Ухвала від 25.06.2014 по справі 337/3105/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2014 рокусправа № 337/3105/14-а(2а/337/80/2014)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Чепурнова Д.В.

суддів: Сафронової С.В. Поплавського В.Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя

на постанову Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 23 травня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя про встановлення справедливого розміру пенсії та стягнення недоплаченої щомісячної державної пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

08 травня 2014 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя в якому просила визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя щодо не включення в розрахунок пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, сум одноразових премій і сум індексації заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням у складі заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, сум разових премій і сум індексації заробітної плати, на які на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на підставі довідки №3028/04 від 22.04.2014 року з моменту призначення пенсії тобто з 23.04.2014 року.

Постановою Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 23 травня 2014 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому раоні м. Запоріжжя щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, з якої справлялися внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - неправомірними. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому раоні м. Запоріжжя провести перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії державного службовця та виплачувати з урахуванням у складі заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, сум разових премій і сум індексації заробітної плати, на які нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на підставі довідки №3028/04 від 22.04.2014 року, з моменту призначення їй пенсії, тобто з 23.04.2014 року.

Рішення суду першої інстанції обґрунтоване тим, що отримуванні застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції відповідач оскаржив його в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги, в якій посилаючись на відсутність правових підстав для призначення позивачці пенсії державного службовця, просив скасувати постанову суду першої інстанції та винести нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено що ОСОБА_1 працювала державним службовцем на посаді начальника відділу виконання бюджету, бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя. На даний час позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».

28 квітня 2014 року позивач звернулася до територіального ПФУ із заявою про перерахунок пенсії посилаючись оновлену довідку від 04.09.2013 №15-1 затверджену постановою правління ПФУ та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України.

30 квітня 2014 року листом Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя посилаючись на ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу» було відмовлено у перерахунку пенсії з урахуванням інших виплат ( індексації заробітної плати та матеріальних допомог) у зв'язку із відсутністю підстав для здійснення такого перерахунку.

Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції щодо безпідставності відмови Управління ПФУ у здійсненні перерахунку позивачу, виходячи з наступного.

За змістом статті 37 Закону України від 16.12.1993 р. № 3723-XII "Про державну службу" пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 33 цього Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі статтею 2 Закону України від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР "Про оплату праці" до структури заробітної плати входить основна заробітна плата, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Виплату працівникам матеріальної допомоги на оздоровлення передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", а проведення індексації заробітної плати - статтею 33 Закону України "Про оплату праці".

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 41 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом (з 01.01.2004 р.), з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (з 01.01.2011 р.) - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

З огляду на викладене суд попередньої інстанцій дійшов обґрунтованого висновку, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Колегія суддів апеляційного суду вважає, що в межах апеляційної скарги порушень судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено. Правова оцінка обставин у справі дана вірно, а тому апеляційну скаргу слід відхилити, а оскаржуване судове рішення залишити без змін.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 198, ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя - залишити без задоволення.

Постанову Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 23 травня 2014 року - залишити без змін

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий: Д.В. Чепурнов

Суддя: С.В. Сафронова

Суддя: В.Ю. Поплавський