Ухвала від 17.06.2014 по справі 247/1491/14-а

Головуючий у 1 інстанції - Арапіна Н.Є.

Суддя-доповідач - Казначеєв Е.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2014 року справа №247/1491/14-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Казначеєва Е. Г., суддів Яманко В. Г., Васильєвої І. А., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області на постанову Торезького міського суду Донецької області від 12 травня 2014 р. у справі № 247/1491/14-а (головуючий І інстанції Арапіна Н.Є.) за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області, треті особи: Державне підприємство "Торезантрацит", Державне підприємство "Донвуглереструктуризація" про визнання протиправними дії, зобов'язання відповідача вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулась до Торезького міського суду Донецької області з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області, третя особа Державне підприємство "Торезантрацит", Державне підприємство "Донвуглереструктуризація", в якому просила визнати протиправною відмову Управління соціального захисту населення Торезької міської ради в наданні їй, пільг на придбання палива на побутові потреби та зобов'язати надати їй пільги на придбання твердого побутового палива згідно Порядку надання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №77 від 31 січня 2007 року та № 887 від 12 серпня 2009 року зі змінами, затвердженими згідно постанови Кабінету Міністрів України № 831 від 13 листопада 2013 року з урахуванням вимог ст.48 Гірничого закону України за 2013 рік (а.с.46).

Постановою Торезького міського суду Донецької області від 12 травня 2014 року позовні вимоги задоволено. Суд першої інстанції визнав протиправним дії Управління соціального захисту населення Торезької міської ради щодо відмови ОСОБА_2 у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо відповідно до статті 48 Гірничого Закону України, зобов'язав Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області надати ОСОБА_2 пільгу на тверде побутове паливо відповідно до статті 48 Гірничого Закону України за 2013 рік, зобов'язав Управління Державної казначейської служби України в м. Торезі Донецької області стягнути з місцевого бюджету на користь ОСОБА_2 судові витрати у сумі 73 грн. 08 коп. шляхом їх безспірного списання із рахунку Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким відмовити в задоволені позовних вимог. В скарзі зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права, висновки суду не відповідають обставинам справи.

Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами

Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.

ОСОБА_2 є дружиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с.7).

ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.7,13).

ОСОБА_2 з 23 лютого 2005 року отримує пенсію термін «довічно», що підтверджується посвідченням серія НОМЕР_1 (а.с.14).

Згідно довідки виконавчого комітету Розсипненської селищної ради Донецької області у будинку де проживає позивач, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 пічне опалення (а.с.45).

Згідно письмової відповіді Відособленого підрозділу «Шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» від 30 грудня 2013 року позивачу роз'яснено Порядок надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року та № 887 від 12 серпня 2009 року, яким передбачено, що органи праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних рад визначають право на зазначені пільги на підставі трудової книжки та пенсійного посвідчення. Однак в період входження ліквідованої шахти «Розсипнянська № 2» до складу Шахтоуправління "Волинське" в трудовій книжці вносилися записи про роботу в шахтоуправлінні "Волинське" без зазначення конкретної шахти «Розсипнянська № 2» (а.с.19-19зв.).

Згідно повідомлення управління соціального захисту Торезької міської ради Донецької області від 16 грудня 2013 року позивач отримала відмову у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України, оскільки ОСОБА_3 вийшов на пенсію з діючого підприємства шахтоуправління «Волинське» (а.с.15).

Згідно трудової книжки ОСОБА_3 з 11 березня 1961 року по 01 квітня 1981 року працював на різних посадах в Волинське-Черкаське-Комсомольському шахтоуправлінні треста «Чистяковантрацит» (перейменовано в «Шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого об"єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит») (а.с.8-12зв.,57).

Відособленим підрозділом «Шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» надані архівні довідки, з яких вбачається, що ОСОБА_3 працював з 02 жовтня 1967 року прохідником дільниці № 1 Шахтоуправління «Комсомольське», з 05 січня 1968 року гірником очисного забою дільниці № 1 Шахтоуправління «Комсомольське», з 01 квітня 1981 року звільнений з дільниці № 2 шахти «Розсипнянська № 2». На момент призначення пенсії 23 липня 1980 року працював ГРОЗ дільниці № 2 шахти «Розсипнянська № 2», що входила до складу шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого об'єднання з видобутку вугілля «Торезантрацит» (а.с.18,79).

Зазначені обставини також підтверджуються наступними матеріалами справи: наказом № 137/к від 10 жовтня 1967 року Шахтоуправління «Комсомольське», яким ОСОБА_3прийнято за переводом з ШСУ № 6 прохідником дільниці № 1 з 02 жовтня 1967 року (а.с.73); наказом № 3/к від 04 січня 1968 року Шахтоуправління «Комсомольське», яким переведено ОСОБА_3.з 05 січня 1968 року з посади прохідника дільниці №1 на посаду гірника очисного забою дільниці №1 (а.с.74); особовою карткою форми Т-2, в якій зазначено, що останнім місцем роботи ОСОБА_3зазначено підприємство Шахтоуправління «Комсомольське», звільнений у зв'язку з переходом на пенсію (а.с.75-75зв.); табелем виходів робітників дільниці № 2 шахти « 2» за липень 1980 року до уваги у зв'язку з відсутністю відомостей щодо виходу на роботу позивача (а.с.76-77зв.); розпорядженням № 141 від 24 березня 2014 року згідно плану гірничих виробіток шахти «Розсипнянська-2» 23 липня 1980 року дільниця № 2 знаходилася на шахті «Розсипнянська-2», яка входила до складу Шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого об"єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» (а.с.78).

Таким чином, останнє місце роботи чоловіка позивача на момент виходу на пенсію є саме шахта «Розсипнянська-2»

Відповідно до архівних довідок з моменту виходу на пенсію ОСОБА_3 23 липня 1980 року «Шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого об"єднання по видобутку антрациту "Торезантрацит" зазнало декілька реорганізацій (а.с.17,56).

28 червня 1996 року наказом № 297а Міністра вугільної промисловості України шахтоуправління «Волинське» реорганізовано в державне відкрите акціонерне товариство «Шахтоуправління «Волинське» (а.с.63-65).

Наказом № 683 Міністерства палива та енергетики України від 24 грудня 2001 року реорганізовано Державне відкрите акціонерне товариство «Шахтоуправління «Волинське» - дочірнє підприємство (ДП) Державна холдингова компанія «Торезантрацит» шляхом виділення його зі складу структурного підрозділу «Шахта «Розсипнянська № 2» та створено на його базі Державне підприємство «Шахта «Розсипнянська № 2» , яке є правонаступником прав та обов'язків Державного відкритого акціонерного товариства «Шахтоуправління «Волинське» (а.с.32-32зв.).

Наказом № 120 від 07 березня 2003 року реорганізовано відкрите акціонерне товариство Державна холдингова компанія «Торезантрацит» та державні відкриті акціонерні товариства «Шахта «Прогрес», Шахта ім. Л.І.Лутугіна», Шахта ім.К.І.Кисельова, Шахта № 3-біс, «Шахтоуправління «Волинське» та інші шляхом їх злиття та створення на їх базі Державного підприємства «Торезантрацит» (а.с.70-70зв).

Наказом № 87 Міністерства палива та енергетики України від 15 лютого 2002 року ліквідовано Державне підприємство «Шахта «Розсипнянська № 2» та створено ліквідаційну комісію (а.с.33-33зв.).

Згідно акту прийому-передачі статей балансу шахтоуправлінням «Волинське» Державного відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Торезантрацит» передано Державному підприємству «Шахта «Розсипненська № 2» зобов'язання по сплаті, зокрема, заборгованості по заробітній платі, аліментах, по відшкодуванню шкоди за регресними позовами станом на 01 березня 2002 року (а.с.68-68зв.).

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 11 лютого 2013 року № 52 затверджений Акт комісії з розгляду підсумків фактичного виконання робіт і заходів, передбачених проектом ліквідації шахти «Розсипнянська № 2», завершено списання в установленому порядку з балансу Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» основних засобів, прийнятих згідно з розподільчим балансом від шахти «Розсипнянська № 2» (а.с.34).

На підставі п.15.3.5 Проекту ліквідації шахти «Розсипнянська № 2» Шахтоуправління «Волинське» Державної холдингової компанії «Торезантрацит» обов'язок по забезпеченню безоплатним побутовим паливом позивача, як вдову померлого пенсіонера, до закінчення повної фізичної ліквідації шахти, до 2012 року включно, було покладено на Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» пенсіонерів шахти (а.с.37-38).

В листі Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» від 31 березня 2014 року зазначено, що після фізичної ліквідації гірничого підприємства забезпечення осіб, перелічених у ч.5 ст.48 Гірничого Закону України, безкоштовним побутовим паливом здійснюється відповідно до Порядку надання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 липня 2007 року № 77 (зі змінами та доповненнями) управліннями праці та соціального захисту населення виконавчих органів місцевих, районних рад (а.с.16).

Згідно довідки Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» від 29 січня 2014 року термін зберігання списків з надання окремої категорії громадян безоплатного побутового палива згідно зі ст.48 Гірничого Закону України по Державному підприємству «Шахта «Розсипнянська №2», переданих в Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» на підставі наказу Міністерства палива та енергетики України від 15 лютого 2002 року № 87 та Проекту ліквідації шахти «Розсипнянська №2» минув (а.с.39).

Актом прийому - передачі списку вуглеотримувачів шахти «Розсипнянська» № 2 від 26 лютого 2013 року управлінню праці та соціального захисту населення Торезької міської ради був переданий перелік осіб (список на 160 осіб), які забезпечувалися вугіллям державним підприємством «Донвуглереструктуризація», та які мають право на безплатне забезпечення твердим побутовим паливом згідно із статтею 48 Гірничого Закону України, в тому числі із зазначенням персональних даних позивача (а.с.40,41-42).

Задовольняючи позовні вимоги суду першої інстанції виходив з того, що позивач відповідно до положень ст.48 Гірничого Закону України має право на пільги з отримання палива на побутові потреби, відмова відповідача у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо є протиправною.

Колегія суддів з зазначеним висновком суду першої інстанції погоджується, з наступних підстав.

Згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно положень ч.7 ст. 43 Гірничого закону України підприємства з видобутку вугілля та вуглебудівні підприємства безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором, у тому числі пенсіонерам колишнім працівникам з видобутку (переробки) вугілля та вуглебудівних підприємств.

Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст. 45 Гірничого закону України, ліквідація або консервація гірничого підприємства здійснюється за проектом, затвердженим власником (керівником) гірничого підприємства, який включає соціально-економічне обґрунтування, технічне рішення, пропозиції про можливе відновлення гірничих робіт, використання гірничих виробок, будівель, споруд іншого призначення, заходи, спрямовані на запобігання небезпечному впливу на інші підприємства, довкілля та людей, та який пройшов екологічну, технічну та інші види експертиз, а також погоджений в установленому законодавством порядку з органами гірничого нагляду, органами місцевого самоврядування та іншими заінтересованими органами. Проект ліквідації або консервації гірничого підприємства затверджується одночасно з комплексним планом соціального захисту працівників, які вивільняються, розвитку соціальної інфраструктури та з визначенням джерел фінансування цих заходів.

Частиною 5 ст. 48 Гірничого закону України передбачена категорія осіб, яка після ліквідації чи консервації гірничого підприємства забезпечуються вугіллям на побутові потреби, в межах галузевої угоди, а саме пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків; сім'ї працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, які отримують пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

Крім того, відповідно до. 12.10.4 Галузевої угоди між Міністерством вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об'єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості від 3 липня 2001 року, інваліди і ветерани війни, інваліди праці вугледобувних, вуглепереробних, шахтовуглебудівельних підприємств, та ветерани праці, які відпрацювали в галузі необхідний термін, обумовлений цим пунктом Угоди, сім'ї загиблих на виробництві, непрацюючі вдови померлих працівників і пенсіонерів, що мають право на отримання пенсії в зв'язку з втратою годувальника, забезпечуються вугіллям вугледобувними, вуглепереробними, шахтовуглебудівельними підприємствами безоплатно.

Відповідно до п. 12.10.7 та 12.10.8 Галузевої угоди між Міністерством вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об'єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості від 3 липня 2001 року, безоплатне забезпечення вугіллям поширюється на пенсіонерів, що живуть в Україні, незалежно від того, з якого підприємства вугільної промисловості України вони вийшли на пенсію, якщо вони відпрацювали в галузі: на підземних роботах чоловіки не менше 10 років, жінки - 7,5 років; на роботах, пов'язаних з підземними умовами, чоловіки - не менше 15 років, жінки - 12,5 років; на роботах у технологічному ланцюжку і на поверхні діючих і тих, що будуються, шахт, розрізів, збагачувальних і брикетних фабриках, в шахтовуглебудівельних підприємствах чоловіки не менше 20 років, жінки - 15 років.

Ця категорія осіб забезпечується побутовим вугіллям тим Підприємством, з якого вони вийшли на пенсію. На підприємствах, що ліквідуються, забезпечення працівників побутовим паливом здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Згідно п.12.11. Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (з доповненнями і змінами) обов'язок з забезпечення паливом на побутові потреби осіб, звільнених в зв'язку з ліквідацією Підприємства, виробничої (структурної) одиниці покладається на правонаступника. Мінпаливенерго відповідно до вимогст. 45 Гірничого закону України підготує і внесе на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицію про визначення правонаступника із соціальних гарантій після повної ліквідації вугільних Підприємств.

Надання пільг на придбання твердого пічного палива здійснюється відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України, згідно якої за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються пільги, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балона скрапленого газу на домогосподарство на рік, а особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - з розрахунку вартості 3,1 тонни вугілля або торф'яного брикету на побутові потреби на домогосподарство на рік.

Порядок, який визначає механізм надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам особам, які мають право на пільги за соціальною ознакою з придбання твердого та рідкого палива і скрапленого газу відповідно до статті 48 Гірничого закону України, визначений «Порядком надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам», затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України №77 від 31.01.07 року з наступними змінами і доповненнями, яким передбачено, що визначення права на пільги на тверде побутове паливо відповідно до Гірничого закону України покладено на управління праці та соціального захисту населення на підставі відомостей із трудової книжки та пенсійного посвідчення.

Пунктом 4 Порядку №77, встановлено, що для призначення пільг з придбання твердого палива і скрапленого газу територіальними управліннями праці та соціального захисту населення за місцем мешкання здійснюється відносно осіб за їх зверненнями, окрім тих осіб, які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, тобто за виключенням тих осіб у тому числі і пенсіонери, які були колишніми працівниками вугільної промисловості того підприємства, які на момент звернення ліквідується або консервується.

Зазначеним пунктом 4 Порядку також встановлено, що особи, які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, пред'являють уповноваженому органові трудову книжку та пенсійне посвідчення (крім не працевлаштованих працівників), що підтверджують відповідність вимогам статті 48 зазначеного Закону, а також подають: заяву та довідку, передбачені абзацом першим цього пункту.

Вказаним пунктом 4 Порядку також передбачено, що у разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази).

Пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року «Про затвердження порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетом» передбачено, у разі смерті особи, включеної до затвердженого списку, зазначені у частині 5 статті 51 Бюджетного кодексу України члени сім'ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо і скраплений газ у натуральному вигляді на підставі: заяви одного з членів сім'ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду; копії свідоцтва про смерть особи; виданої в установленому порядку довідки про факт проживання членів сім'ї разом з особою.

Відповідно до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 № 939, датою фізичної ліквідації гірничого підприємства вважається дата затвердження Мінвуглепромом актів прийняття відповідних робіт, а також визначення правонаступника щодо соціального захисту осіб відповідно до частини п'ятої статті 48 Гірничого закону України.

Фізична ліквідація ДП шахта «Розсипнянська 2» підтверджена наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 11.02.203 року № 52, яким затверджено Акт комісії з розгляду підсумків фактичного виконання робіт та заходів, передбачених проектом ліквідації шахти «Розсипнянська 2», яким роботи з ліквідації шахти визнані закінченими у повному обсязі. Відповідно до матеріалів справи ліквідація відбулась без правонаступника.

Відповідно до матеріалів справи, соціальний захист колишніх працівників ДП «Шахта «Розсипнянська 2» протягом фізичної ліквідації був покладений на державне підприємство «Донвуглереструктуризація».

Після закінчення ліквідації управлінню соціального захисту населення був переданий перелік осіб, які мають право на безплатне забезпечення твердим побутовим паливом згідно із статтею 48 Гірничого Закону України, тобто, після фізичної ліквідації вищевказаного підприємства обов'язок щодо забезпечення пільги на тверде побутове паливо у відповідності до норм діючого законодавства покладено на управління соціального захисту, оскільки вказана шахта ліквідована без правонаступника.

Колегія суддів зазначає, що матеріалами справи доведено, що ОСОБА_3 працював у вугільній галузі на шахтовуглебудівельних підприємствах понад 20 років, останнім його місцем роботи перед призначенням пенсії є саме шахта «Розсипнянська 2», яка була ліквідована без правонаступника, позивач, як дружина померлого ОСОБА_3, проживає у житловому приміщенні з пічним опаленням на твердому паливі, тобто, позивач має право на пільгове забезпечення паливом на побутові потреби відповідно до ч.5 статтею 48 Гірничого Закону України.

Як вбачається з матеріалів справи позивач звернувся до відповідача з заявою та документами у відповідності до вимог Порядку №77, що не спростовується відповідачем.

З врахуванням викладеного колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач необґрунтовано відмовив позивачу у наданні пільг на придбання твердого палива.

Колегія суддів не приймає посилання відповідача в апеляційній скарзі, як на підставу для задоволення скарги, на те, що обов'язок забезпечення вугіллям покладено на ДП «Торезантрацит» до складу якого входить шахтоуправління «Волинське», оскільки, як зазначалось вище ОСОБА_3 працював на шахті «Розсипнянська 2», яка в подальшому була виділена в самостійну юридичну особу - ДП «Шахта «Розсипнянська 2», з відповідними правами та обов'язками правонаступника шахти «Розсипнянська 2», шахтоуправління «Волинське» не є правонаступником шахти «Розсипнянська 2», а тому відповідно до чинного законодавства до нього не перейшли обов'язки щодо забезпечення позивача пільгами на придбання твердого побутового палива.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів зазначає, що постанова прийнята судом першої інстанції правильно встановив обставини справи, з дотриманням вимог матеріального та процесуального права, тому апеляційна скарга залишається без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 160, 167, 184, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області на постанову Торезького міського суду Донецької області від 12 травня 2014 р. у справі № 247/1491/14-а залишити без задоволення.

Постанову Торезького міського суду Донецької області від 12 травня 2014 р. у справі № 247/1491/14-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя Е.Г.Казначеєв

Судді В.Г.Яманко

І.А.Васильєва