про призначення судової екпертизи
Справа № 819/651/14-a
20 травня 2014 рокуТернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Баранюка А.З. при секретарі судового засідання Дудар М.В.
за участю:
представників позивача: Качура С.В.
представника відповідача: Креховця В.І.
представника третьої особи: Головатого Р.В.
розглянувши клопотання представника третьої особи про призначення судової експертизи в адміністративній справі
за позовом комунального підприємства «Тернопільелектротранс»
до Державної фінансової інспекції в Тернопільській області
третьої особи: Тернопільської міської ради
про скасування вимог, -
В провадженні суду знаходиться адміністративна справа за позовом комунального підприємства «Тернопільелектротранс» до Державної фінансової інспекції в Тернопільській області, третьої особи Тернопільської міської ради про скасування п.п. 2, 3, 5, 8 вимог від 06 березня 2014 року № 19-07-13-14/1953.
Під час розгляду справи, представником третьої особи заявлено клопотання про призначення судової економічної експертизи на яке необхідно поставити питання наступного змісту:
Чи був збитковий тариф на перевезення пасажирів електротранспортом в м. Тернополі з 01 грудня 2011 року по 31 жовтня 2013 року.
Представник позивача при розгляді клопотання поклався на думку суду.
Представник відповідача заперечив проти призначення експертизи, зіславшись на те, що ревізією фінансово-господарської діяльності вже встановлено всі необхідні дані про збитки позивача, а тому додаткового дослідження такі обставини не потребують.
Заслухавши клопотання представника третьої особи та думку представників позивача та відповідача, суд вважає клопотання про призначення судової експертизи таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ч.1 ст.81 КАС України для з'ясування обставин справи, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Частиною 2 статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначаються судом. Суд повинен вмотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі.
З метою забезпечення додержання вимог частини 3 статті 129 Конституції України, всебічного та об'єктивного розгляду адміністративної справи, та вимог ч.4 ст.11 КАС України, для з'ясування обставин, що мають значення для вирішення адміністративної справи і потребують спеціальних знань у галузі бухгалтерського обліку, суд дійшов висновку про необхідність призначення судової економічної експертизи, на вирішення якої поставити питання щодо того чи був збитковий тариф на перевезення пасажирів електротранспортом в м. Тернополі з 01 грудня 2011 року по 31 жовтня 2013 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 81, 156 КАС України, суд, -
1. Призначити в адміністративній справі за позовом комунального підприємства «Тернопільелектротранс» до Державної фінансової інспекції в Тернопільській області, третьої особи Тернопільської міської ради про скасування п.п. 2, 3, 5, 8 вимог від 06 березня 2014 року № 19-07-13-14/1953 судову економічну експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
- Чи був збитковий тариф на перевезення пасажирів електротранспортом в м. Тернополі з 01 грудня 2011 року по 31 жовтня 2013 року, якщо так, то яка величина завданих збитків КП «Тернопільелктротранс».
2. Проведення експертизи доручити судовим експертам Тернопільського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (46000, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 4).
3. Попередити експерта про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку відповідно до статті 384 Кримінального кодексу України та за відмову від надання висновку відповідно до статті 385 Кримінального кодексу України.
4. Для проведення експертизи надати матеріали адміністративної справи №819/651/14а.
5. Сторонам на вимогу експерта надати усі необхідні документи.
6. Судовому експерту у разі ненадання сторонами документів, які необхідні для проведення експертизи, повідомити суд.
7. Після проведення експертизи експерту надати суду висновок експертизи, справу №819/651/14а згідно з описом.
8. Провадження у справі №819/651/14а зупинити відповідно до пункту 3 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України до одержання результатів експертизи.
9. Оплату експертизи проводить третя особа.
Ухвала в частині призначення експертизи оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту проголошення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження у справі першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Баранюк А.З.
копія вірна
Суддя Баранюк А.З.