Справа № 713/906/14-к
Провадження №1-в/713/31/14
21.05.2014 м. Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 представника Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вижниця клопотання начальника Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно: ОСОБА_5 08.06.1969 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 16.10.2012 року Вижницьким районним судом по ст. ст. 389 ч.2 та ст.185 ч.3 КК України з застосуванням ст.69 КК України до одного року два місяці двадцять п'ять днів позбавлення волі,-
До Вижницького районного Чернівецької області суду надійшли матеріали відносно ОСОБА_5 з поданням начальника Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду.
В поданні про встановлення адміністративного нагляду вказано, що 12.05.2014 року громадянин ОСОБА_5 вчинив адміністративне ~гавопорушення, передбачене ст. 178 ч.І КУпАП, за що на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 17 (сімнадцять) гривень та занесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
12.05.2014 року громадянин ОСОБА_5 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 173 КУпАП, за що на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51 (п'ятдесят один) гривень та винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
14.05.2014 року громадянин ОСОБА_5 знову вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 178 ч. 2 КУпАП, за що на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51 (п'ятдесят один) гривень та винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
По місцю проживання ОСОБА_5 характеризується посередньо, схильний до зловживання спиртними напоями, вчинення правопорушень та злочинів перебуває на «Д» обліку у лікаря нарколога Вижницької ЦРЛ. Його неодноразово було попереджено про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду та необхідність припинення антигромадського способу життя. Однак, ОСОБА_5 продовжує зловживати спиртними напоями і вчиняти правопорушення. З метою запобігання вчинення ним повторних злочинів і правопорушень та здійснення на нього виховного впливу необхідно здійснювати постійний контроль за його поведінкою по місцю проживання. Для забезпечення ефективного профілактичного впливу ОСОБА_5 необхідно заборонити вихід з будинку по місцю проживання з 22 до 6 год., заборонити заходити в торгові точки, де на розлив продаються спиртні напої. Заборонити виїзд за межі району без дозволу органів внутрішніх справ та з'являтись на реєстрацію в кабінет до дільничного інспектора міліції не менше 3-х разів на місяць.
Посилаючись на викладене начальник Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області просить встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд та встановити обмеження.
В судовому засіданні представник Вижницькогго РВ УМВС України в Чернівецькій області підтримав подання .
ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечував, щодо встановлення адміністративного нагляду стоком 6 місяців. Вказував , що звільнений з місць позбавлення волі умовно достроково.
Прокурор в судовому засіданні - підтримав подання.
Суд, заслухавши пояснення представника органу внутрішніх справ, прокурора та ОСОБА_5 , дослідивши матеріали справи та докази у їх сукупності, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень.
Судом встановлено, що вироком Вижницького районного суду Чернівецької області від 16.10.2012 року ОСОБА_5 засуджено по ст. ст. 389 ч.2 та ст.185 ч.3 КК України з застосуванням ст.69 КК України до одного року два місяці двадцять п'ять днів позбавлення волі.
Однак з довідки ІТТ відомостей про його звільнення не має, крім того в матеріалах справи відсутні відомості, що його умовно-достроково звільнено від покарання.
Крім того , матеріали справи за поданням начальника Вижницького РВ УМВС в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_5 не містять жодних обґрунтованих доказів, які в вказували що особа систематично вчиняє суспільно небезпечні діяння, що не дає підстав вважати про наявність ознак систематичності у вчиненні нею правопорушень.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Частиною 1 ст. 3 КПК України не визначено терміну «систематичність вчинення порушень», а відповідно до ч. 2 ст. 3 КПК України інші терміни, що вживаються в цьому Кодексі, визначаються спеціальними нормами у цьому Кодексі та в інших законах України.
Згідно з ч. 4 ст. 166 КВК України систематичним вчиненням правопорушень вважається вчинення засудженим трьох і більше правопорушень, за які його було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Згідно з ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Між тим, матеріали справи за поданням начальника Вижницького РВ УМВС в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_5 не містять жодних обґрунтованих доказів, які в вказували що особа вчинила суспільно небезпечні діяння, що не дає підстав вважати про наявність ознак систематичності у вчиненні нею правопорушень.
Крім того подання підтримувв працівник РВ, який не мав повноважень для підтримання подання.
За таких умов, суд приходить до висновку, що у задоволенні подання начальника Вижницького РВ УМВС у Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_5 належить відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 1, п. «в» ст. 3, п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року, ч. 4 ст. 166 КВК України, ст.ст. 3, 5, 7, 372, 395, 532, 537, 539 КПК України, суд,-
В клопотанні начальника Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Чернівецької області через Вижницький районний суд Чернівецької області протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1