Ухвала від 30.05.2014 по справі 203/292/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2014 рокусправа № 203/292/14-а (2а/0203/68/2014)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Малиш Н.І.

суддів: Баранник Н.П. Щербака А.А.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська на постанову Кіровського районного суду м.Дніпропетровська від 04 березня 2014 року у справі № 203/292/14-а (2а/0203/68/2014) за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровсьа про визнання рішення неправомірним та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В січні 2014 року позивач звернувся до суду з позовом в якому просив визнати неправомірним рішення відповідача про розрахунок середньої заробітної плати для обчислення пенсії за віком позивача без урахування заробітної плати за період за період 1996р.-1997р., підтвердженої позивачем довідкою про заробітну плату ЗАТ "ПФК "Єдині енергетичні системи України" від 15.05.2009 №21п. Зобов'язати відповідача провести розрахунок середньої заробітної плати для обчислення пенсії за віком з урахуванням заробітної плати за період з січня 1996 року по грудень 1997 року, підтвердженої довідкою ЗАТ " ПФК "Єдині енергетичні системи України" від 15.05.2009 №21п. Зобов'язати відповідача провести перерахунок загального розміру пенсії за віком позивача і виплатити позивачу недоплачену суму пенсії за віком за період з січня 2013 року по січень 2014 року.

Постановою Кіровського районного суду м.Дніпропетровська від 04 березня 2014 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано неправомірним рішення відповідача про розрахунок середньої заробітної плати для обчислення пенсії за віком позивача без урахування заробітної плати за період за період 1996р.-1997р., підтвердженої позивачем довідкою про заробітну плату ЗАТ "ПФК "Єдині енергетичні системи України" від 15.05.2009 №21п. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська провести перерахунок пенсії за віком ОСОБА_2 за період з 26 січня 2013 року по 30 січня 2014 року, з урахуванням заробітної плати за період роботи в 1996 - 1997 роках підтвердженої позивачем довідкою про заробітну плату ЗАТ "ПФК "Єдині енергетичні системи України" від 15.05.2009 №21п.

В іншій частині в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська подало апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права та просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задовленні позовних вимог в повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги, правильність

застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи із наступного.

Судом встановлено, що позивачу Управлінням Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська з 26 січня 2013 року було призначено пенсію за віком.

При розрахунку пенсії відповідачем не було враховано заробітну плату за період роботи з 1996 -1997 роки в ЗАТ "ПФК "Єдині енергетичні системи України", підтвердженої позивачем довідкою про заробітну плату ЗАТ "ПФК "Єдині енергетичні системи України" від 15.05.2009 №21п., посилаючись при цьому на не підписання вказаної довідки курівником та головним бухгалтером підприємства.

Надана довідка про заробітну плату від 15.05.2009 року № 21п була підписана від імені керівника та головного бухгалтера ЗАТ "ПФК "Єдині енергетичні системи України" членом правління Келебердою Л.Ф., в зв'язку з відсутністю на підприємстві на момент її видачі посади директора та головного бухгалтера, який діяв в межах наданих йому повноважень, що вбачається з протоколу засідання правління підприєства №37 від 27 лютого 2007 року.

Видана позивачу довідка 15.05.2009 року № 21п підтверджує, що на всі виплати вказані в ній, нараховані страхові внески до Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч.1 ст. 40 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок).

Пунктом 17 Порядку передбачено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Відповідно до пункту 38 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", орган, що призначає пенсію, здійснює попередню правову експертизу змісту належного оформлення представлених документів, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення в трьохмісячний термін з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, а також перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що чинним законодавством взагалі проведення перевірки раніше наданих довідок про розмір заробітної плати для обчислення пенсії не передбачено.

Таким чином доводи викладені в апеляційній скарзі, спростовуються дослідженими по справі доказами, а тому не можуть бути підставою для скасування постанови суду, тому колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду без змін.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська - залишити без задоволення.

Постанову Кіровського районного суду м.Дніпропетровська від 04 березня 2014 року у справі № 203/292/14-а (2а/0203/68/2014) - залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення. Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбачені статтею 212 КАС України.

Головуючий: Н.І. Малиш

Суддя: Н.П. Баранник

Суддя: А.А. Щербак