Справа №613/1077/14-к Провадження № 1-в/613/93/14
Іменем України
02 липня 2014 року м. Богодухів
Богодухівський районний суд Харківської області під головуванням судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові подання начальника Богодухівського РВ ГУ МВС України в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду та обмежень адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Обава Мукачівського району Закарпатської області, громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що працює обробником риби на РКЗ «Екватор», не одруженого, судимого: 06.07.1999 року Богодухівським районним судом Харківської області за ст. 81 ч.2 КК України до 2 років виправних робіт; 07.05.2002 року Богодухівським районним судом Харківської області за ст.ст. 185 ч.2, 389 ч.2, 70, 71 КК України до 3 р. 5 м. позбавлення волі; 14.04.2006 року Богодухівським районним судом за ст.ст. 289 ч.2, 162 ч.1, 70, 7 КК України до 5 років 6 місяці позбавлення волі, -
ОСОБА_4 будучи неодноразово засудженим до позбавлення волі за умисні злочини, та звільнившись 19 жовтня 2010 року після відбування покарання у вигляді позбавлення волі, був поставлений на профілактичний облік до Богодухівського РВ ГУ МВС України в Харківській області як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд.
Начальник Богодухівського РВ ГУ МВС України в Харківській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду та обмежень відносно ОСОБА_4 мотивуючи тим, що останній потребує постійного контролю та профілактичного впливу, так як за час перебування на профілактичному обліку зарекомендував себе з негативного боку, схильний до зловживання спиртними напоями та порушення громадського порядку, крім того він протягом року скоїв 3 адміністративних правопорушення, за які був притягнений до адміністративної відповідальності.
Суд, вислухав пояснення представника Богодухівського РВ, який повністю підтримав подання, прокурора, який вважав за необхідне задовольнити подання та встановити відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду та зазначених у поданні обмежень, а також вислухавши ОСОБА_4 , який не заперечував проти зазначених в поданні обставин та проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, дослідивши матеріали справи, вважає за можливе подання задовольнити із наступних підстав:
ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі був поставлений на профілактичний облік Богодухівського РВ ГУ МВС України в Харківській області як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд.
Відповідно до ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" ст.3 п.«в» «адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення».
Знаходячись на профілактичному обліку після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_4 систематично скоював адміністративні правопорушення, за що неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, а саме:
29.07.2013 року за порушення ст.178 ч.1 КУпАП, накладено стягнення у виді попередження;
13.08.2013 року за порушення ст.173-2 ч.1 КУпАП, накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.;
25.06.2014 року за порушення ст. 173-2 ч.2 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 119 грн.
ОСОБА_4 тричі був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Згідно ст.6 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
При цьому суд, зважаючи на те, що є всі підстави до встановлення адміністративного нагляду та обмежень, вважає за можливе встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 рік з обмеженнями, які зазначені в поданні .
Керуючись ст. 3 п. "в", ст. 10, ст. 5 ч. 2, Закону України "Про адміністратив ний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року, -
Встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік.
Встановити відносно гр. ОСОБА_4 наступні обмеження:
1. Заборонити виїзд за межі Богодухівського району Харківської області без дозволу Богодухівського РВ ГУМВС України в Харківській області;
2. Заборонити перебування в місцях продажу алкогольних напоїв з метою їх придбання та вживання;
3. Зобов'язати проживати за адресою: АДРЕСА_1 та постійно перебувати вдома з 22-00 години до 05-00 години. При необхідності порушення цього зобов'язання з поважної причини необхідно попередити керівництво Богодухівського РВ ГУ МВС України в Харківській області;
4. Зобов'язати явкою прибувати на реєстрацію в 1 (першу) та 3 (третю) суботи місяця до Богодухівського РВ ГУМВС України в Харківській області.
Постанову для виконання направити начальнику Богодухівського РВ ГУМВС України в Харківській області.
Постанова може бути оскаржена у Харківський апеляційний суд у термін 7 діб з моменту оголошення.
Суддя