ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 1/270
про закриття провадження у справі
04 вересня 2014 року м. Київ№ 826/12267/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клочкової Н.В., при секретарі судового засідання Легейді Я.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної фінансової інспекції в м. Києві
до Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації
про зобов'язання вчинити певні дії,
за участю представників сторін:
представник позивача, Ратушна Юлія Михайлівна,
представник відповідача, Подолян Вікторія Іванівна,
представник відповідача, Марченко Оксана Олександрівна,
Державна фінансова інспекція в м. Києві (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - відповідач) з наступними позовними вимогами:
зобов'язати Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації вчинити певні дії, зокрема:
- виконати підпункт 1.1 пункту 1 вимоги Держфінінспекції в м. Києві від.29.04.14 № 26-031-14-14/5791, а саме відобразити за даними обліку Управління освіти дебіторську заборгованість на суму 536,23 тис. грн. (договір від 01.01.2003 № 746129 на суму 31 433,51 грн.; договір від 01.08.2006 № 422134 на суму 184 460,09 грн. та договір від.01.01.10 № 794/34 на суму 320 340,23 грн.) та забезпечити її стягнення, в тому числі шляхом проведення претензійно - позовної роботи.
- виконати пункт 1 попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства від 29.04.2014 № 26-031-14-14/5755, а саме забезпечити повернення до загального фонду місцевого бюджету кошти в розмірі 322 55 тис. грн., які Управлінням освіти використано на покриття витрат, що підлягали здійсненню за рахунок коштів спеціального фонду кошторису.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.08.2014 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/12267/14.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.08.2014 закінчено підготовче провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У ч. 1 ст. 17 КАС України зазначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 № 2939-XII, органу державного фінансового контролю надається право: звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Таким чином, Державна фінансова інспекція в м. Києві має право звертатися до суду щодо забезпечення виконання вимоги про усунення виявлених порушень, однак, в контролюючого органу відсутнє право подавати адміністративний позов щодо забезпечення виконання попередження, оскільки, чинним законодавством Державній фінансовій інспекції в м. Києві не надано такого права.
Суд, вивчивши обставини справи, встановив, що право на звернення з позовною вимогою виконати пункт 1 попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства від 29.04.2014 № 26-031-14-14/5755, а саме забезпечити повернення до загального фонду місцевого бюджету кошти в розмірі 322 55 тис. грн., які Управлінням освіти використано на покриття витрат, що підлягали здійсненню за рахунок коштів спеціального фонду кошторису, не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України, оскільки, Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" не надано право Державній фінансовій інспекції в м. Києві звертатися до суду з вищевказаною позовною вимогою.
Згідно ч. 3 ст. 157 КАС України, суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтею 17, статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Закрити провадження в адміністративній справі № 826/12267/14 в частині позовних вимог Державної фінансової інспекції в м. Києві до Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації щодо зобов'язання Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації вчинити певні дії, зокрема: виконати пункт 1 попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства від 29.04.2014 № 26-031-14-14/5755, а саме: забезпечити повернення до загального фонду місцевого бюджету кошти в розмірі 322 55 тис. грн., які Управлінням освіти використано на покриття витрат, що підлягали здійсненню за рахунок коштів спеціального фонду кошторису.
2. Попередити позивача, що повторне звернення з такими самими позовними вимогами не допускається.
3. Ухвалу направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Клочкова