Постанова від 16.01.2014 по справі 318/8/14-а

г

Справа № 318/8/14-а

Номер провадження №2-а/318/5/2014

ПОСТАНОВА

"16" січня 2014 р. м. Кам'янка-Дніпровська

Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Васильченка В.В.; при секретарі Крук О.В.; за участю: позивача ОСОБА_1, представника відповідача Каунової Л.П.,

розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області про розрахунок довічного грошового утримання судді у відставці,

ВСТАНОВИВ:

09 січня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним позовом в якому вказує, що 14.02.2011 року він був звільнений з посади судді Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області у зв'язку з виходом у відставку і йому було призначено щомісячне довічне грошове утримання відповідно до Закону України «Про статус суддів». З 01.01.2012 року набрала чинності ст. 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453 (надалі - Закон № 2453), в зв'язку з чим збільшився розмір заробітку судді, який працює на відповідній посаді. У 2013 році заробітну плату працюючого судді було збільшено до 10 мінімальних заробітних плат. Відповідно до рішення Конституційного суду України від 03.06.2013 року по справі № 1-2/2013 № 3-рп/2013 переглянуті умови виплати пенсій і щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці, яке передбачало 90 відсотків заробітної плати працюючого судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання».

11.11.2013 року позивач звернувся до УПФ України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області з відповідною заявою про здійснення розрахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у зв'язку із зміною мінімальної заробітної плати з 01.12.2013 року у сумі 1218 грн. Листом від 22.11.2013 р. № 33/Ю-2 відповідачем у розрахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці йому було відмовлено. Враховуючи зміни в законодавстві та збільшення розміру та кількості мінімальної заробітної плати, позивач був змушений неодноразово звертатися до відповідача по справі із заявами про здійснення розрахунку довічного грошового утримання судді у відставці. Але, оскільки відповідач кожного разу відмовляв у здійсненні розрахунку, він звертався до суду з метою вирішення цього питання. Так, постановою Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області від 12.03.2012 року визнано протиправною бездіяльність та зобов'язано УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області нарахувати та сплачувати довічне грошове утримання відповідно до заробітку працюючого судді і до зміни розміру заробітної плати працюючого судді у відставці, яке ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 08.11.2012 року було залишено без змін. При цьому, не вважаючи на зазначене, наступного разу, в липні 2013 року, УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області в черговий раз було відмовлено в здійсненні розрахунку та виплати довічного грошового утримання судді у відставці. Вдруге він був змушений звертатися до суду та постановою Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області від 19.07.2013 року його позовні вимоги було задоволено та визнано протиправною бездіяльність та зобов'язано УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області нарахувати та сплачувати довічне грошове утримання відповідно до заробітку працюючого судді і до зміни розміру заробітної плати працюючого судді у відставці. Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом постановою від 17.09.2013 р. визнані протиправними дії УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області та зобов'язано здійснити розрахунок щомісячного грошового утримання судді у відставці згідно діючого законодавства. Оскільки відповідачем по справі відмовлено в здійсненні розрахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, позивач вважає його дії протиправними та просив суд: 1) визнати протиправною бездіяльність УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області щодо проведення розрахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці; 2) зобов'язати УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області нарахувати та доплатити йому недоотриману суму щомісячного довічного грошового утримання у розмірі 90% із заробітку працюючого судді 20706 грн., починаючи з 01.12.2013 р. по час розгляду справи у суді; 3) зобов'язати відповідача нараховувати та сплачувати йому щомісячне довічне грошове утримання в розмірі 90% із заробітку працюючого судді, починаючи з 01.12.2013 р. без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання; та 4) зобов'язати УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області у разі збільшення заробітку працюючого судді відповідно до ч. 3 ст. 129 Закону «Про судоустрій і статус суддів», збільшення мінімальної заробітної плати, та внесення інших змін до нормативно-правових актів стосовно умов виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці здійснювати розрахунки та виплачувати ОСОБА_1 щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці без обмеження граничного розміру.

В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд адміністративний позов задовольнити; представниця відповідача у задоволенні позовних вимог просила відмовити.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши обставини справи та перевіривши наявні у справі докази, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом установлено і підтверджується матеріалами справи, що позивач ОСОБА_1 є суддею у відставці Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області (а.с. 6) з 14.02.2011 року і відповідно до п. 9 ч. 5 ст. 126 Конституції України та на підставі ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щомісячне довічне грошове утримання. Відповідно до довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області суддівська винагорода, яка враховується під час призначення (перерахунку) довічного грошового утримання суддям у відставці склала 20 706, 00 грн. (а.с. 7).

11 листопада 2013 року позивач звернувся до УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області із заявою про розрахунок довічного грошового утримання у зв'язку із зміною з 01.2.2013 року мінімальної заробітної плати, однак, відповідач листом від 22.11.2013 року за № 33/Ю-2 повідомив його про відсутність підстав для зміни розміру виплати довічного грошового утримання судді у відставці з тих підстав, що Управлінням в повному обсязі виконана постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2013 р. № 318/1869/13-а (2-а/318/46/2013), відповідно до якої йому здійснений розрахунок щомісячного довічного грошового утримання судді, починаючи з 01.04.2012 року у розмірі 80% грошового утримання судді працюючого на відповідній посаді згідно окладу, який становить 8 мінімальних заробітних плат станом на 01 квітня, 01 липня, 01 жовтня, 01.12.2012 року та 10 мінімальних заробітних плат станом на 01.01.2013 року з врахуванням обмеження максимального розміру, встановленого ч. 5 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». З 03.06.2013 року щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується в розмірі 90% грошового утримання судді працюючого на відповідній посаді судці згідно окладу, який становить 10 мінімальних заробітних плат станом на 01.01.2013 року - без обмеження максимального розміру. Враховуючи відсутність в резолютивній частині постанови суду, зобов'язання управління щодо подальших самостійних розрахунків складових грошового утримання судді працюючого на відповідній посаді (окладу, вислуги тощо) та, виходячи з цього, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, підстав для зміни розміру виплати щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, починаючи з 01.12.2013 р. та 01.01.2014 р. не має.

Разом з тим, однією з гарантій забезпечення незалежності суддів, закріплених у ст. 126 Конституції України, є надання їм за рахунок держави матеріального і соціального захисту (заробітна плата, пенсія, щомісячне довічне грошове утримання, тощо), надання їм у майбутньому статусу судді у відставці, право якого на пенсійне та щомісячне довічне грошове утримання є гарантією незалежності працюючих суддів.

Правові засади організації судової влади, загальний порядок забезпечення діяльності судів та інші питання судоустрою і статусу суддів врегульовані Законом України "Про судоустрій і статус суддів" від 07 липня 2010 року.

Згідно приписів ст. 138 цього Закону судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіками віку 62 роки, жінками - пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується пенсія на умовах, передбачених ст. 37 Закону України "Про державну службу", або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання. До досягнення віку, встановленого першим реченням цієї частини, право на пенсію за віком або щомісячне довічне грошове утримання мають чоловіки 1955 р.н. і старші після досягнення ними такого віку:

60 років - які народилися по 31 грудня 1952 року;

60 років 6 місяців - які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;

61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;

61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

Суддя у відставці, який не досяг віку, встановленого частиною першою цієї статті, отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею віку, встановленого частиною першою цієї статті за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених ст. 37 Закону України "Про державну службу".

Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, який працює на відповідній посаді.

У разі зміни розміру грошового утримання діючих суддів Конституційного Суду України відповідно здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання здійснюється з усієї суми заробітної плати діючих суддів Конституційного Суду України з дня виникнення права на відповідний перерахунок.

Виплата щомісячного довічного грошового утримання, призначеного відповідно до цієї статті, на період роботи на посадах, які дають право на його призначення або право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених законами України "Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", припиняється. На цей період призначається і виплачується пенсія відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України.

Статтею 129 цього ж Закону визначено вид, склад, розмір суддівської винагороди, яка складається з грошового утримання, яке включає в себе посадовий оклад та доплати за: вислугу років; перебування на адміністративній посаді в суді; науковий ступінь; роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці. Призначення щомісячного грошового утримання, його розмір врегульоване ч. 3 ст. 138 Закону "Про судоустрій і статус суддів". З часу набуття чинності Закону ч. 3 цієї статті було встановлено, що щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на 2% заробітку, але не більше ніж 90% заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.

Зазначена редакція ч. 3 ст. 138 Закону проіснувала до 01.10.2011 року, та після набуття чинності на підставі змін, внесених згідно із Законом від 08.07.2011 року № 3668-УІ, була викладена у новій редакції, де безпосередньо щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до, 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, який працює на відповідній посаді.

Стаття 129 Закону щодо розміру суддівської винагороди, вводилась в дію з 01 січня 2011 року. Однак, відповідно до абзацу шостого пункту 1 розділу XII із змінами, внесеними згідно із Законом України від 23.12.2010 p. № 2856-VI, стаття 129 Закону, щодо суддівської винагороди введена в дію з 1 січня 2012 року.

Суддівська винагорода, нарахована судді відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" з 01 січня 2012 року за повний відпрацьований місяць, не може бути меншою, ніж його середній дохід за попередні 12 місяців. Тобто, право на перерахунок щомісячного довічного грошового утримання у розмірі та порядку визначеному ч. 3 ст. 138 Закону можливе з 01 січня 2012 року.

