Постанова від 26.08.2014 по справі 591/4088/14-а

Справа № 591/4088/14-а Провадження № 2-адр/591/12/14

ДОДАТКОВА ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАІНИ 22 серпня 2014 року

Зарiчний районний суд м. Суми

В складi головуючого - суддi Прокудіної Н.Г.

при ceкpeтapi - Різниченко Н.А.

розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в м. Суми заяву про винесення додаткового рішення суду по справі за адмiнiстративним позовом ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в м. Сумах про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ :

Представник позивача звернувся до суду з заявою про винесення додаткової постанови по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Сумах про визнання дій неправомірним, зобов'язання вчинити певні дії, мотивуючи її тим, що резолютивна частина постанови від 10.07.2014 року не містить висновку щодо розміру пенсії при здійсненні перерахунку - 82 відсотки та стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 витрат по сплаті судового збору в сумі 73, 08 грн. Просить її задовольнити.

Позивач в судове засідання не з'явилась, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Представник позивача в судовому засіданні вимоги підтримав в повному обсязі, просить їх задовольнити .

Представник відповідача вимоги не визнала в повному обсязі, просить відмовити в задоволенні заяви за необґрунтованістю.

Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи вважає, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.

З письмових доказів вбачається, що 10.07.2014 року Зарічним районним судом м.Суми по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Сумах про визнання дій неправомірним, зобов'язання вчинити певні дії позовні вимоги позивача задоволено, а саме : визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах про відмову здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця ОСОБА_3 з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, що вказані у довідці Сумського обласного центру зайнятості від 03.06.2014 року № 06-10/888 про складові заробітної плати.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах, починаючи з 01 червня 2014 року здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 пенсії державного службовця, призначеної на підставі ст.37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії), з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, що вказані у довідці Сумського обласного центру зайнятості від 03.06.2014 року № 06-10/888 про складові заробітної плати. (а.с.26-27).

При винесенні постанови не було зазначено у якому розмірі необхідно проводити перерахунок та не вирішено питання про стягнення судових витрат, хоча у адміністративному позові ставилось дане питання (а.с.3-5).

Відповідно до п. 1 ст. 168 КАС суд, що ухвалив судове рішення, з власної ініціативи чи за заявою особи, яка брала участь у справі, може прийняти додаткову постанову, якщо судом не вирішено питання щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення.

Підпунктом 9 пункту 6 Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року № 3668-VІ внесено зміни до Закону України "Про державну службу", зокрема, текст статті 37 цього Закону викладено в такій редакції: "На одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі,

передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". ОСОБА_3 на момент призначення пенсії в 2009 році був визначений розмір пенсії - 82%. Пунктом 1 Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 3668-VІ встановлено, що цей Закон набирає чинності з 1 жовтня 2011 року, крім абзацу одинадцятого підпункту 11 та абзацу сто тридцять восьмого підпункту 17 пункту 6 розділу II цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 року. При цьому, приписами п.2 цього Розділу передбачено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом. Матеріалами справи підтверджено та не заперечується відповідачем по справі, що пенсія ОСОБА_3 призначена з 30.04.2009 року, а відтак, встановлене Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" обмеження розміру пенсії, призначеної на підставі ст.37 Закону України "Про державну службу", на позивача не поширюється.

А тому суд вважає за необхідне ухвалити по справі додаткову постанову, якою зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах, починаючи з 01 червня 2014 року здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 пенсії державного службовця, призначеної на підставі ст.37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії), з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, що вказані у довідці Сумського обласного центру зайнятості від 03.06.2014 року № 06-10/888 про складові заробітної плати, у розмірі 82 відсотки, з урахуванням раніше проведених виплат.

На підставі ст.94 КАС України, понесені позивачем судові витрати підлягають поверненню з Державного бюджету України. Тому необхідно стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 витрати по сплаті судового збору в сумі 73, 08 грн..

Керуючись ст. ст. 9, 11, 17, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України 'Про пенсійне забезпечення' ,-

ПОСТАНОВИВ:

Ухвалити додаткову постанову по справі за адмiнiстративним позовом ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в м. Сумах про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, якою зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах, починаючи з 01 червня 2014 року здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 пенсії державного службовця, призначеної на підставі ст.37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії), з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, що вказані у довідці Сумського обласного центру зайнятості від 03.06.2014 року № 06-10/888 про складові заробітної плати, у розмірі 82 відсотки, з урахуванням раніше проведених виплат.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 витрати по сплаті судового збору в сумі 73,08 грн..

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст виготовлено та підписано 26 серпня 2014 року.

Суддя Н.Г.Прокудіна