Постанова від 13.05.2014 по справі 808/1761/14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 808/1761/14

13 травня 2014 року 12год. 02хв. м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Дуляницької С.М., за участю секретаря судового засідання Ширшова А.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Тишкевич В.Р.

відповідача: представник не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "РАКВЕРЕ"

до Державної податкової інспекції у м.Полтава Головного управління Міндоходів у Полтавській області, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя

про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії - , -

ВСТАНОВИВ :

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Раквере" (далі по тексту постанови - позивач, ТОВ "Раквере") звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м.Полтава Головного управління Міндоходів у Полтавській області (далі по тексту постанови - відповідач 1, ДПІ у м.Полтава ГУ Міндоходів у Полтавській області), Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Запоріжжя (далі по тексту постанови - відповідач 2, УПФ України в Ленінському районі м.Запоріжжя), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у м. Полтава ГУ Міндоходів у Полтавській області щодо не призначення стосовно TOB "Раквере" документальної позапланової перевірки в строки, встановлені пунктом 11.3 розділу 11 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Мінфіну України від 09.12.2011р. № 1588;

- визнати протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у м. Полтава ГУ Міндоходів у Полтавській області щодо не направлення повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП в строки, встановлені пунктом 11.9 розділу 11 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588;

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у м. Полтава ГУ Міндоходів у Полтавській області по складанню та направленню Державному реєстратору повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП по-за строками, встановленими пунктом 11.9 розділу 11 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Мінфіну України від 09.12.2011р. № 1588;

- зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Полтава ГУ Міндоходів у Полтавській області відкликати повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП відносно нього;

- визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя щодо не призначення стосовно ТОВ "Раквере" документальної позапланової перевірки в строки, встановлені пунктом 2 постанови правління Пенсійного фонду України від 31.10.2011 № 33-1 "Про затвердження форм повідомлень про початок проведення позапланової перевірки, про неможливість проведення позапланової перевірки, про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, порядку їх заповнення та подання державному реєстраторові" та пунктами 9, 10 постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2011 р. № 233 "Про затвердження Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування";

- визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя щодо не направлення повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою в строки, встановлені пунктом 2 постанови правління Пенсійного фонду України від 31.10.2011 № 33-1 "Про затвердження форм повідомлень про початок проведення позапланової перевірки, про неможливість проведення позапланової перевірки, про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, порядку їх заповнення та подання державному реєстраторові";

- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя по складанню та направленню Державному реєстратору повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, що надається державному реєстраторові, по-за строками, встановленими пунктом встановлені пунктом 2 постанови правління Пенсійного фонду України від 31.10.2011 № 33-1 "Про затвердження форм повідомлень про початок проведення позапланової перевірки, про неможливість проведення позапланової перевірки, про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, порядку їх заповнення та подання державному реєстраторові";

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя відкликати повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням відносно нього.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав, викладених в позовній заяві. Зокрема пояснив, що відповідачем 1 в період з 01.08.2013 по 28.09.2013 не було проведено позапланову перевірку позивача. З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вбачається, що відповідачем 1 лише 09.10.2013 було направлено заперечення до державного реєстратора, хоча такий обов'язок у нього виник з моменту прийняття позивачем рішення про припинення підприємницької діяльності підприємства та внесення про це даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, тобто з 02.08.2013. Термін заявлення вимог кредиторів сплинув 08.10.2013 року, органами Державної податкової служби кредиторські вимоги у встановлений строк заявлені не були. Ні повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП, а ні рішення про відмову у видачі довідки за формою 22-ОПП на адресу позивача відповідачем не було направлено. Так само, відповідачем 2 у терміни, визначені Постановою Правління Пенсійного фонду України від 31.10.2011 № 33-1, Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2011 № 233, щодо позивача позапланову перевірку проведено не було. Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, лише 10.10.2013 відповідачем 2 було направлено заперечення до державного реєстратора, хоча такий обов'язок у нього виник з моменту прийняття позивачем рішення про припинення підприємницької діяльності підприємства та внесення про це даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, тобто, з 31.07.2013. Органами Пенсійного фонду у встановлений строк (тобто до 08.10.2013) вимоги до позивача заявлені не були. Вважає дії та бездіяльність відповідачів протиправними, просить позов задовольнити повністю.

Представники відповідачів в судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи відповідачі повідомлені належним чином.

