Ухвала від 25.04.2014 по справі 814/996/14

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про закриття провадження у справі

25.04.2014 р. № 814/996/14

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марич Є. В. при секретарі судового засідання Корнієнко О. М. розглянувши адміністративну справу

за позовомФОП ОСОБА_1, АДРЕСА_2

доЮжноукраїнська ОДПІ Головного управління Міндоходів Миколаївської області, вул. Енергобудівників, 5,Южноукраїнськ,Миколаївська область,55001 Головне управління Міндоходів у Миколаївській обл., вул. Лягіна, 6,Миколаїв,54009

провизнання дій протиправними, скасування вимоги №Ф-47-25 від 18.02.2014р. , визнання протиправним та скасування рішення від 24.03.2014р. № 1018/10/14-24-0-03-10,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Южноукраїнської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Миколаївській області та Головного управління Міндоходів у Миколаївській області про визнання дій протиправними, скасування вимоги № Ф-47-25 від 18.02.2014, визнання протиправним та скасування рішення від 24.03.2014 № 1018/10/14-24-0-03-10.

Сторони подали клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

За приписами частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи. Які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд дослідив матеріали і обставини справи та встановив наступне.

Відповідно до пунктів 56.2, 56.3 статті 56 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь - яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня з скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення - рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Пунктами 56.8, 56.9 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Підпунктом 4 п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України визначено, що процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь - які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п.2 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Таким чином, вирішення питання про скасування документа, який згідно положень статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України не віднесений до актів суб'єкту владних повноважень, який породжує будь - які права та обов'язки для інших осіб, не може бути розглянуто в рамках адміністративного судочинства.

За змістом пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, провадження у справі слід закрити в частині визнання протиправним та скасування рішення про результати розгляду скарги, яке не тягне за собою ніяких правових наслідків.

Керуючись статтями 128, 157, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Провадження усправі в частині позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішення про результати розгляду скарги від 24.03.2014 № 1018/10/14-24-0-03-10 - закрити.

2. Ухвалу направити сторонам по справі.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Є. В. Марич