64, в порушення вимог ч. 1 ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", не подав до районної ради чи за основним місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2012р.
Відповідно до рішення 23-ї сесії 6-го скликання Магдалинівської районної ради, ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунальної установи "Територіального центру соціального обслуговування" з 21 січня 2013р.
Відповідно до рапорту посадової особи о/у в ОВС ВБК УБОЗ ГУМВС України в Дніпропетровській області, ОСОБА_1 не надав за місцем роботи декларацію про майно, доходи та зобов'язання фінансового характеру за 2012р.
У судовому засіданні порушник пояснив, що він з 21 січня 2013р. призначений на посаду директора КУ "Територіального центру соціального обслуговування",. Магдалинівського району. Згідно постанови територіальної виборчої комісії "Про результати виборів до місцевих рад Магдалинівського району" № 21 від 05 листопада 2010р. та рішення № 1-1/VI від 16 листопада 2010р. "Про визнання повноважень депутатів" сесії Магдалинівської районної ради, являється депутатом Магдалинівської районної ради. Як директор, як посадова особа публічного права отримує заробітну плату із місцевого бюджету. Пояснює, що не подав за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012р. тому, що не має спеціальної юридичної освіти та не знав вимог чинного законодавства.
Вислухавши пояснення порушника, дослідивши матеріали справи, суд, вважає, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", за місцем роботи (служби), крім само зайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 /а.с. 13/, який являється директором КУ "Територіального центру соціального обслуговування" /а.с. 17/ та депутатом Магдалинівської районної ради VI скликання /а.с. 26-37/, декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2012р. за місцем роботи не подавав /а.с. 4/.
Відповідно до основних принципів запобігання і протидії корупції (ст. 3 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції») одним з принципів є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.
Беручи до уваги викладене, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При встановленні розміру стягнення, враховую характер здійсненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, а також обставини, що пом'якшують відповідальність вважаю за можливе застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, призначивши адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Дніпропетровської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя А.М.Живоглядов