Ухвала від 07.05.2014 по справі 2а-6676/11

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

07 травня 2014 р.справа № 2а-6676/11(2а/0427/1318/12)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Проценко О.А.

перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковськ та Новомосковському районі Дніпропетровської області

на постанову Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 20 червня 2012 року по спараві № 2а-6676/11(2а/0427/1318/12)

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковськ та Новомосковсьому районі Дніпропетровської області

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 заявлено позов про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії з перерахунку пенсії з урахуванням її підвищення на 30% згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Постановою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 20 червня 2012 року позов задоволено частково.

18.04.2014 року Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковськ та Новомосковсьому районі Дніпропетровської області звернулось до суду з апеляційною скаргою на постанову суду першої інстанції від 20 червня 2012 року.

Перегляд судових рішень в апеляційному порядку здійснюється апеляційним судом за нормами Кодексу адміністративного судочинства України. Частиною 2 ст.186 КАС України передбачено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10-ти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Відповідно до п.3 ч.4 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.

Враховуючи зазначене, а також той факт, що звернення відповідача з апеляційною скаргою на постанову Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 20 червня 2012 року відбулось після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного рішення, у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковськ та Новомосковському районі Дніпропетровської області слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 186, 189 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковськ та Новомосковському районі Дніпропетровської області від 20 червня 2012 року у справі №2а-6676/11(2а/0427/1318/12).

Копію даної ухвали направити сторонам.

Справу повернути до суду першої інстанції.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.212 КАС України.

Суддя О.А.Проценко