3/604/291/14
17 червня 2014 року
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Могачевська В.Й., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної фінансової інспекції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, жительки АДРЕСА_1, головний бухгалтер Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини, одруженої, маючої на утриманні одну неповнолітню дитину, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, -
за ч.1 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На розгляд Підволочиського районного суду Тернопільської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-12 КУпАП.
Відповідно до матеріалів справи провідним державним фінансовим інспектором відділу інспектування в агропромисловому комплексі, сфері використання природних ресурсів, матеріального виробництва і фінансових послуг при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 01 січня 2011 по 31 березня 2014 р., підпорядкованість - Управління ветеринарної медицини в Підволочиському районі виявлено порушення бюджетного законодавства, а саме: порушення бюджетного законодавства, а саме: ОСОБА_2 яка являючись головним бухгалтером Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини складала бюджетні запити (проекти кошторисів на 2012-2013 роки), в яких за загальним фондом кошторису КПКВ 2802030 за рахунок коштів державного бюджету залишено видатки на оплату праці Ветлікарні, внаслідок чого проведено зайві видатки на оплату праці в період з 01.01.2012 по 31.12.2013 на суму 5096,16 грн., в тому числі по KEKB 1111 (2111) «Заробітна плата» за 2012 рік - за KEKB 1111 «Заробітна плата» завищено на 1906.93 грн., за КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» завищено на 692,22 грн., за 2013 рік за КЕКВ 2111 «Заробітна плата» завищено на 1553,48 грн., за КЕКВ 2120 «Нарахування на заробітну плату» завищено на 563,91 грн., чим допустила порушення щодо включення недостовірних даних до бюджетних запитів та затвердження необгрунтованих бюджетних асигнувань, що є порушенням п.п. 20. 22. 29 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 зі змінами та п.1. п.3 ч.1 ст.116 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-УІ і передбачають відповідальність згідно ч.1 ст. 164-12 КУпАП.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнала у вчиненому щиро розкаялася, запевнила, що подібне не повториться.
Крім власного визнання вини гр.. ОСОБА_1, її вина у вчиненні правопорушення доведена:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДФІ №19-309/2014 від 28 травня 2014 року, згідно якого провідним державним фінансовим інспектором відділу інспектування в агропромисловому комплексі, сфері використання природних ресурсів, матеріального виробництва і фінансових послуг при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 01 січня 2011 по 31 березня 2014 р., підпорядкованість - Управління ветеринарної медицини в Підволочиському районі виявлено порушення бюджетного законодавства, а саме: порушення бюджетного законодавства, а саме: ОСОБА_2 яка являючись головним бухгалтером Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини складала бюджетні запити (проекти кошторисів на 2012-2013 роки), в яких за загальним фондом кошторису КПКВ 2802030 за рахунок коштів державного бюджету залишено видатки на оплату праці Ветлікарні, внаслідок чого проведено зайві видатки на оплату праці в період з 01.01.2012 по 31.12.2013 на суму 5096,16 грн., в тому числі по KEKB 1111 (2111) «Заробітна плата» за 2012 рік - за KEKB 1111 «Заробітна плата» завищено на 1906.93 грн., за КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» завищено на 692,22 грн., за 2013 рік за КЕКВ 2111 «Заробітна плата» завищено на 1553,48 грн., за КЕКВ 2120 «Нарахування на заробітну плату» завищено на 563,91 грн., чим допустила порушення щодо включення недостовірних даних до бюджетних запитів та затвердження необгрунтованих бюджетних асигнувань, що є порушенням п.п. 20. 22. 29 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 зі змінами та п.1. п.3 ч.1 ст.116 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-УІ, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст. 164-12 КУпАП,
- розрахунком зайво проведених витрат загального фонду, які мали здійснюватися за рахунок спеціального фонду (витрати на оплату праці за час відпустки працівникам Підволочиської РДЛВМ) за період з 01.01.2011 по 31.03.2014 р.;
- письмовими поясненнями гр.. ОСОБА_1, відповідно до яких остання пояснила, що працює на посаді головного бухгалтера Підволочиського РДЛВМ з 21 жовтня 2011 року по 19 травня 2014 року та в ревізійному періоді користувачу виставлялись рахунки по відшкодуванню отриманих комунальних послуг без фактичного врахування наданих послуг помилково; в ревізійному періоді відбулося здійснення видатків (виплат) з оплати праці по загальному фонду, які мали здійснюватися за рахунок спеціального фонду внаслідок відсутності в законодавстві чіткого роз'яснення по даному питанні та внаслідок того, що усю чисельність працівників затверджена в штатному розписі по загальному фонду кошторису;
- актом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 01.01.2011 року по 31.03.2014 року.
За вказаних обставин суд приходить до переконання про наявність в діях гр. ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення - включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних призначень або необґрунтованих бюджетних асигнувань.
Накладаючи адміністративне стягнення суд, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, вперше вчинення такого правопорушення, обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, зокрема, щире розкаяння винної, а також відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, тому приходить до переконання, що ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах розміру санкції ч.1 ст. 164-12 КУпАП.
Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КпАП України із ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір, у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 36, 54 грн. згідно ч. 5 ст. 4 Закону України № «Про судовий збір», що діє в редакції згідно ЗУ № 590-VІІ від 19 вересня 2013 року.
Керуючись ст.ст.33,40-1,276-280,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», що діє в редакції згідно ЗУ № 590-VІІ від 19 вересня 2013 року, суд, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення, наклавши на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 510 (п'ятсот дес'ять ) гривень в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга, внесено подання прокурора до апеляційного суду Тернопільської області через Підволочиський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя :