Постанова від 06.07.2009 по справі 2-а-37/09

справа №2-а-37/09

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2009 року Скадовський районний суд Херсонської області в складі:

головуючої, судді Ведмідської Н.І.

при секретарі Пенза Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Скадовська адміністративний позов ОСОБА_1до Державної податкової інспекції у Скадовському районі, третя особа начальник Державної податкової інспекції у Скадовському районі Сулименко Віталій Петрович про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, заборгованості за час затримки розрахунку, моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулася з позовом до Державної податкової інспекції у Скадовському районі про поновлення на посаді, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, заборгованість за час затримки розрахунку, моральної шкоди. В судовому засіданні позов підтримала, пояснила, що наказом від 10.01.2009 року її звільнено з посади інспектора податкової служби державної податкової служби у Скадовському районі на підставі п.2 ст.30 Закону України „Про державну службу”. Вважає її звільнення незаконним, так як звільнити можна тільки за відповідною статтею Кодексу законів про працю. Крім цього, повний розрахунок відповідач провів лише 21.01.2009 року. Просить поновити її на посаді інспектора, стягнути з відповідача заробітну плату за час вимушеного прогулу в сумі 13539,56 грн., середній заробіток за час затримки остаточного розрахунку в сумі 1109,80 грн., моральну шкоду в сумі 2000грн.

Представник позивача вважає позовні вимоги обгрунтованими, просить позов задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував. Пояснив, що ст..30 Закону України „Про державну службу” передбачає додаткові підстави припинення державної служби, в тому числі за скоєння корупційного діяння. Затримка остаточного розрахунку сталася не через вину Державної податкової служби, а через механізм фінансування витрат Державної податкової служби, що зробило неможливим відразу виплатити гроші позивачці. Розрахунок здійснено повністю 21.01.2009 року після відкриття асигнування ДПІ та надходження грошей.

Представник третьої особи позов не визнав, просив в задоволенні позову відмовити.

Свідок ОСОБА_2. пояснив, що працює головним бухгалтером у Державній податковій інспекції у Скадовському районі. Розрахунок з позивачкою було здійснено 21.01.2009 року після отримання Державною податковою інспекцією затвердженого тимчасового кошторису, який затверджений 20.01.2009 року. До цього, будь-які виплати здійснити було неможливо.

Свідок ОСОБА_3. пояснила, що позивачка звернулася до Скадовського центру зайнятості 12.01.2009 року, цього ж дня призначена державна допомога. Статус безробітного отримала 19.01.2009 року. Статус безробітного в будь-якому випадку надається через 7 днів. Затримка виплати допомоги не пов”язана з записами підстав звільнення.

Заслухавши пояснення сторін, свідків, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, постановою Суворівського районного суду м. Херсону від 23.05.2008 року позивачку притягнено до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачене ч.1 ст.7 Закону України „Про боротьбу з корупцією” На час розгляду справи постанова не скасована.

Наказом №1-0 від 10.01.2009 року Начальника Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області Суліменка В.П. припинена державна служба позивачки з 10.01.2009 року на підставі п.2 ст.30 Закону України „Про боротьбу з корупцією”

В трудову книжку позивачці внесено запис №24 про припинення державної служби згідно п.2 ст.30 Закону України „Про боротьбу з корупцією”

Відповідно до ст.. 30 Закону України” Про боротьбу з корупцією” , крім загальних підстав, передбачених КзпП України, державна служба припиняється з підстав визначених у разі недотримання пов”язаних із проходженням державної служби вимог, передбачених ст..16 Закону. Стаття 16 Закону зазначає, що державний службовець не має права вчиняти дії передбачені ст..1 і 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією”

Таким чином, суд вважає вірним посилання відповідача на п.2 ст.30 Закону України”Про боротьбу з корупцією”, додаткове посилання в такому випадку на норми КзпП України законодавством не передбачено. З цього приводу існують розроблені Методичні рекомендації з питань запобігання та протидії корупції, затверджені наказом головного управління державної служби України від 26.12.2007 року №337 де також прописаний порядок здійснення запису в трудовій книжці при припиненні державної служби через притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне діяння.

Сторони погоджуються, що з урахуванням лікарняних листів позивачки, припинення державної служби здійснено без порушення передбаченого законом строку.

Крім цього, суд погоджується з доводами представника відповідача , що своєчасний розрахунок не був здійснений не через вину відповідача.

Відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого Наказом Державного казначейства України від 25.05.2004 року №89 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.06.2004 року за №716/9315 головний розпорядник бюджетних коштів ДПА у Херсонській області до початку бюджетного року визначає мережу розпорядників коштів за територіями, в тому числі ДПІ у Скадовському районі. Розпорядники нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів включаються до мережі головних розпорядників або розпорядників нижчого рівня(п.2.1 Порядку)

Отримані головним розпорядником від Державного казначейства України витяги є підставою для затвердження в установленому порядку кошторисів, асигнувань загального фонду державного бюджету, а в свою чергу Державному казначейству України затверджений річний розпис асигнувань державного бюджету направляє Міністерство фінансів України (п.3.1 Порядку)

Якщо розпис державного бюджету не затверджено до початку бюджетного року і Державне казначейство України отримує від Мінфіну тимчасовий розпис на певний період, то витяги з нього доводяться до головних розпорядників у порядку передбаченого п.3.1, відповідно бюджетні установи складають на цей період тимчасові індивідуальні кошториси, які затверджуються у встановленому порядку. Суми відкритих асигнувань зараховуються на рахунки, передбачені для обліку головним розпорядникам, на підставі розпорядження Державного казначейства та використання асигнувань. Головні розпорядники протягом наступного робочого дня після отримання виписки про відкриття асигнувань подають структурному підрозділу Державного казначейства розподіли відкритих асигнувань за кодами програмної та економічної класифікації видатків та за територіями у розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів на паперових та електронних носіях(п.6.3)

Управління на підставі отриманих реєстрів відображає суми асигнувань на рахунках позабалансового обліку. Органи державного казначейства надають розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів виписку про відкриті асигнування за результатами попереднього операційного дня.

Отже з урахуванням вимог Порядку обслуговування державного бюджету за видатками Державна податкова адміністрація у Херсонській області 14.01.2009 року затвердила тимчасовий кошторис ДПІ у Скадовському районі та тимчасовий помісячний план асигнувань розпорядника нижчого рівня. 19.01.2009 року відкрито асигнування розпоряднику нижчого рівня.

20.01.2009 року відповідачем подано заявку про потребу в коштах, а 21.01.2009 року з позивачкою здійснено повний розрахунок, що підтверджується платіжними дорученнями та відомостями заробітної плати, згідно яких гроші перераховані на платіжну карту відповідача.

Таким чином, зволікання з остаточним розрахунком було пов”язано із специфікою механізму отримання відповідачем бюджетних коштів на початку року.

Виходячи із зазначених обставин, вимогу про відшкодування моральної шкоди також задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.160,163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1відмовити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області через Скадовський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Суддя Ведмідська Н.І.