Постанова від 15.07.2014 по справі П/811/1618/14

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2014 року Справа № П/811/1618/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Нагібіної Г.П.

при секретарі - Дигас В.М.

за участю:

представників позивача - Бакаєвої М.О., Суркова В.О.

відповідача - Криворучка В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області до відділу освіти Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відділу освіти Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області, в якому просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до відділу освіти Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області шляхом зупинення робіт з експлуатації:

- котла НИИСТУ-5 теплопродуктивністю понад 0.1 МВт, який розташований у приміщенні котельної Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла НИИСТУ-5 теплопродуктивністю понад 0.1 МВт, який розташований у приміщенні котельної Чарівнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла НИИСТУ-5 теплопродуктивністю понад 0.1 МВт, який розташований у приміщенні котельної Куйбишевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КВТ-92", який розташований у приміщенні котельної Кетрисанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КЧМ-10", який розташований у приміщенні котельної Верхньоінгульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КВТ-65", який розташований у приміщенні котельної Верхньоінгульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "Арденз-Т-70", який розташований у приміщенні котельної Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КЧМ-7", який розташований у приміщенні котельної Володимиро-Іллінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КСВ-5", який розташований у приміщенні котельної Мирнівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, до усунення зазначених в акті від 08.05.2014 року №31 порушень, у зв'язку із загрозою життю і здоров'ю людей.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що плановою перевіркою опалювальних котелень Відділу освіти Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області виявлено порушення нормативно-правових актів з охорони праці, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, у зв'язку з чим виникла необхідність для зупинення робіт з експлуатації котлів у Василівській, Чарівнянській, Куйбишевській, Кетрисанівській, Верхньоінгульській, Олексіївській, Володимиро - Іллінській, загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, Мирнівській загальноосвітній школі І - II ступенів.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення адміністративного позову з підстав, зазначених у письмових запереченнях.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

У період з 06.05.2014 року по 08.05.2014 року посадовою особою Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області відповідно до наказу №52-од від 17.04.2014 року та направлення №605 від 22.04.2014 року (а.с.13,15) проведено планову перевірку опалювальних котелень Відділу освіти Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області, за результатами якої складено акт №31 від 08.05.2014 року, яким встановлено 12 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, з яких порушення, визначене у рядку №№ 3,5,6,8 розділу V, можуть створювати загрозу життю та здоров'ю людей, а саме:

- у Василівській, Чарівнянській, Куйбишевській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів відсутній дозвіл органів Держгірпромнагляду України на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки - водогрійних котлів "НИИСТУ-5" теплопродуктивністю понад 0,1 МВт, що є порушенням вимог ст. 21 Закону України "Про охорону праці", п. 6, 7 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (п. 16 Додатку 3);

- у Василівській, Чарівнянській, Куйбишевській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів водний режим не забезпечує роботу водогрійних котлів без ушкодження їх елементів внаслідок відкладання накипу і шламу або внаслідок корозії металу, що є порушенням вимог п. 13.1 НПАОП 0.00-1.26-96 "Правил будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 МПа, водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 115° С", затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 23.07.1996 №125;

- у Василівській, Чарівнянській, Куйбишевській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів не проведено технічне опосвідчення котлів НИИСТУ-5 технічними експертами, що є порушенням вимог п. 16.2.8 НПАОП 0.00-1.26-96 "Правил будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 МПа, водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 115° С", затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 23.07.1996 №125;

- у Мирнівській загальноосвітній школі І - II ступенів, Кетрисанівській, Верхньоінгульській, Олексіївській, Володимиро-Іллінській загальноосвітніх школах І - III ступенів топкові знаходяться в підвальних приміщеннях навчальних закладів, що є порушенням вимог п. 1.10 СНИП 11-35-76 Будівельні норми і правила. Котельні установки.

У відповідності до абз.2 ч.1 ст.1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 р. №877-V (далі за текстом - Закон) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з абз.2 ч.1 ст.38 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 р. №2694-ХІІ державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до п.1 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого указом Президента України від 06.04.2011 р. №408/2011, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України.

У відповідності до пп.1 п.3 вказаного Положення основними завданнями Держгірпромнагляду України є реалізація державної політики у сфері промислової безпеки, охорони праці, здійснення державного гірничого нагляду, охорони надр, промислової безпеки у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, а також внесення пропозицій щодо її формування.

Згідно з п.6 зазначеного Положення Держгірпромнагляд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у місті обласного значення Кривий Ріг.

Відповідно до п.1 Положення про територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області, затвердженого наказом Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 02.12.2011 р. №186-к Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області є територіальним органом, який діє у складі Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України та їй підпорядковується (а.с.11, зі зворотного боку)

На підставі пп.7 п.4 зазначеного Положення Територіальне управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює у визначеному порядку державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю (а.с.12, зі зворотного боку).

