Кагарлицький районний суд Київської області
3 м. м. Кагарлик Кагарлицький район Київська область Україна 9200
Справа № 368/894/14-а
провадження № 2-а/368/34/14
02.06.2014 року Суддя Кагарлицького районного суду Київської області Шевченко І.І., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Шпендівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Виконавчого комітету Шпендівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Позивачем разом із позовною заявою було подано клопотання про відновлення пропущеного строку для звернення до суду.
Згідно вказаної заяви, позивач вважає, що нею з поважних причин пропущено строк звернення з адміністративним позовом до суду, мотивуючи це наступним.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Після прийняття відповідачем оскаржуваного рішення вона неодноразово намагалася вжити заходів для позасудового врегулювання спору: зверталася із відповідними заявами до відповідача та до органів прокуратури, на що був витрачений значний строк.
В останньому листі від 10.02.2014 року відповідач вкотре повідомив про неможливість розгляду вищезазначеного питання, посилаючись на Положення. Тому вона вирішила захищати свої порушені права в порядку адміністративного судочинства.
У зв'язку із цим нею було пропущено строк на звернення до адміністративного суду з позовом в частині визнання протиправним і скасування рішення.
Вважає, що з метою забезпечення їй належного доступу до правосуддя, надання можливості захистити свої порушені права суб'єктом владних повноважень, вищезазначена обставина має мути визнана поважною причиною пропуску строку на звернення до адміністративного суду, а позов має бути прийнятий та розглянутий.
Крім того, на її думку, строк звернення із позовом в частині зобов'язання відповідача вчинити певні дії, пропущено не було.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, вважаю, що заява про відновлення пропущеного строку звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів не підлягає до задоволення та вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частина 2 ст. 99 КАС України ( із змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України " Про судоустрій та статус суддів" від 07.07.2010 року № 2453-VІ) передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України ( із змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України " Про судоустрій та статус суддів" від 07.07.2010 року № 2453-VІ) адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи положення ч.2 ст. 99 КАС України, позивачем пропущено строк звернення до суду з вимогами та не надано доказів пропущення строку звернення до суду з поважних причин і суд не вбачає підстав для його поновлення, а тому адміністративний позов в цій частині підлягає залишенню без розгляду.
Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторно звернутися з адміністративним позовом до суду, подавши разом з позовом та клопотанням про поновлення строків для звернення до суду, докази поважності причин його пропуску.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Шпендівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, залишити без розгляду.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Київського апеляційного адміністративного суду через Кагарлицький районний суд Київської області. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Кагарлицький районний суд Київської області І. І. Шевченко