Постанова від 24.06.2014 по справі 813/2455/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2014 року справа № 813/2455/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Крутько О.В.,

з участю секретаря судового засідання Процько Ю.В.,

представника позивача Дяківа О.В.,

представника відповідача Чижевського М.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ТзОВ «Резорт Перлина Карпат»

до Сколівського відділення Стрийської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області,

третя особа: Відділ Держземагенства у Сколівському районі Львівської області,

про скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом у якому просив визнати нечинним та протиправним податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 05.03.2014 р. № 0000141500.

Позов мотивується тим, що товариство здійснювало нарахування земельного податку на підставі Витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку від 11.02.2011 року № 387, який на сьогодні є чинним і жодним органом не скасованим; Сколівське відділення Стрийської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області станом на момент винесення податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 05.03.2014 р. № 0000141500 володіло інформацією, що підтверджувала правомірність дій платника, що свідчить про незаконність винесення податкового повідомлення-рішення; висновки акту перевірки № 8/15-00/25237714 від 18.02.2014 р. не відповідають фактичним обставинам справи, є виключно припущеннями ревізора та маніпулюванням фактичними даними, які не підтверджуються жодними належними доказами.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити з мотивів, викладених у позовній заяві, оскаржуване податкове повідомлення-рішення скасувати.

Відповідач у запереченні на позов зазначає, що на земельну ділянку загальною площею 2,53 га, кадастровий номер 4624555700:01:004, Держземагенством у Сколівському районі видано дві різні довідки (витяги) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка знаходиться у власності ТзОВ «Резорт Перлина Карпат»; згідно листа Відділу Держземагентсва у Сколівському районі від 13.01.2014 р.(вх. № 174) протягом 2011-2013 років повторна грошова оцінка земель Славської селищної ради не проводилася; позивачем порушено вимоги п.274.1 ст. 274 Податкового кодексу України, в результаті чого здійснено заниження податкових зобов'язань з плати за землю на загальну суму 345046 грн., в тому числі: за 2012 р. - 172523,23 грн., за 2013 р. - 172523,23 грн.

Представник відповідача проти позову заперечив з підстав, зазначених у запереченні на позов, просив у задоволенні позову відмовити.

Судом залучено до участі у справі в якості третьої особи Відділ Держземагенства у Сколівському районі Львівської області, яким надано письмові пояснення від 27.05.2014 р. № 05-09/03. Третя особа зазначає, що починаючи з 15.07.2003 року і по даний час цільовим призначенням земельної ділянки площею 25300 кв.м. ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» по вул. І. Франка в селищі Славське, є призначення, що встановлене рішенням Славської селищної ради 15.07.2003 року № 113 «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки та погодження експертно-грошової оцінки, надання земельної ділянки у власність шляхом викупу для обслуговування бази відпочинку «Перлина Карпат», а саме: «обслуговування бази відпочинку», просив розглядати справу у відсутності представника відділу.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши докази, які мають значення для справи суд виходив з наступного.

За результатами позапланової документальної невиїзної перевірки ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» з питання достовірності відображення задекларованих сум по платі за землю за 2012-2013 рр. складено акт від 18.02.2014 р. № 8/15-00/25237714.

Перевіркою встановлено порушення позивачем п.274.1 ст. 274 та п.286.2 ст. 286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (із змінами та доповненнями), заниження податкового зобов'язання з плати за землю на загальну суму 345046,46 грн., у тому числі: 2012 рік - 172523,23 грн., 2013 рік - 172523,23 грн.

На підставі акту перевірки Сколівським відділенням Стрийської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області винесено податкове повідомлення-рішення від 05.03.214 р. № 0000141500, яким збільшено суму грошового зобов'язання ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» з земельного податку з юридичних осіб на 431308,08 грн., з яких 345046,46 грн. зобов'язання за основним платежем, 86261,62 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.

Згідно п.286.2. ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до п.274.1 ст. 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.

ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» у податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012р. нараховано земельного податку всього за рік 27830 грн. У податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік нараховано земельного податку всього за рік 27830 грн.

Розрахунок земельного податку проведено позивачем на підставі Витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славська, Славської селищної ради № 387 від 11.02.2011 р., виданого Управлінням Держкомзему у Сколівському районі за заявою платника податку (а.с. 45).

Згідно листа Відділу Держземагентсва у Сколівському районі Львівської області від 31.12.2013 р. № 3442, наданого на запит контролюючого органу під час перевірки ТзОВ «Резорт Перлина Карпат», протягом 2011-2013 років повторна грошова оцінка земель по Славській селищній раді не проводилась (а.с. 42).

Відповідно до листа № 02-19/784 від 23.12.2013 р. Славської селищної ради, який також надано на запит перевіряючих при проведенні перевірки, нормативна грошова оцінка землі селищної ради проведена, затверджена та введена в дію рішенням сесії № 112 від 13.01.2011 року та діє до 31.12.2017 р. Тому у корегуванні та розробці нової оцінки землі немає необхідності. До листа долучено копію рішення Славської селищної ради № 112 від 13.01.2011 р. «Про введення в дію нормативної грошової оцінки земель смт. Славське та села Грабовець» та докази опублікування рішення (а.с.48-50).

Таким чином, позивач правомірно визначив розмір земельного податку у 2012 р. та 2013р. на підставі даних, зазначених у Витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славська, Славської селищної ради № 387 від 11.02.2011 р. У позивача був відсутній обов'язок подавати новий Витяг до Декларації та перераховувати розмір земельного податку, з огляду на інформацію, надану Відділом Держземагентсва у Сколівському районі Львівської області та Славською селищною радою.

Сколівське відділення Стрийської ОДПІ безпідставно не прийняло до уваги отриману інформацію та протиправно збільшило суму грошового зобов'язання ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» за платежем: земельний податок з юридичних осіб на 431308,08 грн.

Суд вважає, що у відповідача були відсутні підстави для витребування іншого Витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славське, Славської селищної ради від Відділу Держземагентсва, а тим більше помилковим є визначення розміру земельного податку позивача на підставі нового Витягу № 2215 від 11.10.2013 р., зокрема, і у зв'язку з тим, що, як зазначає Відділ Держземагенства у Сколівському районі Львівської області у листі № 3442 від 31.12.2013 р., нормативна грошова оцінка земельної ділянки підлягає індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 р. № 783.

Із письмових пояснень, що були надані третьою особою - Відділом Держземагенства у Сколівському районі Львівської області, вбачається, що нормативно-грошова оцінка земельних ділянок, проводиться відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, що затверджений Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року N 18/15/21/11.

Згідно із п.3.3 цього Порядку «Нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою:

В х Нп

Цн = x Кф х Км,

Нк

де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях);Нп - норма прибутку (6%); Нк - норма капіталізації (3%); Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо); Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.

У наданому відповідачем Витягу з технічної документації нормативно-грошової оцінки селища Славське, Славської селищної ради від 11.10.2013 р №2215 та у витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку від 11.02.2011 року №387, який наданий Позивачем, відрізняється функціональне призначення земельної ділянки і відповідно застосування Кф - коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки.

У витягу з технічної документації нормативно-грошової оцінки селища Славське, Славської селищної ради від 11.10.2013 р №2215 зазначено, що функціональне призначення земельної ділянки - «обслуговування готелю» та застосовано Кф 2,5 - коефіцієнт функціонального використання, що відповідає землям комерційного призначення.

У витягу з технічної документації нормативно-грошової оцінки селища Славське, Славської селищної ради від 11.02.2011 року №387 зазначено, що функціональне призначення земельної ділянки - «для обслуговування бази відпочинку» та застосовано Кф 0,5 - коефіцієнт функціонального використання, що відповідає категорії «інші землі» - 0,5, до яких відносяться «Землі оздоровчого та рекреаційного призначення».

Відділ Держземагенства у Сколівському районі Львівської області, у своєму поясненні зазначає, що з 15.07.2003 р. і по даний час цільовим призначенням земельної ділянки площею 25300 кв. м. ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» по вул. І.Франка в селищі Славське є призначення, що встановлене рішенням Славської селищної ради 15.07.2003 № 113 «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки та погодження експертно-грошової оцінки, надання земельної ділянки у власність шляхом викупу для обслуговування бази відпочинку «Перлина Карпат», а саме «обслуговування бази відпочинку» за договором купівлі-продажу ділянки несільськогосподарського призначення (зареєстрований в реєстрі за №666), яка розташована за адресою: смт. Славське, вул. І.Франка, Сколівського району, Львівської області, для обслуговування бази відпочинку, загальною площею 2,53 га.

Дана інформація відповідає наявним у справі доказам: договору купівлі-продажу ділянки несільськогосподарського призначення (зареєстрований в реєстрі за №666), рішенню Славської селищної ради 15.07.2003 № 113 «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки та погодження експертно-грошової оцінки, надання земельної ділянки у власність шляхом викупу для обслуговування бази відпочинку «Перлина Карпат», Висновку про експертну грошову оцінку земельної ділянки надано для бази відпочинку, витягам з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що витяг з технічної документації нормативно-грошової оцінки селища Славське, Славської селищної ради від 11.10.2013 р №2215, що був використаний податковим органом є таким, що суперечить фактичним обставинам та не може бути підставою для визначення податкового зобов'язання.

Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на вищевказане, відповідачем не доведено правомірності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Позов слід задоволити, визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Сколівського відділення Стрийської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області від 05.03.2014 р. № 0000141500.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» 487,20 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 2, 69-71, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Сколівського відділення Стрийської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області від 05.03.2014 р. № 0000141500.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» 487,20 грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Крутько О.В.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01.07.2014 року.