Від відповідача 1 надійшли письмові заперечення проти позову. В своїх запереченнях відповідач 1 зазначає, що 05.08.2013 до ДПІ у м.Полтаві від державного реєстратора надійшли відомості про внесення рішення засновників позивача щодо припинення юридичної особи шляхом ліквідації. У зв'язку з надходженням такого повідомлення, з метою здійснення виїзної позапланової документальної перевірки відповідачем 1 винесено наказ "Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ "Раквере" № 503 від 20.08.2013 та здійснено вихід за адресою позивача, зазначеною у податковій звітності. При виході для вручення наказу та направлення на проведення перевірки встановлено, що ТОВ "Раквере" не знаходиться за вказаною адресою. ДПІ у м.Полтава складено акт від 21.08.2013 щодо не встановлення місцезнаходження платника податків та складено акт "Про неможливість проведення позапланової документальної перевірки ТОВ "Раквере" № 205/16-01-22-01/30285569 від 21.08.2013. Відповідно до наказу ДПІ у м.Полтава "Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ "Раквере" № 552 від 22.08.2013, здійснено вихід за юридичною адресою підприємства: Запорізька область, м.Запоріжжя, Ленінський район, вул. Рельєфна, буд. 4. При виході на зазначену адресу не встановлено жодних ознак, які б свідчили про фактичне місце розташування ТОВ "Раквере". Відповідачем 1 складено акти від 27.08.2013 щодо не встановлення місцезнаходження платника податків та про неможливість проведення позапланової документальної перевірки ТОВ "Раквере". Направлялися також запити на встановлення місцезнаходження платника податків ТОВ «Раквере». Державному реєстратору направлені повідомлення за формою № 24-ОПП "Про початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з рішенням про припинення юридичної особи" та № 25-ОПП "Про неможливість проведення позапланової перевірки" по ТОВ "Раквере". А відтак, направлення державному реєстратору повідомлення № 27-ОПП здійснено відповідачем 1 в порядку та за підстав, передбачених чинним законодавством. Крім того, до закінчення строку для заявлення вимог кредиторів у позивача були не закриті рахунки у фінансових установах, що слугувало однією з підстав 09.10.2013 направити державному реєстратору повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП. Просить у задоволенні позову відмовити повністю. Від відповідача 1 надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Від відповідача 2 надійшли письмові заперечення проти позову, яких відповідач 2 зазначає, що відповідно до ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та розділу 2 Порядку заповнення та подання державному реєстраторові форм повідомлень про початок проведення позапланових перевірок, про неможливість проведення позапланової перевірки, про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, затв. Постановою правління Пенсійного фонду України від 31.10.2011 № 33-1, орган Пенсійного фонду протягом 10 робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників юридичної особи надсилає в електронній формі та на паперовому носії державному реєстраторові одне з таких повідомлень: повідомлення про початок проведення позапланової перевірки; повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки. Відповідно до п. 2.4 Порядку, у разі неможливості проведення позапланової перевірки (ненадання ліквідаційною комісією (ліквідатором) документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску або з інших причин) орган Пенсійного фонду України надсилає в електронній формі та на паперовому носії державному реєстраторові повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки за встановленою формою. Зазначене повідомлення надсилається протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи. Зважаючи, що протягом двох місяців з дати публікації повідомлення про рішення засновників юридичної особи щодо припинення юридичної особи управлінню не були подані документи для проведення позапланової перевірки, що унеможливило проведення остаточних розрахунків з Пенсійним фондом, та враховуючи наявність повідомлення Правобережного центру зайнятості м.Запоріжжя про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, відповідачем 2 відповідно до п. 2.5, п. 2.6 Порядку було направлено державному реєстраторові повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи. Вважає, що відповідач 2 діяв виключно в рамках діючого законодавства, простить в задоволенні позову відмовити повністю. Справу просить розглянути за відсутності представника відповідача 2.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, вважає за необхідне зазначити наступне.

30.07.2013 учасником та власником ТОВ "Раквере" прийнято рішення про припинення діяльності ТОВ "Раквере" та початок процедури ліквідації (а.с.17).

02.08.2013 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено відомості про перебування позивача в стані припинення за рішенням засновників (а.с.9-16).

24.12.2013 державний реєстратор повідомив позивача про залишення документів, що подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті ліквідації, без розгляду на підставі того, що від органів державної податкової служби та Пенсійного фонду України надійшли повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, і воно не відкликане (а.с.18).

Не погоджуючись з позицією відповідачів щодо наявності заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Щодо оскарження дій та бездіяльності ДПІ у м.Полтава ГУ Міндоходів у Полтавській області суд зазначає таке.

Порядок обліку платників податків і зборів затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, зареєстр. в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за №1562/20300 (далі по тексту постанови - Порядок № 1588).

Відповідно до п. 11.2 порядку № 1588, у зв'язку з припиненням платника податків органи державної податкової служби розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання, зокрема, відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи.

Пункт 11.3 Порядку № 1588 передбачає, що у разі отримання документів згідно з пунктом 11.2 цього розділу, органом державної податкової служби приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими підпунктами 11.3.2 та 11.3.3 цього пункту) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.

Призначається та розпочинається перевірка у такі строки:

протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу;

протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу державної податкової служби першим, в інших випадках.

Із заперечень відповідача 1 вбачається, що ним була призначена позапланова виїзна документальна перевірка ТОВ "Раквере" (наказ № 503 від 20.08.2013, наказ № 552 від 22.08.2013). Позивачем не доведено обставин щодо призначення перевірки з порушенням строків, визначених п. 11.3 Порядку № 1588.

Відповідно до підпунктів 11.3.4, 11.3.5 Порядку № 1588, у разі припинення юридичної особи у разі її ліквідації за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу орган державної податкової служби зобов'язаний направити в електронній формі та на паперовому носії державному реєстраторові протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи одне з таких повідомлень:

повідомлення про початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням) за ф. № 24-ОПП (додаток 16);

повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням) за ф. № 25-ОПП (додаток 17).

Повідомлення за ф. №25-ОПП повинно містити причини неможливості проведення позапланової документальної перевірки, якими можуть бути:

відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків (голови комісії з припинення юридичної особи, ліквідаційної комісії, ліквідатора, інших осіб, залучених до припинення юридичної особи);

невстановлення фактичного місцезнаходження (місця проживання) платника податків (голови комісії з припинення юридичної особи, ліквідаційної комісії, ліквідатора, інших осіб, залучених до припинення юридичної особи);

недопуск органу державної податкової служби до проведення документальної позапланової перевірки платника податків (головою комісії з припинення юридичної особи, ліквідаційною комісією, ліквідатором, іншими особами, залученими до припинення юридичної особи);

несвоєчасне надання або надання не у повному обсязі документів та (або) відомостей, а також відсутність ведення податкового та бухгалтерського обліку або відсутність первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, податкової звітності та інших документів, що пов'язані з обчисленням і сплатою платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби;

інші причини, за яких відповідно до законодавства не може бути проведена позапланова документальна перевірка.

У разі направлення державному реєстратору повідомлення за ф. №25-ОПП таке повідомлення не пізніше двох місяців з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи має бути замінено органом державної податкової служби повідомленням про проведення позапланової перевірки за ф. № 26-ОПП (додаток 18) або повідомленням про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця) за ф. № 27-ОПП (додаток 19) із зазначенням причин заперечень органу державної податкової служби щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків згідно з підпунктом 11.9.1 пункту 11.9 цього розділу.

Відповідно до пп. 16.1.11 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи. Позивачем не надано суду доказів повідомлення відповідача 1 про зміну місцезнаходження юридичної особи. Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що у позивача відсутній обов'язок повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження.

У зв'язку з не встановленням місцезнаходження позивача, відповідачем 1 складено акти від 21.08.2013 щодо не встановлення місцезнаходження платника податків, від 21.08.2013 № 205/16-01-22-01/30285569 "Про неможливість проведення позапланової документальної перевірки ТОВ "Раквере", від 27.08.2013 № 231/16-01-22-09-12/30285569 щодо не встановлення місцезнаходження платника податків, від 27.08.2013 № 226/16-01-22-09-12/30285569 "Про неможливість проведення позапланової документальної перевірки ТОВ "Раквере" та направлено державному реєстратору повідомлення за формою № 25-ОПП.

Відповідно до п. 11.9 Порядку № 1588, якщо до закінчення строку заявлення вимог кредиторами орган державної податкової служби не може видати довідку за ф. N 22-ОПП, то не пізніше завершення такого строку орган державної податкової служби зобов'язаний направити (видати) повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця) за ф. N 27-ОПП із зазначенням причин заперечень органу державної податкової служби щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків згідно з підпунктом 11.9.1 цього пункту: державному реєстратору в електронній формі та на паперовому носії; платнику податків на паперовому носії з доданням рішення про відмову видачі довідки за ф. N 22-ОПП.

Причинами заперечень органу державної податкової служби щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків можуть бути, зокрема, неможливість проведення документальної перевірки із зазначенням обґрунтованих обставин, які підтверджують неможливість її проведення; відсутність повідомлень від фінансових установ про закриття всіх рахунків такого платника податків, у тому числі відкритих через відокремлені підрозділи.

Зважаючи, що податковий орган не зміг провести документальну перевірку позивача через не встановлення місцезнаходження позивача (оскільки позивач не повідомив відповідача 1 про зміну місцезнаходження) та враховуючи, що у позивача були не закриті рахунки у фінансових установах, відповідач 1 в межах своїх повноважень та в порядку та строки, визначені Порядком № 1588 направив державному реєстраторові повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 27-ОПП.

