Постанова від 19.05.2014 по справі 806/1333/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2014 року Житомир справа № 806/1333/14

категорія 10.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Токаревої М.С.,

за участі секретаря Смолінської І.П.,

за участі представника позивача

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом підприємства об'єднання громадян Житомирське учбово-виробниче підприємство УТОС до управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області про скасування розрахунків,

встановив:

Підприємство об'єднання громадян Житомирське учбово-виробниче підприємство УТОС звернулось з позовом до управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області про визнання нечинними та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій з грудня 2013 року та з 2014 року. В обґрунтування позову зазначив, він мав зобов'язання щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пільгової пенсії призначеної ОСОБА_2 Підприємство отримало розрахунки про відшкодування витрат на виплату та доставку пенсії призначеної ОСОБА_2 з грудня 2013 року та з 2014 року. Позивач вважає, що ним було у повній мірі виконано зобов'язання по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгової пенсії призначеній вказаній особі, а тому просить скасувати розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій з грудня 2013 року та з 2014 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача направив на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності, у задоволенні позову просив відмовити з підстав викладених у письмових запереченнях.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено, що управлінням Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомисрької області на адресу підприємства об'єднання громадян Житомирське учбово-виробниче підприємство УТОС було направлено розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначеної ОСОБА_2 відповідно до п."б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з грудня 2013 року та з 2014 року.

Відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та підпункту 6.1 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

За змістом пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через такі фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону №1058-IV в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом № 1788-XII. У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону №1058-IV. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

За правилами абзацу четвертого підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до ПФУ плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100 відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку про те, що витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті на роботах за списками №1 та №2, покриваються підприємствами та організаціями до досягнення особою пенсійного віку.

Відповідно п.6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно із п. 6.8 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування, органи ПФУ повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення зазначених обставин.

Слід відмітити, що відповідно до вимог ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки, які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року після досягнення ними віку 56 років 6 місяців.

Як вбачається з наявної у матеріалах справи копії паспорта ОСОБА_2, вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року, тому право на пенсію за віком у неї виникне ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Таким чином, розрахунки управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі, відповідно до яких позивачу були визначені фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених ОСОБА_2 відповідно до п.п."б-з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ґрунтуються на правильному застосуванні норм матеріального права, а вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

У задоволенні позовних вимог підприємства об'єднання громадян Житомирське учбово-виробниче підприємство УТОС до управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області про скасування розрахунків відмовити.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя М.С. Токарева

Повний текст постанови виготовлено: 23 травня 2014 р.