Ухвала від 17.09.2014 по справі 2а-2225/09/1770

УХВАЛА

17 вересня 2014 року Справа № 2а-2225/09/1770 м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Жуковської Л.А., за участю секретаря судового засідання Мельничук О.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився,

відповідача: представник Подоляк Д.О., представник Мельник Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про залишення позовної заяви без розгляду за позовом:

Гощанської районної державної адміністрації

доКонтрольно-ревізійного управління в Рівненській області

про визнання неправомірними дій,

ВСТАНОВИВ:

Гощанська районна державна адміністрація звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про визнання неправомірними дій контрольно-ревізійного управління в Рівненській області щодо пред'явлення вимог про вжиття заходів по усуненню порушень, зазначених в Акті ревізії від 22.10.2008 року № 17-03-06/88 та зобов'язання відповідача відкликати вимоги, зазначені в п. 5 листа від 14.11.2008 № 17-03-09/4833 в частині перевищення виплати компенсації сільськогосподарським підприємствам району, які зазнали збитків від стихійного лиха.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 14 травня 2014 року постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 02.04.2009 р., прийнятої за результатом розгляду вказаного спору, скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Справу у встановленому процесуальному порядку призначено до судового розгляду.

Як встановлено судом, позивач у справі - Гощанська районна державна адміністрація повторно (тричі) 03 вересня 2014 року, 10 вересня 2014 року та 17 вересня 2014 не прибув у судове засідання без поважних причин. Про час та місце розгляду справи судом позивач повідомлений належним чином. При цьому, позивачем було надіслано на адресу суду факсограми за вх. №16651/14 від 01.09.2014 р., №17086/14 від 09.09.2014 р. та №17684/14 від 17.09.2014 р. про перенесення розгляду справи у зв'язку з перебуванням представника ОСОБА_1 у відпустці, потім - через звільнення останнього.

Тим самим, у судовому засіданні 17.09.2014 ставилося питання про залишення позовної заяви без розгляду на підставі п.4 ч.1 ст. 155 КАС України.

Представники відповідача вважають, що підстав вважати поважними причини неявки уповноваженого представника позивача у судове засідання немає, відтак просили суд прийняти рішення про залишення позовної заяви без розгляду.

З огляду на вказані обставини, суд приходить до переконання про відсутність об'єктивних причин неявки в судові засідання представника Гощанської районної державної адміністрації, які можна вважати поважними.

Тим самим, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду з мотивів у неприбуття в судове засідання без поважних причин представника позивача по справі.

Приймаючи рішення про залишення позовної заяви без розгляду судом враховано наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

При цьому, згідно ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Суд зазначає, що судом було вжито всіх можливих процесуальних засобів для об'єктивного та всебічного захисту інтересів сторін по справі. З огляду на викладені обставини в обгрунтування заявлених позивачем письмових клопотань вх. №16651/14 від 01.09.2014 р., №17086/14 від 09.09.2014 р. приймалися рішення щодо відкладення розгляду справи. Однак, на думку суду, позивач по справі зловживає своїми процесуальними правами, неодноразово подаючи письмові клопотання аналогічного змісту із зазначенням причин неявки вибуттям представника у відпустку, потім - звільнення останнього. Неможливість забезпечення певного конкретного свого представника, жодним чином не може свідчити, що позивач по справі, будучи при цьому, суб'єктом владних повноважень, не може захистити свої законні права та інтереси, шляхом заміни вказаного уповноваженого представника або залучення іншої особи-фахівця в галузі права чи компетентної щодо предмету спору особи.

На думку суду, позивачу надавався достатній час для здійснення необхідних дій по забезпеченню в судове засідання свого представника або прийняття рішення щодо розгляду справи без його участі.

Враховуючи, вказані обставини, суд приходить до висновку, що позовну заяву слд залишити без розгляду.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Керуючись п.4 ч.1 ст. 155, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Гощанської районної державної адміністрації в справі №2а-2225/09/1770 залишити без розгляду.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Жуковська Л.А.