Постанова від 18.08.2014 по справі 803/1579/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2014 року Справа № 803/1579/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Осівецький" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області (надалі - УПФ України в Камінь-Каширському районі) звернулося з адміністративним позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Осівецький" (далі - СВК "Осівецький") про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах за липень 2014 року в сумі 1 051, 09 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зобов'язаний щомісяця до 25-го числа проводити відшкодовування Пенсійному фонду суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" частини першої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частини другої розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Проте, в порушення вимог вищезазначеного законодавства відповідачем не відшкодовано УПФУ в Камінь-Каширському районі Волинської області фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за липень 2014 року в сумі 1 051 грн. 09 коп.

Тому, УПФ України в Камінь-Каширському районі Волинської області просить стягнути з СВК "Осівецький" на користь пенсійного фонду заборгованість на вищевказану суму, яка виникла в результаті недотримання порядку відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Позивач в судове засідання не з'явився, проте подав до суду письмове клопотання про розгляд справи за відсутності представника управління. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання на виклик суду для участі в розгляді справи не з'явився, свого повноважного представника не направив. Ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, а також повістка про виклик до суду, надіслані відповідачу, повернулись до суду 13.08.2014 року з відміткою відділення поштового зв'язку - "за відмовою адресата від одержання", тобто не вручені адресату з незалежних від суду причин.

Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до частини четвертої статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно з частиною першою статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З урахуванням наведеного, справу вирішено у відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до повного задоволення, з наступних підстав.

Підприємство перебуває на обліку в УПФ України в Камінь-Каширському р-ні як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. У 2014 році відповідач не є платником фіксованого сільськогосподарського податку, про що засвідчує лист Камінь-Каширської міжрайонної державної податкової інспекції від 26 лютого 2014 року № 268/15-10.

Згідно з частиною другою розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Отже, відповідно до частини другої розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач зобов'язаний в порядку та розмірах, визначених статтями 3-5 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" відшкодовувати витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Так згідно зі статтею 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників. Стаття 2 цього Закону передбачає, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Згідно зі статтею 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" ставка збору встановлена у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування.

З матеріалів справи вбачається, що із 18 листопада 2005 року призначено пенсію на пільгових умовах відповідно до пункту "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (як жінці, яка працює у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України) ОСОБА_1, яка перебувала у трудових відносинах із відповідачем, про що свідчить копія трудової книжки. Пенсія призначена на підставі подання СВК "Осівецький" від 17.11.2005 року №1, довідки відповідача від 17 листопада 2005 року №130 про зайнятість ОСОБА_1 на виробництві сільськогосподарської продукції та ін.

Підпунктами 6.4, 6.8 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду №21-1 від 19 січня 2003 року та зареєстрованої Міністерством юстиції України за №64/8663, передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

УПФ України в Камінь-Каширському р-ні проведено та надіслано СВК "Осівецький" розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" по громадянці ОСОБА_1, яка перебувала в трудових відносинах з відповідачем і яка вийшла на пенсію, працюючи на підприємстві. Відповідно до вказаного розрахунку по СВК "Осівецький" за липень 2014 року нараховано для відшкодування органам Пенсійного фонду витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у розмірі 1 051, 09 грн.

Як вбачається із довідки позивача №2984 від 29 липня 2014 року та розпорядження №193597 від 29.07.2014 року ОСОБА_1 отримує пенсію за віком як жінка, яка працює у сільськогосподарському виробництві та виховала п'ятеро і більше дітей.

Витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідачем не відшкодовані і як слідує із картки особового рахунку за липень 2014 року та розрахунку ціни позовної заяви за СВК "Осівецький" рахується заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за липень 2014 року в сумі 1 051 грн. 09 коп.

Таким чином, оскільки за відповідачем рахується заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за липень 2014 року, щодо наявності та розміру якої відповідачем не подано до суду письмових заперечень, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення зазначеної заборгованості підлягають задоволенню.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про пенсійне забезпечення", Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути із Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Осівецький" (44522, Волинська область, Камінь-Каширський район, село Осівці, код ЄДРПОУ 05539399) на користь управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області (44500, Волинська область, місто Камінь-Каширський, вулиця 1 Травня, будинок 1а, код ЄДРПОУ 20128713) заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за липень 2014 року в сумі 1 051 (одна тисяча п'ятдесят одна) гривня 09 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлений 23 серпня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ю.Ю. Сорока