Постанова від 30.05.2014 по справі 826/3340/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30 травня 2014 року № 826/3340/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клименчук Н.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче швейно-взуттєве об'єднання «Ді Сі - Ніжинка»

доЦентрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

провизнання протиправною та скасування Постанови від 19.02.2014

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче швейно-взуттєве об'єднання «Ді Сі - Ніжинка» (надалі - позивач) з позовом до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - відповідач) в якому просить визнати протиправною та скасувати Постанову №161-ЦД-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.02.201, якою накладені штрафні санкції у розмірі 17000грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем безпідставно накладено штрафні санкції, оскільки позивач не є учасником ринку цінних паперів та не є правонаступником акціонерного товариства.

Представниками відповідачів позовні вимоги заперечуються з огляду на правомірність прийнятого рішення. При цьому, відповідачі стверджують про те, що позивач є правонаступником акціонерного товариства, з огляду на його ідентифікаційний код і назву.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд за згодою обох сторін, встановивши відсутність потреби заслухати свідка чи експерта у справі, так само, як і відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні переходить до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

19.11.2013 на підставі листа Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято рішення № 2665 «Щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів та зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів», яким надано строк до 19.01.2014 на усунення порушень законодавства про цінні папери.

Вказаним рішенням, відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», керуючись ст. 108 Цивільного кодексу України, на підставі листів Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) у зв'язку з виявленням в діях товариств, які є правонаступниками акціонерних товариств (далі - Товариства), порушення вимог п.3 розділу ІІІ Порядку скасування реєстрації випусків акцій, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.04.2013 №737, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.05.2013 за № 822/23354 (п. 3.1 глави 3 розділу III Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.1998 №222, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.03-1999 за № 180/3473 (далі - Порядок №737), було зобов'язано Товариство відповідно до додатку 1 до цього рішення у строк до 19.01.2014 усунути порушення вимог п. 3 розділу III Порядку скасування реєстрації випусків акцій, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.04,2013 №737, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.05.2013 за №822/23354 (пункту 3.1 глави 3 розділу ПІ Порядку), та протягом одного робочого дня після усунення порушення повідомити Комісію.

За наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 19.02.2014 прийнято Постанову №161-ЦД-1-Е про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів.

Зазначеною Постановою за невиконання Рішення Комісії № 2665 від 19.11.2013 накладено на ТОВ ВШВО «ДІСІ-НІЖИНКА» штрафну санкцію у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн.

Відповідно до приписів ст.3 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у таких формах, зокрема, прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів; регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов'язків учасників ринку цінних паперів.

На реалізацію наведених функцій Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 23.04.2013 прийнято рішення №737, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.05.2013 за № 822/23354, яким затверджено Порядок скасування реєстрації випусків акцій.

Згідно п.1 вказаного Порядку встановлено механізм вчинення дій з метою скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва (тимчасового свідоцтва) про реєстрацію випуску акцій у разі: припинення акціонерного товариства шляхом ліквідації або перетворення (зокрема порядок зупинення обігу акцій; порядок відновлення обігу акцій; порядок скасування реєстрації випусків акцій); нерозміщення, відмови від розміщення або не затвердження результатів розміщення акцій.

У розділі ІІІ Порядку №737 закріплено перелік документів, які мають бути подані до реєстраційного органу після прийняття рішення про припинення акціонерного товариства шляхом перетворення.

На момент прийняття рішення про припинення ЗАТ ВШВО «ДІСІ-НІЖИНКА» шляхом перетворення в ТОВ ВШВО «ДІСІ-НІЖИНКА» відповідні правовідносини були врегульовані Порядком скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №222 від 30.12.1998, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.03.1999 за №180/3473 у відповідній редакції (далі - Порядок № 222).

Даним Порядком також передбачалось, що у разі скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з реорганізацією акціонерного товариства, протягом семи робочих днів з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності-правонаступника товариства або останнього з них правонаступник подає до реєструвального органу пакет документів, визначений у п.3.1. розділу ІІІ Порядку № 222.

Саме невиконання позивачем наведених вимог законодавства, як правонаступником ЗАТ ВШВО «ДІСІ-НІЖИНКА» про що зазначено у статуті ТОВ ВШВО «ДІСІ-НІЖИНКА», зумовило винесення Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку № 2665 від 19.11.2013, яким останнього зобов'язано усунути порушення вимог п.3 розділу ІІІ Порядку №737, на підтвердження чого подати повідомлення та відповідні документи.

Так, відповідно до приписів п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Згідно п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів до юридичних осіб застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд не приймає до уваги посилання позивача на притягнення його до відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів після спливу трирічного строку з моменту вчинення такого, оскільки згідно оскаржуваної постанови ТОВ ВШВО «ДІСІ-СНІЖИНКА» притягнуто до відповідальності за невиконання рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №2665 від 19.11.2013, а не за порушення вимог Порядку № 737.

Згідно ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги що є безпідставними, необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче швейно-взуттєве об'єднання «Ді Сі - Ніжинка» відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.М. Клименчук