Ухвала від 30.09.2014 по справі 737/28/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 737/28/14-а(2а/737/9/14) Головуючий у 1-й інстанції: Іванець С.В. Суддя-доповідач: Файдюк В.В.

УХВАЛА

Іменем України

30 вересня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Файдюка В.В.

суддів: Мєзєнцева Є.І.

Старової Н.Е.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Куликівського районного суду Чернігівської області від 13 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Куликівському районі Чернігівської області про визнання неправомірними рішення та дій органу державної влади та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Куликівського районного суду Чернігівської області від 13 червня 2014 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Куликівському районі Чернігівської області про визнання неправомірними рішення та дій органу державної влади та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач належить до осіб, які є інвалідами 3 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до постраждалих осіб 1 категорії, що підтверджується довідкою виданою Київської міської спеціалізованої, захворювання пов'язане з наслідками аварії на ЧАЕС та має право на отримання додаткової пенсії згідно статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у розмірі встановленому постановою Кабінету Міністрів України.

Позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Куликівському районі Чернігівської області та отримує державну та додаткову пенсію, виходячи із положень статей 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та постанови Кабінету Міністрів України № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 23 листопада 2012 року.

Ухвалою Куликівського районного суду Чернігівської області від 13 червня 2014 року, що набрала законної сили, провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до УПФУ в Куликівському районі Чернігівської області про визнання неправомірними рішення та дій в частині з 01 січня 2013 року по 30 липня 2013 року включно закрито на підставі п.4 ч.1 статті 157 КАС України.

Ухвалою Куликівського районного суду Чернігівської області від 13 червня 2014 року позовні вимоги ОСОБА_3 до УПФУ в Куликівському районі Чернігівської області про визнання неправомірними рішення та дій в частині періоду з 01 січня 2014 року по 01 квітня 2014 року залишено без розгляду на підставі п.3 ч.1 статті 155 КАС України. Вказана ухвала набрала законної сили

Щодо позовних вимог позивача ОСОБА_3 про визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку та виплати йому пенсії відповідно до ст.ст.50, 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов'язання відповідача здійснити йому перерахунок та виплату основної пенсії по інвалідності в розмірі не менше шести мінімальних пенсій за віком відповідно до вимог ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком відповідно до вимог ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру пенсії за віком, визначеної ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 09 грудня 2011 року по 31 грудня 2011 року, слід зазначити таке.

Відповідно до статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до категорії 1, інвалідам 3 групи призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Згідно статті 54 Закону встановлено, що в усіх випадках розмір пенсії для інвалідів 3 групи, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою не може бути нижчим 6 мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до п. 7 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» доповнено пунктом 4 такого змісту: «Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 13, ст. 178 з наступними змінами), статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 4, ст. 94 з наступними змінами), статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 29, ст. 399 з наступними змінами) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік».

На виконання вимог даного Закону Кабінетом Міністрів України 06 липня 2011 року було прийнято постанову № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету». Дана постанова набрала чинності з 23 липня 2011 року.

Отже, до 23 липня 2011 року вказані виплати виплачуються у розмірах, встановлених Законом України «Про соціальний захист дітей війни» та Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а починаючи з 23 липня 2011 року - Постановою Кабінету Міністрів України від 06 липня 2011 року № 745.

Таким чином, позовні вимоги в частині перерахунку і виплати пенсії відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 09 грудня 2011 року по 31 грудня 2011 року задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог позивача ОСОБА_3 про визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку та виплати йому пенсії відповідно до ст.ст.50, 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов'язання відповідача здійснити йому перерахунок та виплату основної пенсії по інвалідності в розмірі не менше шести мінімальних пенсій за віком відповідно до вимог ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком відповідно до вимог ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру пенсії за віком, визначеної ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 01 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року, слід зазначити таке

Згідно п.4 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (який був чинним на день перерахунку пенсії позивачу) у 2013 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вказана постанова видана на виконання повноважень, наданих Кабінету Міністрів України Законом і діє починаючи з 01 січня 2012 року. Цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій відповідно до статей 50, 54, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до пункту 11 даного Порядку, пенсія інвалідам III групи, віднесеним до І категорії, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, з 01 січня 2012 року, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виплачується у розмірі 100% до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а з 01 липня 2012 року у розмірі 110%.

Відповідно до пункту 13 даного Порядку, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю для інвалідів III групи, віднесених до І категорії, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, з 01 липня 2012 року, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виплачується у розмірі 18% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідачем позивачу за період з 05 вересня 2013 року по 31 грудня 2013 року була перерахована та виплачувалася основна державна пенсія відповідно до цього Порядку та за період з 01 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року була перерахована та виплачувалася додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до цього Порядку.

За вказаних обставин, дії відповідача щодо призначення та виплати основної державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, позивачу за вищезазначені періоди є правомірними.

Щодо позовних вимог позивача ОСОБА_3 про визнання неправомірними дій відповідача за період з 01 квітня 2014 року, слід зазначити таке.

Згідно п.4 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (який був чинним на день перерахунку пенсії позивачу - 01.12.2013 року) у 2013 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вказана постанова видана на виконання повноважень, наданих Кабінету Міністрів України Законом і діє починаючи з 01.01.2012 року. Цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій відповідно до статей 50, 54, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Розпорядженням Управління Пенсійного фонду України в Куликівському районі Чернігівської на перерахунок пенсії з 01 грудня 2013 року ОСОБА_3 здійснено перерахунок пенсії з 01 грудня 2013 року. Розмір пенсії становить 1214,72 грн., з яких 1043,90 грн. - пенсія по інвалідності, 170,82 грн. - додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку про те, що відповідач правомірно виплачував позивачу додаткову пенсію, передбачену статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210

Зважаючи на вищевикладене суд приходить до висновку про безпідставність позовних вимог позивача.

Враховуючи зазначене, правомірним є висновок суду першої інстанції про відмову в задоволенні даного адміністративного позову.

З наведеного вище колегія суддів приходить до висновку, що при винесенні оскаржуваної постанови судом першої інстанції було дотримано всіх вимог законодавства, а тому відсутні підстави для її скасування.

Відповідно до статті 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення.

Постанову Куликівського районного суду Чернігівської області від 13 червня 2014 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.

Головуючий суддя:

Судді:

Головуючий суддя Файдюк В.В.

Судді: Старова Н.Е.

Мєзєнцев Є.І.