Частина II Перехідних положень Закону України "Про судоустрій та статус суддів" (розділ XIII) визначає те, що судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло раніше.

Відповідно до ч.ч. 3, 5 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до внесення змін Законом України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VI від 08.07.2011 року щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж 90% заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку /прибутку/, одержуваного суддею після виходу у відставку. Довічне грошове утримання суддям загальної юрисдикції виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів державного бюджету, за винятком суддів Конституційного Суду України, Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, яким грошове утримання виплачується цими судами.

У ст. 2 Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VI від 08.07.2011 року закріплено, що максимальний розмір пенсії /крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду/ або щомісячного довічного грошового утримання /з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною/, призначених /перерахованих/, зокрема, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Проте, Рішенням Конституційного Суду України № 3-рп від 03.06.2013 року визнано такими, що не відповідають Конституції України: частину третю, перше, друге, третє речення ч. 5 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року в редакції Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року; ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року в частині поширення її дії на Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року, абзац другий пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року, зі змісту якого вбачається, що виплата суддям пенсії /щомісячного довічного грошового утримання/ здійснюється без індексації, без застосування положень ч.ч. 2, 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року та без проведення інших перерахунків, передбачених законодавством.

Крім того, вказаним рішенням зазначено порядок його виконання, а саме: підлягають застосуванню ч.ч. 1, 2 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року, що не суперечать Конституції України; ч. 3 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року, яка суперечить Конституції України, не підлягає застосуванню як така, що втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Натомість підлягає застосуванню ч. 3 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції до змін, внесених Законом України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року, а саме: «Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж 90% заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання»; перше, друге, третє речення ч. 5 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р., що суперечать Конституції України, не підлягають застосуванню як такі, що втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Проте підлягають застосуванню перше речення ч. 5 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції до змін, внесених Законом України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р., а саме: «Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку /прибутку/, одержуваного суддею після виходу у відставку» та четверте речення ч. 5 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» зі змінами, внесеними Законом України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р., а саме: «Довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України»; дія ст. 2 Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року не поширюється на Закон України «Про судоустрій і статус суддів»; дія абз. 2 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року не поширюється на правовідносини щодо виплати суддям пенсії /щомісячного довічного грошового утримання/.

Разом з тим, відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб?єктів владних повноважень адміністративні суду перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несправедливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно постанови правління Пенсійного фонду України від 25.01.2008 року № 3-1, яка зареєстрована у Мінюсті України 12.03.2008 року за № 200U4891 не передбачений порядок перерахунку щомісячного довічного грошового утримання або пенсії судді, але цією постановою і не заборонено нарахування і здійснення перерахунку щомісячного грошового утримання або пенсії судді.

Крім того, відповідно до ст. 37-1 Закону України "Про державну службу", у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Згідно з п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31.05.2000 р. № 865 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16.01.2003 р. № 432-ІV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу" визначається в такому порядку:

пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії.

Пунктом 5 вказаного Порядку передбачено, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Таким чином, судом встановлено, що вимоги позивача щодо визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі стосовно нездійснення ОСОБА_1 перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у зв'язку зі зміною розміру заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді з 01.12.2013 р. та зобов'язання здійснити розрахунок щомісячного грошового утримання судді у відставці, за період з 01.12.2013р., у розмірі 90% грошового утримання працюючого судді підлягають задоволенню.

Що стосується позовних вимог про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці в подальшому суд вважає за необхідне вказати наступне.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Суд вважає, що вимога про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці наперед є безпідставною за відсутності порушеного права з огляду на ч. 1 ст. 2 КАС України, оскільки захисту в адміністративному судочинстві підлягає лише порушене право, а не те, що може бути порушено в майбутньому, а тому, в будь-якому випадку, на день розгляду даної справи є передчасною.

На підставі ст.ст. 129, 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», керуючись ст.ст. 2, 4, 6-12, 17, 69-71, 158-163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області про розрахунок довічного грошового утримання судді у відставці задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області стосовно нездійснення ОСОБА_1 розрахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області здійснити нарахування та доплатити ОСОБА_1 недоотриману суму щомісячного грошового утримання судді у відставці, за період з 01.12.2013 р., у розмірі 90% грошового утримання працюючого судді, згідно приписів ч. 3 ст. 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з урахуванням підвищення заробітної плати працюючих суддів, відповідно до довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області без обмеження граничного розміру, та з урахуванням сум щомісячного довічного грошового утримання, що виплачені у цей період.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.В. Васильченко