Ухвала від 26.02.2014 по справі 183/6104/13-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

26 лютого 2014 р. справа № 183/6104/13-а(2а/183/243/13)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С., перевіривши на відповідність нормам КАС України матеріали апеляційної скарги Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації

на постанову Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 13 листопада 2013 року

по адміністративній справі ОСОБА_1, в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 до Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерства праці та соціальної політики України, Кабінету міністрів України про визнання дій та бездіяльності органів державної влади протиправними та зобов'язання вчинити дії для відшкодування заподіяної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

26.09.2011 року позивач ОСОБА_1, в інтересах якого діє представник ОСОБА_2, звернувся до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до відповідачів Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації (далі по тексту - ГУПСЗН Дніпропетровської облдержадміністрації), Міністерства праці та соціальної політики України (далі по тексту - Мінпраці та соцполітики України), Кабінету міністрів України (далі по тексту - КабМін України) про визнання дій та бездіяльності органів державної влади протиправними та зобов'язання вчинити дії для відшкодування заподіяної шкоди.

Ухвалою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27.09.2011 року адміністративний позов ОСОБА_1, в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 до ГУПСЗН Дніпропетровської облдержадміністрації, Мінпраці та соцполітики України, КабМіну України про визнання дій та бездіяльності органів державної влади протиправними та зобов'язання вчинити дії для відшкодування заподіяної шкоди направлений за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.04.2012 року адміністративний позов ОСОБА_1, в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 до ГУПСЗН Дніпропетровської облдержадміністрації, Мінпраці та соцполітики України, КабМіну України про визнання дій та бездіяльності органів державної влади протиправними та зобов'язання вчинити дії для відшкодування заподіяної шкоди переданий за підсудністю до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області.

Постановою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 13.11.2013 року адміністративний позов ОСОБА_1, в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 до ГУПСЗН Дніпропетровської облдержадміністрації, Мінпраці та соцполітики України, КабМіну України про визнання дій та бездіяльності органів державної влади протиправними та зобов'язання вчинити дії для відшкодування заподіяної шкоди задоволений частково.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, Департамент соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації оскаржив її в апеляційному порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 КАС України.

Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам ст. 187 КАС України, було встановлено, що зазначену апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог закону, що полягає в наступному.

Подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 187, 189 КАС України, а саме:

- в порушення вимог п. 1 ч. 2 ст. 187 КАС України апелянтом Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації в апеляційній скарзі не зазначені поштові адреса та поштові індекси відповідачів по даній адміністративній справі - Мінпраці та соцполітики України, КабМіну України;

- в порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 187 КАС України апелянтом Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації в апеляційній скарзі не зазначені номера засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є, позивача по даній адміністративній справі - ОСОБА_1, відповідачів по даній адміністративній справі - Мінпраці та соцполітики України, КабМіну України;

- в порушення вимог ч. 3 ст. 187 КАС України в апеляційній скарзі не зазначено чи бажає представник апелянта Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути адміністративну справу за відсутності представника апелянта Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації;

- в порушення вимог ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації до апеляційної скарги не додано її копії для другого відповідача по даній адміністративній справі - КабМіну України, а також копії документів, зазначених апелянтом Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації особисто в додатках до апеляційної скарги, відповідно до кількості осіб, які беруть участь у адміністративній справі, а саме: додаток № 2 - копія довіреності від 18.02.2013 року та додаток № 3 - копія супровідного листа від 15.11.2013 року № 16047/13 з відміткою департаменту про дату надходження постанови для позивача по даній адміністративній справі ОСОБА_1 та відповідачів по даній адміністративній справі - Мінпраці та соцполітики України та КабМіну України;

- в порушення вимог ч. 6 ст. 187 КАС України апелянтом Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору або документ в підтвердження звільнення апелянта Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом не майнового характеру до суду апеляційної інстанції. Апеляційну скаргу апелянтом Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації подано в 2014 році. Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом не майнового характеру до суду апеляційної інстанції у 2014 році складає 36 грн. 54 коп. Отже, апелянту Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом не майнового характеру до суду апеляційної інстанції необхідно сплатити судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп. Судовий збір апелянту Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації необхідно сплатити на зазначені реквізити: Одержувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, ЄРДПОУ 37989274, р/р 31217206781004, МФО 805012, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, КБКД 22030001.

- як вбачається із матеріалів адміністративної справи, 13.11.2013 року судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні було ухвалено постанову. Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Отже, апеляційна скарга на вищевказане рішення суду першої інстанції повинна бути подана не пізніше 23.11.2013 року. Однак, апеляційна скарга Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації на постанову Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 13.11.2013 року до суду першої інстанції була подана 14.02.2014 року, тобто з тримісячним пропуском строку на апеляційне оскарження вказаного рішення. Більш того, відповідно до дати, проставленої апелянтом Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації на апеляційній скарзі, апеляційна скарга Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації навіть виготовлена 28.11.2013 року, тобто, поза межами десятиденного строку, встановленого чинним законодавством України на час подання апеляційної скарги.. Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 КАС України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Отже, апеляційна скарга Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації не відповідає вимогам ст. ст. 187, 189 КАС України, у зв'язку з чим, враховуючи наявність вказаних недоліків, адміністративна справа не може бути розглянута Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом.

Відповідно до ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена, відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України, тобто, постановляється ухвала про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення, встановлюється строк, достатній для усунення вказаних недоліків, про що повідомляється апелянт.

Таким чином, враховуючи те, що апеляційна скарга Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації містить недоліки, передбачені ст. 187 КАС України, а також подана поза межами процесуального строку встановленого для подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, тобто з десятиденним пропуском строку на апеляційне оскарження даного рішення, а питання про поновлення строку у встановленому законом порядку не ставилося, вважаю за необхідне апеляційну скаргу Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації залишити без руху.

Керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації на постанову Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 13 листопада 2013 року по адміністративній справі ОСОБА_1, в інтересах якого діє представник ОСОБА_2 до Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерства праці та соціальної політики України, Кабінету міністрів України про визнання дій та бездіяльності органів державної влади протиправними та зобов'язання вчинити дії для відшкодування заподіяної шкоди - залишити без руху, повідомити про це апелянта та надати йому строк для усунення вказаних недоліків.

Протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

При усуненні недоліків у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде вважатися поданою в день первісного подання її до суду.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня її постановлення шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Т.С. Прокопчук