05 червня 2014 року 810/2933/14
м. Київ
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Київській області з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв'язку з неподанням податкової звітності понад один рік - з моменту реєстрації (з серпня 2009 року).
Відповідно до ч.1 п.3 ст.1832 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб - підприємців у випадках, передбачених законом.
Відповідач, якому було надіслано копію позовної заяви з додатками, отримав ухвалу судді про відкриття скороченого провадження в цій адміністративній справі, але на виконання вказаної ухвали у відповідності до вимог ст.1832 КАС України жодних заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову не надав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в ній докази - витяг з ЄДРПОУ про реєстрацію фізичної особи-підприємця, довідки про відсутність заборгованості, про взяття на облік платника податків, про наявність рахунків та про неподання податкової звітності з моменту реєстрації, суддя дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до вимог п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством, тощо.
Згідно з вимогами ст. 239 ГК України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб га фізичних осіб - підприємців" однією із підстав для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (що не пов'язано з банкрутством) є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до п.8 ч.6 ст.1832 КАС України у постанові вказується обов'язок відповідача виконати постанову негайно. Частиною 1 статті 256 КАС України встановлено, що негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, то згідно з приписами ч.4 ст.94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 29 ЦК України, ст.ст. 19, 238, 239, 247 ГК України, ст.ст. 1, 16, 18, 38, 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", п.16.1 ст.16, пп.20.1.37 п.20.1 ст.20, п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України, ст.ст. 11, 14, 33, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для її виконання та внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Журавель В.О.