Ухвала
іменем україни
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого судді Зубара В.В.,
суддів: Марчук Н.О., Матієк Т.В.,
з участю прокурора Матюшевої О.В.
розглянула в судовому засіданні 09 вересня 2014 року в м. Києві кримінальну справу відносно ОСОБА_1 за касаційною скаргою прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, на ухвалу Апеляційного суду Тернопільської області від 06 листопада 2013 року відносно ОСОБА_1.
Вироком Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 25 липня 2013 року
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України, раніше не судима,-
засуджена за ч. 1 ст. 204 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 17000 грн. з конфіскацією незаконно виготовленої продукції.
Вироком вирішено питання про речові докази.
Ухвалою Апеляційного суду Тернопільської області від 06 листопада 2013 року зазначений вирок суду змінено. Пом'якшено призначене ОСОБА_1 покарання. Визнано ОСОБА_1 засудженою за ч. 1 ст. 204 КК України із застосуванням ст. 69 КК України до штрафу в розмірі 2000 грн. Також зменшено суму судових витрат.
В решті вирок суду залишено без зміни.
Згідно з вироком суду ОСОБА_1 визнано винною та засуджено за те, що вона у березні 2012 року, перебуваючи на центральному ринку в м. Тернопіль, не маючи ліцензії на здійснення оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незаконно придбала у невстановленої слідством особи з метою збуту 7 л сумнівної водно-спиртової суміші за ціною 154 грн. Вказану спиртосуміш розливала у раніше використані пляшки та зберігала з метою збуту за місцем свого проживання: АДРЕСА_1.
16 березня 2012 року близько 16 год. ОСОБА_1, знаходячись за місцем свого проживання, продала ОСОБА_2 2 скляні пляшки з етикетками "Франківська" ємкістю 0,5 л, за ціною 18 грн. за пляшку, в яких містились водно-спиртові суміші, які за органолептичними показниками: смак та аромат характерний для водно-спиртових сумішей, а також фізико-хімічним показником: міцністю - не відповідають вимогам діючого державного стандарту на горілки та горілки особливі - ДСТУ 4256:2003 "Горілки і горілки особливі. Технічні умови".
Крім того, 23 травня 2012 року близько 16 год. працівниками міліції під час проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_1, а саме у квартирі за адресою: АДРЕСА_1, було виявлено та вилучено 5 пляшок різної ємкості, частково наповнених безбарвною рідиною із запахом спирту, які вона зберігала з метою незаконного збуту. Рідина, яка містилася у пляшках, є водно-спиртовою сумішшю і за органолептичними та фізико-хімічними показниками не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003 "Горілки і горілки особливі. Технічні умови".
У касаційній скарзі прокурор просить ухвалу апеляційного суду скасувати, справу направити на новий апеляційний розгляд через неправильне застосування кримінального закону, невідповідність призначеного покарання тяжкості вчиненого злочину та особі засудженої.
До початку касаційного розгляду прокурором, який подав касаційну скаргу, зазначену скаргу відкликано.
Відповідно до ч.2 ст.396 КПК України 1960 року у разі відкликання касаційних скарг касаційний суд виносить ухвалу про закриття касаційного провадження, якщо іншими учасниками судового розгляду рішення не було оскаржене в касаційному порядку.
Заслухавши доповідача, думку прокурора, вивчивши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне закрити касаційне провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, інші учасники судового розгляду, крім прокурора, судові рішення у касаційному порядку не оскаржили, а тому касаційне провадження відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 394 - 396 КПК України 1960 року, п. п. 11, 15 розділу ХІ Перехідних положень КПК України, колегія суддів
ухвалила:
Касаційне провадження відносно ОСОБА_1 за касаційною скаргою прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, на ухвалу Апеляційного суду Тернопільської області від 06 листопада 2013 року закрити.
Судді:
Зубар В.В. Марчук Н.О. Матієк Т.В.