Ухвала від 16.07.2014 по справі 204/2211/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" липня 2014 р. справа № 204/2211/14-а (2а/204/73/14)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Ясенової Т.І.

суддів: Головко О.В. Суховарова А.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою управління пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська на постанову Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 30.04.2014 року у справі № 204/2211/14-а (2-а/204/73/14) за позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

В квітні 2014 року позивач звернувся з позовом до суду в якому просив визнати дії управління пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська такими, що були помилково здійснені без урахування вимог статті 152 Конституції України, статті 1175 ЦК України, статті 268 ЦК України відносно нарахування та здійснення перерахування раніше призначеної основної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю як особі, котра постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи; зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату позивачу, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії (І група інвалідності), основної державної пенсії в розмірі не нижче 10 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії в розмірі 100% мінімальної пенсії за віком; зобов'язати відповідача призначити (встановити) позивачу як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії (І група інвалідності) основну пенсію в розмірі не менше 10 мінімальних пенсій за віком, встановленої частини 1 статті 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно вимог статей 50,54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та додаткової пенсії в розмірі 100% мінімальної пенсії за віком, та виплачувати щомісячно в подальшому.

Постановою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 30.04.2014 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м.Дніпропетровська щодо ненарахування і невиплати державної пенсії в розмірі 10 мінімальних пенсій за віком, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 100% від мінімальної пенсії за віком з 04 жовтня 2013 року відповідно до статей 50,54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нарахувати та виплатити державну пенсію в розмірі 10 мінімальних пенсій за віком, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 100% від мінімальної пенсії за віком з 04 жовтня 2013 року відповідно до статей 50,54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з урахуванням суми раніше сплаченої пенсії.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач є особою, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії (серіія А НОМЕР_1), йому встановлена І група інвалідності (серія НОМЕР_2), щодо якої встановлений зв'язок з Чорнобильською катастрофою (а.с. 6).

Частина 2 статті 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 49 Закону № 796 визначені види пенсій, які підлягають виплаті особам, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1,2,3 та 4 категорій у вигляді: а) державних пенсій; б) додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров'ю.

Згідно частини 3 статті 54 Закону ( в редакції, що діяла з моменту набрання чинності Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, яким визнано неконституційними зміни, внесені Законом України № 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 ) пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством. В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком.

Статтею 50 цього ж Закону встановлено, що, особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах - інвалідам I групи - 100 процентів мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до частини 4 Прикінцевих положень Закону України „Про Державний бюджет України на 2013 рік" встановлено, що у 2013 році норми і положення ст.ст.20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.

Проте, в 2013 році нормативні акти Кабінетом Міністрів України з приводу встановлення розмірів, визначених статтях 50,54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не приймалися.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що у 2013 році нарахування повинно здійснюватися відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального права, у відповідності до вимог норм матеріального права, є законною та обґрунтованою. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська - залишити без задоволення.

Постанову Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 30.04.2014 року у справі № 204/2211/14-а (2-а/204/73/14) - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий: Т.І. Ясенова

Суддя: О.В. Головко

Суддя: А.В. Суховаров