Постанова від 12.06.2014 по справі 523/7585/14-а

Справа № 523/7585/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" червня 2014 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м.Одеси Шепітко І. Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Одеси про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулась позивачка з адміністративним позовом, в якому просить визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси, врахувати при розрахунку їй пенсії інші види виплат, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду України за останні 24 календарні місяці роботи перед зверненням за пенсією, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з 17.06.2013 року з урахуванням інших виплат згідно довідки Головного управління міндоходів Одеської області від 24 квітня 2014р. №78/0/75-32-05-02-11 про складові заробітної плати відповідно до Закону України «Про державну службу» за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011р. №5-1, з урахуванням інших виплат, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду України.

Ухвалою суду від 23.05.2014 року в частині вимог позивача в період з 17.06.2013 року по 21.11.2013 року позов було залишено без розгляду відповідно до вимог ст.ст.99, 100 КАС України.

Копії ухвали суду та матеріалів справи відповідачем отримані 29.05.2014 року.

Від відповідача 10.06.2014 року надійшли письмові заперечення на позов, згідно яких відповідач вважає, що вимоги є необґрунтованими і не відповідають нормам чинного законодавства, посилаючись на норми ст.37 Закону України Про державну службу» та постанову Кабінету Міністрів від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» оскільки, що такі виплати, як індексація, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально - побутових питань не є надбавками, тому не відносяться до складових заробітку, які враховуються для обчислення розміру пенсійного забезпечення.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

П.4 ч.5 ст.183-2 передбачено, що справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги, після залишення без розгляду частини вимог, підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що позивачка перебуває на обліку в УПФ та отримує пенсію з 17.06.2013 року відповідно до Закону України «Про державну службу», пенсію було нараховано відповідно до довідки Головного управління міндоходів Одеської області від 24 квітня 2014р. №78/0/75-32-05-02-11 про складові заробітної плати відповідно до Закону України «Про державну службу» за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011р. №5-1, з урахуванням інших виплат, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду України.

При нарахуванні пенсії відповідачем не було враховано до заробітку для обчислення пенсії отримані позивачкою в період роботи суми матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, допомоги на оздоровлення, суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати.

Позивачка звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням усіх складових заробітної плати, які нараховувалися до загальної суми заробітної плати та з якої проводилися утримання до бюджету відповідно до чинного законодавства.

08.05.2013 року УПФ надало відповідь про відмову в зарахуванні вказаних виплат.

За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У частині першій статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата -це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 вказаного Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стяття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Враховуючи, що в даних спірних правовідносинах перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії - стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та стаття 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог з огляду на те, що на вказані вище види виплат нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 71, 94, 158-163 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Одеси про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Суворовському районі м. Одеси щодо відмови ОСОБА_1 врахувати при розрахунку пенсії інші види виплат, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду України за останні 24 календарні місяці роботи перед зверненням за пенсією.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Суворовському районі м. Одеси здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 22.11.2013 року з урахуванням інших виплат, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду України, згідно довідки Головного управління міндоходів Одеської області від 24 квітня 2014р. №78/0/75-32-05-02-11 про складові заробітної плати відповідно до Закону України «Про державну службу» за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011р. №5-1, з урахуванням інших виплат, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду України.

Копію постанови направити сторонам у справі.

Постанова може бути оскаржена до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя