ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
13 серпня 2014 року м. Київ № 286/2419/14а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Державної казначейської служби України
про зобов'язання вчинити дії та визнання бездіяльності неправомірною
ОСОБА_1 звернувся з позовом, в якому просить суд зобов'язати Державну казначейську службу України виконати судові рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 22.11.2010 року та перерахувати позивачу кошти.
Ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області від 17.07.2014 року адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України передано на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.08.2014 р. провадження по справі №826/2419/14а було прийнято справу до провадження.
В судове засідання представники сторін не з'явились, про час та місце судового засідання були повідомлені в порядку та строки, визначені положеннями Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), жодних клопотань від сторін про відкладення судового розгляду справи до суду не надходили.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. У відповідності до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюються на всі публічно - правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд, зокрема, зобов'язати Державну казначейську службу україни вчинити дії щодо негайного виконання судового рішення від 10.12.2010 року, щодо виплати грошових коштів в розмірі 3050 грн. та судові витрати 120 гривень; визнати бездіяльність Державної казначейської служби України по невиконанню судового рішення від 22.11.2010 року неправомірною.
Згідно положень ч. 1 ст. 267 Кодексу адміністративного судочинства України (судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах), суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до ч. 9 ст. 267 Кодексу адміністративного судочинства України особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
Провівши системний аналіз вищезазначених норм, суд прийшов до висновку, що в даному випадку позивач фактично просить суд здійснити контроль за виконанням судового рішення Овруцького районного суду Житомирської області, яке набрало законної сили 06.12.2010 року, але на думку позивача, не виконується Державною казначейською службою, отже позовні вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту другого частини першої статті 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо справа предметно підсудна іншому суду. Згідно з ч. 4 ст. 22 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Керуючись ст. ст. 18, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Справу передати за підсудністю до Овруцького районного суду Житомирської області.
2. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Г. Вєкуа