Постанова від 18.08.2014 по справі 759/12689/14-а

ун. № 759/12689/14-а

пр. № 2-а/759/364/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2014 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Шум Л.М. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

23.07.2014 р. позивачка звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату її пенсії позивачки, як працюючого пенсіонера відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2010-2012 рік.

Відповідач надав заперечення проти позовних вимог та зазначив, що позивачці перерахунок пенсії було здійснено за її заявою 08.06..2011 р. У період коли позивачка перебувала на пенсії за вислугою років відповідно до ЗУ « Про пенсійне забезпечення», при здійсненні їй перерахунку було застосовано показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої було сплачено страхові внески за 2007 р. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. А тому, представник вважає відсутні законні підстави для застосування показника за 2010-2012 р.р., у зв'язку з чим просив у позові відмовити.

Суд, дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та одержує пенсію за віком. При цьому, після призначення пенсії позивачка продовжує працювати.

У квітні 2014 року позивачка звернулася до відповідача із заявою, в якій просить здійснити перерахунок призначеної пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2010-2012 рік. Листом від 09.04.2014 р. відповідач відмовив у такому перерахунку.

Згідно з ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу які зазначені у ч. 1 ст. 40 цього Закону.

Зазначена редакція Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" почала діяти після того, як рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 положення підпункту "б" підпункту 10 пункту 35Розділу ІІ ЗУ "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України ", які змінили показник середньої заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, також змінили порядок перерахунку пенсії особам, які після призначення пенсії продовжували працювати, були визнані такими, що не відповідають Конституції України. Таким чином у відповідності до відновленої (діючої) ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону. Тобто, правила ч. 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" при перерахунку пенсії застосовуються виключно з метою визначення періоду страхового стажу, за який може бути обчислена заробітна плата (доход). Частиною 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року. Отже середня заробітна плата працівників, зайнятих в галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, використовується як складова для призначення пенсії відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", і є величиною постійною, не змінною при перерахунку пенсії, на відміну від інших показників, які використовуються при визначенні заробітної плати (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії. Також показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки застосовується лише для призначення пенсії, а не для її перерахунку.

Таким чином, аналізуючи вищенаведені обставини та положення законодавчих актів, приходжу до висновку, що відповідач здійснював перерахунок пенсії у відповідності до вимог закону, тому позов задоволенню не підлягає

Керуючись ст. ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 6, 17-19, 94, 99-100, 102, 105, 158, 161, 162, 163, 183-2, 186, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суддя

ВИРІШИВ:

В задоволені позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Адміністративного апеляційного суду м. Києва шляхом подачі до районного суду апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: