Ухвала від 03.09.2014 по справі 2а-5699/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

03 вересня 2014 року м. Київ В/800/4066/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Сорока М.О., перевіривши відповідність оформлення заяви ОСОБА_1 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Дніпропетровська про визнання дій неправомірними, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Вищого адміністративного суду України із заявою.

За змістом статей 235, 236, 237 Кодексу адміністративного суду України (далі - КАС України) Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень:

в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку;

Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.

Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:

неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;

встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;

порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.

У статті 239 КАС України містяться вимоги до заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, згідно з пунктами 3, 5 частини 2 якої у заяві про перегляд судових рішень зазначаються конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, та вимоги особи, яка подає заяву.

Пунктами 1 - 3 частини 1 статті 239-1 КАС України передбачено, що до заяви мають бути додані:

копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;

копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;

копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

Наведеним вимогам вказана заява не відповідає, оскільки у ній не зазначені конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, та вимоги до Верховного Суду України.

Крім того, до заяви не додані її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, копії судових рішень, про перегляд яких її подано та копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

При надходженні заяви, оформленої без дотримання вимог, встановлених статтями 239, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.

Керуючись статтями 239, 239-1, 239-2 КАС України,

УХВАЛИВ:

Повідомити ОСОБА_1 про те, що її заява, не відповідає вимогам статей 239, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків заяви до 20 вересня 2014 року та роз'яснити, що у разі невиконання ухвали в наданий строк заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду

України М.О. Сорока