Відповідно до ч.7 ст.7 Закону на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Згідно з абз.1 ч.5 ст.4 Закону повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

На підставі п.2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду. державного нагляду (контролю) у сфері промислово безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 р. №826 (далі за текстом - Положення) право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників.

Згідно з абз.5 п.1.4 Положення загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1994 р. №2694-ХІІ державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

У відповідності до ч.1 ст.13 Закону України "Про охорону праці" роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Згідно з ч.1, 3 ст.21 Закону України "Про охорону праці" виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці. Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на зміст акту №31 від 08 травня 2014 року судом встановлено, що відповідачем допущено порушення вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю працівників.

Відділом освіти Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області до суду не надано доказів усунення порушень виявлених під час планової перевірки та відображених в акті №31 від 08 травня 2014 року. Водночас суд зауважує, що відповідачем не надано заперечень чи зауважень до зазначеного акту перевірки.

Пунктом 3 частини 5 акту №31 від 08 травня 2014 року встановлено, що позивачем порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року "Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки" у Василівській, Чарінянській, Куйбишевській загальноосвітніх школах, а саме - відсутній дозвіл органів Держгірпромнагляду України на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки - водогрійних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт.

Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на користування якими необхідно отримати дозвіл територіального органу Держгірпромнагляду затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року " Про затвердження порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки", згідно пункту 3 якого використання технологічного устаткування, лінійних частин та їх елементів систем газопостачання природним і зрідженим газом суб'єктів господарювання та населених пунктів, а також газовикористовуючого обладнання потужністю понад 100 кВт передбачає отримання дозволу територіального органу Держгірпромнагляду.

Пунктом 5 частини 5 акту №31 від 08 травня 2014 року встановлено, що у Василівській, Чарінянській, Куйбишевській загальноосвітніх школах водний режим не забезпечує роботу водогрійних котлів без ушкодження їх елементів внаслідок відкладання накипу і шламу або внаслідок корозії металу.

Пунктом 13.1 частини 13 Правил будови та безпечної експлуатації парових котлів, що працюють під тиском не більше 0,07 МПа (0,7 кгс/см 2), водогрійних котлів та водопідігрівачів з температурою води не вище 115 С, затвердженої наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 23 липня 1996 року №125, встановлено, що водний режим повинен забезпечувати роботу парових і водогрійних котлів без ушкодження їх елементів внаслідок відкладання накипу і шламу або внаслідок корозії металу. Пунктом 2 наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 23 липня 1996 року №125 передбачено, що зазначені Правила поширюються на всі підприємства, установи і організації незалежно від форми власності та відомчої належності.

Пунктом 6 частини 5 акту №31 від 08 травня 2014 року встановлено, що у Василівській, Чарінянській, Куйбишевській загальноосвітніх школах не проведено технічне опосвідчення котлів "НИИСТУ-5" технічними експертами.

Підпунктом 16.2.1 пункту 16.2 частини 16 Правил будови та безпечної експлуатації парових котлів, що працюють під тиском не більше 0,07 МПа (0,7 кгс/см 2), водогрійних котлів та водопідігрівачів з температурою води не вище 115 С, затвердженої наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 23 липня 1996 року №125, встановлено, що кожний котел підлягає технічному опосвідченню, яке проводиться технічним експертом до пуску в роботу, періодично в процесі експлуатації, згідно з встановленим строком, а в необхідних випадках - достроково. Пунктом 16.2.8 вказаних правил встановлено, що технічне опосвідчення котла технічні експерти повинні проводити в такі строки: після монтажу - до пуску в роботу (якщо котел надійшов на місце монтажу в розібраному вигляді). Якщо котел надійшов на місце від заводу-виготовлювача в зібраному вигляді, то технічний експерт проводить обстеження котла відповідно до ст. 16.1.6, 16.1.7 із проведенням гідравлічного випробування робочим тиском; зовнішній і внутрішній огляд - не рідше як через кожні 4 роки; гідравлічне випробування пробним тиском - не рідше як через 8 років.

Пунктом 8 частини 5 акту №31 від 08 травня 2014 року встановлено, що у Кетрисанівській, Верхньоінгульській, Олексіївській, Володимироіллінській, Мирнівській загальноосвітніх школах топкові знаходяться в підвальних приміщеннях навчальних закладів.

Підпунктом 1.10 пункту 1 будівельних норм і правил "СНиП ІІ-35-76. Будівельні норми і правила. Частина ІІ. Норми проектування. Розділ 35. Котельні установки" затверджених постановою Державного комітету Ради Міністрів у справах будівництва від 31.12.1976 року №229 з врахуванням чинних змін та доповнень встановлено, що не допускається розміщувати вбудовані котельні під приміщеннями суспільного призначення (фойє та залів для глядачів, торговими приміщеннями крамниць, класами та аудиторіями учбових закладів, залами їдалень, ресторанів, роздягальнями та мильними бань, душовими і т.д.) та під складами займистих матеріалів, а дахові котельні - безпосередньо над вказаними приміщеннями, залами очікувань, груповими кімнатами дитячих садків, і приміщеннями з вибухонебезпечними зонами, а також приміщеннями категорій А та Б по вибуховій, вибухово-пожежній та пожежній небезпечностях.

