Справа № 185/7509/14-а
29 серпня 2014 року м.Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - Шаповалової І.С.
при секретарі - Булдаковій К.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС для обслуговування м.Мелітополь Журавського А.Р. про скасування постанови, -
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання дій протиправними та скасування постанови про адміністративне правопорушення, в обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що 18 липня 2014 року відповідачем було складено щодо нього постанову по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.126 КУпАП. Позивач вважає, що постанова складена незаконно та просить суд її скасувати.
Позивач в судове засідання надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно постанови про адміністративне правопорушення ІДПС взводу ДПС ДАІ Журавським Антоном Васильовичем від 18 липня 2014 року серії ПС1 №465039 ОСОБА_1 (позивача по справі) притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено на нього стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 425 гривень за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.126 КУпАП.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, в тому числі, протоколом про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 18 липня 2014 року серії АВ2 №2720060 складеного ІДПС взводу ДПС ДАІ Журавським Антоном Васильовичем відносно ОСОБА_1 останній в своїх поясненнях зазначив, що ліцензійну картку було вилучено.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інше.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи-ст.280 КУпАП.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Так, за приписами пунктів 12, 13, 14 Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення, затвердженого Постановою КМУ від 17 грудня 2008 р. N 1086 , Ліцензійна картка на транспортний засіб тимчасово вилучається уповноваженою особою у разі експлуатації транспортного засобу, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів або небезпечних вантажів, особою без посвідчення водія відповідної категорії, а також у разі направлення в рейс одного водія під час здійснення пасажирських перевезень на автобусному маршруті протяжністю понад 500 кілометрів.
Під час тимчасового вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб уповноважена особа складає на місці виявлення правопорушення відповідний акт у трьох примірниках, один з яких видається під розписку водієві. Форма акта затверджується МВС.
Акт про тимчасове вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб та вилучена ліцензійна картка надсилаються у триденний строк до відповідного органу ліцензування господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільнимтранспортом в установленому МВС та Мінінфраструктури порядку.
Так, судом встановлено, що 11 липня 2014 року ліцензійну картку у водія ОСОБА_1 було вилучено, про що складено відповідний протокол. Рішення щодо правомірності її вилучення уповноваженим органом на час складання оскаржуваної постанови - не приймалось.
Згідно ч.1 ст.293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: залишає постанову без зміни, а скаргу або протест без задоволення; скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд; скасовує постанову і закриває справу; змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Відповідно до ст. 245 КУАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.
Відповідно до ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Так, у відповідності до положень ст.283 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Зокрема, обставини, встановлені при розгляді справи, мають бути зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стороною відповідача не наведено доказів на підтвердження порушення позивачем правил дорожнього руху, що в свою чергу є підставою для закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, відповідно до положень п.3 ч.1 ст.284 КУпАП
Керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 160 КАС України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС для обслуговування м.Мелітополь Журавського А.Р. про скасування постанови - задовольнити.
Постанову про адміністративне правопорушення складену ІДПС взводу ДПС ДАІ Журавським Антоном Васильовичем від 18 липня 2014 року серії ПС1 №465039 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення нього стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 425 гривень за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.126 КУпАП - скасувати.
Провадження у справі про адміністравтине правопорушення закрити в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І. С. Шаповалова