Постанова від 03.09.2014 по справі 803/1610/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2014 року Справа № 803/1610/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Дмитрука В.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Міндоходів у Волинській області звернулася з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1 500,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що в ході фактичної перевірки з питань дотримання вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці - магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, та належного суб'єкту господарювання - підприємцю ОСОБА_1, було встановлено порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року. Порушення зафіксовані в акті перевірки за № 03/28/21-02/НОМЕР_1 від 14 лютого 2014 року, на підставі якого позивачем, в межах його повноважень, було прийнято рішення № 030479-21 від 28 лютого 2014 року про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовано фінансові санкції на суму 1 500,00 грн. Відповідачем в добровільному порядку фінансові санкції в сумі 1 500,00 грн. не сплачені, в зв'язку з чим дану суму заборгованості позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку.

Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.

Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що 13 лютого 2014 року на підставі наказу від 11 лютого 2014 року № 143 та направлень на проведення фактичної перевірки від 11 лютого 2014 року № 000063 та № 000064 працівниками Головного управління Міндоходів у Волинській області було проведено фактичну перевірку з питань дотримання вимог законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів господарської одиниці - магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, та належного суб'єкту господарювання - підприємцю ОСОБА_1

За результатами перевірки складено акт № 03/28/21-02/НОМЕР_1 від 14 лютого 2014 року, в якому зафіксовано порушення, а саме: роздрібної торгівлі вермутом за цінами, нижчими від розміру мінімальних роздрібних цін на вермут та невідповідності суми готівкових коштів сумі коштів, зазначених в денному звіті.

В ході проведення контрольно-розрахункової операції придбано 1 пляшку горілки «Полісся особлива» місткістю 0,25 дм3, вміст спирту 40% об. за роздрібною ціною 16,50 грн., 1 пачку сигарет з фільтром «L&М» за роздрібною ціною 11,50 грн. та 1 пачку сигарет з фільтром «Winston X style» за роздрібною ціною 14,50 грн. При розрахунку продавцем роздруковано та видано фіскальний чек № 6 від 13 лютого 2014 року на суму 42,50 грн.

Перевіркою встановлено факт невідповідності суми готівкових коштів сумі коштів, зазначених в денному звіті у розмірі 406,50 грн., чим порушено п. 13 ст. 3 закону України № 265/985-ВР від 06 липня 1995 року. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Як вбачається з матеріалів справи, висновок позивача про порушення відповідачем законодавства про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ґрунтувався на наступному.

За результатами перевірки контрольних стрічок Z-звіту встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими від розміру мінімальних роздрібних цін на такі напої які описані в додатку 1 до акту перевірки. За період з 01 березня 2013 року по 12 грудня 2013 року реалізовано 6 пляшок вермуту «Смородина», Люботин місткістю 0,5 дм3., 2 пляшки «Журавлина», Люботин місткістю 0,5 дм3., 1 пляшка «Вишня» Люботин місткістю 0,5 дм3. Відповідачем взагалі не надано накладної на «Вишня» Люботин місткістю 0,5 дм3., яка реалізовувалась за роздрібною ціною 12,86 грн. Згідно пояснень підприємця, він не знав що мінімальна роздрібна ціна на вермут «Смородина», Люботин місткістю 0,5 дм3. має бути 12,86 грн., тому реалізовував вермут за цінами нижчими від розміру мінімальних роздрібних цін.

Відповідно до вимог статей 1, 15 Закону № 481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Перевіркою контрольних стрічок РРО встановлено факт роздрібної торгівлі відповідачем алкогольними напоями за цінами, нижчими від розміру мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" від 30 жовтня 2008 року № 957, з урахуванням внесених змін до неї згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1428, було встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, зокрема: мінімальна роздрібна ціна однієї пляшки горілки у тарі місткістю 0,5 л становить 28 грн. 50 коп., коньяку (бренді) - 12 грн. 86 коп., вина у скляній тарі місткістю 0,75 л - 19, 29 грн.

Відповідно до частини першої статті 17 цього Закону за порушення його норм щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Абзацом тринадцятим частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР визначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін, але не менше 5 000 гривень.

Фінансова санкція за вказане порушення становить 5 000 грн. із розрахунку 100 відсотків вартості отриманої партії товару, визначеної, виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін, але не менше 5 000 гривень.

Відповідачем було частково сплачено фінансову санкцію в сумі 3 500,00 грн., на даний час заборгованість становить 1 500,00 грн., що підтверджується листом Ківерцівської ОДПІ від 05 серпня 2014 року № 558/8/03-05-21-07.

Відповідно до письмових пояснень відповідача ОСОБА_1 від 13 лютого 2014 року, останній не заперечував проти виявлених порушень, ствердив факти здійснення продажу алкогольних напоїв за цінами, нижчими від розміру мінімальних роздрібних цін.

Згідно із пунктом 6 Порядку № 790 рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.

Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду; суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.

Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно із вимогами статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд вважає, що позивач діяв на підставі, у межах наданих йому повноважень та у спосіб, що передбачено діючими законами України.

Тому, оскільки рішення про застосування фінансових санкцій № 030479-21 від 28 лютого 2014 прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства України та у встановленому порядку не скасоване, відповідач добровільно фінансові санкції в повному обсязі не сплатив, письмових заперечень проти позову не подав, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 500,00 грн. підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", су

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (ГУДКСУ у Волинській області, МФО 803014, н/р 31113106700128, отримувач коштів УК у Ківерцівському районі/Ківерцівський р-н/, 21081100, ідентифікаційний код одержувача 38051994, код виду сплати 135) штраф в сумі 1 500, 00 грн. (одна тисяча п'ятсот гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.В. Дмитрук