В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що відповідно до пункту 9 обласних заходів з поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки по відділу освіти районної державної адміністрації затверджено графік виведення котелень із підвальних або побутових приміщень навчальних закладів(а.с.43-45). Згідно затвердженого графіка виведення із підвальних приміщень котелень Мирнівської, Кетрисанівської, Верхньоінгульської, Олексіївської, Володимиро-Іллінської загальноосвітніх шкіл передбачено на 2016-2018 роки.

Крім того, представником відповідача зазначено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року №65 "Про економію бюджетних коштів та недопущення втрат бюджету" та кошторисних призначень на 2014 рік, в зв'язку з тим, що освітні заклади району не надають платних послуг, а надходження на спеціальний рахунок надходять більшістю для покриття конкретних випадків, можливості провести роботи по переобладнанню котелень у 2014 році на даний час не має.

Зважаючи на викладене, представник відповідача наполягав на тому, що отримання дозволу органів Держгірпромнагляду України на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, проведення технічного опосвідчення котлів "НИИСТУ-5" технічними експертами, встановлення водного режиму який забезпечує роботу водогрійних котлів без ушкодження їх елементів внаслідок відкладання накипу і шламу або внаслідок корозії металу, та виведення котелень із підвальних або побутових приміщень навчальних закладів на даний час не є можливим, а закриття навчальних закладів може призвести до порушення навчального процесу.

Суд зазначає, що заперечення відповідача не містять правових підстав для відмови у позовних вимогах позивача, оскільки відсутність коштів, як і зобов'язання усунути порушення у майбутньому не є підставою для відмови у застосуванні заходів реагування у сфері державного нагляду.

Крім того, суд звертає увагу на те, що в приміщеннях, які опалюються зазначеними котлами, навчаються діти, оскільки приміщення належать загальноосвітнім школам.

Відповідно до статті 6 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована постановою Верховної Ради України від № 789-XII від 27.02.1991 року, Держави-учасниці визнають, що кожна дитина має невід'ємне право на життя. Держави-учасниці забезпечують у максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток дитини.

Отже, Україна взяла на себе відповідальність щодо створення безпечних умов для життя та розвитку дитини.

Враховуючи вищеописане, посилання відповідача на відсутність грошових коштів на усунення недоліків описаних у акті перевірки не може ставитись в залежність до існування загрози життю дітей та працівників навчальних закладів.

З огляду на викладене, приймаючи до уваги не усунення відповідачем порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, суд дійшов висновку, що подальша експлуатація котлів у Василівській, Чарівнянській, Куйбишевській, Мирнівській, Кетрисанівській, Верхньоінгульській, Олексіївській, Володимиро-Іллінській загальноосвітніх школах створює загрозу життю та здоров'ю людей, а тому позовні вимоги Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до п.10 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.

Водночас суд зауважує, що відповідно до абз.8 ч.5 ст.4 Закону застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.

Згідно з ч.12 ст.1832 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Ухвалою суду від 29 травня 2014 року територіальному управлінню Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області відстрочено сплату судового збору за подачу позовної заяви немайнового характеру до ухвалення судового рішення по справі. До ухвалення судового рішення по справі позивач сплатив судовий збір у належному розмірі, що підтверджується наданим платіжним дорученням №132 від 30.05.2014 року(а.с.31).

Керуючись ст. ст. 2,17, 94, 158 - 163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області до відділу освіти Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляді задовольнити повністю.

Застосувати до відділу освіти Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом зупинення робіт з експлуатації:

- котла НИИСТУ-5 теплопродуктивністю понад 0.1 МВт, який розташований у приміщенні котельної Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла НИИСТУ-5 теплопродуктивністю понад 0.1 МВт, який розташований у приміщенні котельної Чарівнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла НИИСТУ-5 теплопродуктивністю понад 0.1 МВт, який розташований у приміщенні котельної Куйбишевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КВТ-92", який розташований у приміщенні котельної Кетрисанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КЧМ-10", який розташований у приміщенні котельної Верхньоінгульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КВТ-65", який розташований у приміщенні котельної Верхньоінгульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "Арденз-Т-70", який розташований у приміщенні котельної Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КЧМ-7", який розташований у приміщенні котельної Володимиро-Іллінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- котла "КСВ-5", який розташований у приміщенні котельної Мирнівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградській окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Текст постанови у повному обсязі виготовлено 20.07.2014 року.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Г.П. Нагібіна