"24" січня 2014 р. справа № 2а-4331/2011
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Панченко О.М. (доповідач),
суддів: Чередниченко В.Є., Коршуна А.О.,
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району Запорізької міської ради
на постанову Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 17 травня 2011 р., прийняту у порядку скороченого провадження,
у справі № 2а-4331/2011
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради
про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
встановив:
18.04.2011 року позивач звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив:
- не застосовувати строк звернення до суду за відновленням порушених прав щодо виплати щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2007-2011 рік та одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради щодо не проведення позивачу перерахунку та не виплаті щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2007-2011 рік та одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірах, передбачених ст. 48 ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради здійснити перерахунок та виплатити позивачу суму недоплаченої щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2007-2011 рік та одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірах, передбачених ст. 48 ЗУ „Про статус і соціальній-1 захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", тобто із розрахунку п'ять мінімальних заробітних плат по щорічній допомозі на оздоровлення та 45 мінімальних заробітних плат по одноразовій компенсації, розрахунок здійснюється з урахуванням виплачених сум та виходячи із заробітної плати, яка визначається на момент виплати.
Постановою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 17 травня 2011 року позов задоволено, а саме:
- зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення по Комунарському
району Запорізької міської ради здійснити нарахування та виплату позивачу відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щорічної допомоги на оздоровлення за 2010-2011 роки в розмірі 45 мінімальних заробітних плат на момент виплати за рахунок коштів Державного бюджету України з урахуванням проведених виплат.
У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, Управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району Запорізької міської ради оскаржило її в апеляційному порядку.
В апеляційній скарзі заявник, зокрема, зазначив, що статтею 48 Закону України "Про соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не передбачено виплату щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 45 мінімальних заробітних плат. Виплати допомоги на оздоровлення позивачу здійснювало Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради, яке на теперішній час ліквідовано, про що свідчить повідомлення державного реєстратора про державну реєстрацію припинення юридичної особи, яку проведено 27.09.2011 року. Управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району Запорізької міської ради не є правонаступником Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради та відповідачем щодо позовних вимог.
Просить скасувати постанову суду першої інстанції та відмовити позивачу у задоволенні позову до заявника апеляційної скарги.
Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, має інвалідність другої групи та має право на отримання виплат, передбачених ст. 48 Закону України "Про соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
В відповіді від 06.04.2011 року вбачається, що позивач перебував на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради. Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради здійснювало нарахування та виплату позивачу одноразової компенсації та щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №562 від 12.07.2005 року.
18.04.2011 року позивач звернувся до суду першої інстанції з позовом до Управлінні праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради.
Ухвалою суду від 19.04.2011 року відкрито скорочене провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради.
Постановою суду від 17.05.2011 року задоволено позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району Запорізької міської ради.
Питання про заміну відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради на відповідача - Управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району Запорізької міської ради судом першої інстанції не вирішувалось.
З урахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції вирішив справу стосовно неналежного відповідача.
Як вбачається з копії повідомлення державного реєстратора ОСОБА_2, державну реєстрацію Управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району Запорізької міської ради припинено 27.09.2011 року (а.с.19).
Відповідно до ч.1 ст.203, п.5 ч.1 ст.157 постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку, а провадження у справі закривається у разі ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що постанову суду від 17.05.2011 року слід скасувати, а апеляційне провадження у справі №2а-4332/2011 - закрити.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 203, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення по Комунарському району Запорізької міської ради задовольнити частково.
Постанову Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 17 травня 2011 року у справі № 2а-4331/2011 скасувати.
Апеляційне провадження у справі №2а-4331/2011 закрити.
Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту постановлення та відповідно до ч.10 ст.183-2 КАС України є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: О.М. Панченко
Суддя: В.Є. Чередниченко
Суддя: А.О. Коршун