А відтак, позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача 1 щодо не призначення перевірки в строки, встановлені п. 11.3 Порядку № 1588, не направлення в строк повідомлення № 27-ОПП, визнання протиправними дій відповідача 1 щодо направлення повідомлення № 27-ОПП по-за строками, встановленими Порядком № 27-ОПП - до задоволення не підлягають.

Стосовно позовної вимоги щодо зобов'язання відповідача 1 відкликати повідомлення № 27-ОПП, суд зазначає таке. Відповідно до пп. 11.9.2 Порядку № 1588, не пізніше десяти робочих днів з дати, коли орган державної податкової служби дізнався про усунення причин та обставин, які були підставою заперечень щодо проведення державної реєстрації припинення платника податків, орган державної податкової служби зобов'язаний направити державному реєстратору повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця) за ф. № 28-ОПП (додаток 22).

Зважаючи, що позивачем не надано доказів на підтвердження того, що причини та обставини, які були підставою заперечень щодо проведення державної реєстрації припинення платника податків - усунуті та про це відомо органу державної податкової служби - підстави для задоволення вказаної позовної вимоги відсутні.

Щодо позовних вимог до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі, суд зазначає таке.

Порядок заповнення та подання державному реєстраторові форм повідомлень про початок проведення позапланової перевірки, про неможливість проведення позапланової перевірки, про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 31.10.2011 № 33-1, зареєстр. в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за № 1335/20073 (далі по тексту постанови - Порядок № 33-1).

Пункти 2.1 - 2.6 порядку № 33-1 визначають, що у разі отримання від державного реєстратора повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи орган Пенсійного фонду України в 10-денний строк з дня отримання такого повідомлення проводить документальну позапланову перевірку платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Наступного робочого дня з дня отримання зазначеного повідомлення орган Пенсійного фонду України інформує про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи відповідні робочі органи виконавчих дирекцій фондів соціального страхування в електронному вигляді відповідно до порядку обміну інформацією.

Про початок проведення позапланової перевірки орган Пенсійного фонду України надсилає в електронній формі та на паперовому носії державному реєстраторові повідомлення про початок проведення позапланової перевірки за встановленою формою. Зазначене повідомлення надсилається протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.

У разі неможливості проведення позапланової перевірки (ненадання ліквідаційною комісією (ліквідатором) документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або з інших причин) орган Пенсійного фонду України надсилає в електронній формі та на паперовому носії державному реєстраторові повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки за встановленою формою. Зазначене повідомлення надсилається протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.

У разі надіслання державному реєстраторові повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки таке повідомлення не пізніше двох місяців з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи має бути замінено відповідним органом Пенсійного фонду України повідомленням про проведення позапланової перевірки або про наявність заперечень, що надається державному реєстраторові, за встановленою формою.

Повідомлення про наявність заперечень, що надається органу Пенсійного фонду України, відповідні робочі органи виконавчих дирекцій фондів соціального страхування надсилають органам Пенсійного фонду України в електронній формі та на паперовому носії із зазначенням всіх обґрунтованих обставин.

Повідомлення про наявність заперечень, що надається державному реєстраторові, органами Пенсійного фонду України надсилаються державному реєстраторові в електронній формі та на паперовому носії із зазначенням обґрунтованих обставин, які підтверджують проведення перевірки або неможливість її проведення, наявність грошових зобов'язань або заборгованості із сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування або наявність інших обставин, за яких юридичну особу не може бути припинено.

Позивачем не доведено обставин щодо не призначення відповідачем 2 перевірки в строки, встановлені розділом 2 Порядку № 33-1.

Натомість відповідач 2 надав суду копію повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з рішенням про припинення юридичної особи від 21.08.2013 № 01-04/125 (а.с.44). Вказаним повідомленням відповідач 2 повідомляє державного реєстратора про те, що розпочати позапланову перевірку ТОВ "Раквере" немає можливості у зв'язку із: несвоєчасним наданням або наданням не у повному обсязі документів, а також неведення бухгалтерського обліку або відсутність первинних документів, та інших документів, що пов'язані з обчисленням і сплатою платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи Пенсійного фонду України.

Окрім того, на адресу відповідача 2 надійшло повідомлення Правобережного районного центру зайнятості м.Запоріжжя про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи від 16.08.2013 № 01-31/2429/5 (а.с.43), що, відповідно до п. 2.5 Порядку № 33-1 є підставою для надіслання державному реєстраторові повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Зважаючи, що відповідач 2 не зміг провести позапланову перевірку позивача у зв'язку з не наданням позивачем документів, та враховуючи наявність заперечень Правобережного районного центру зайнятості м.Запоріжжя, відповідач 2 в межах своїх повноважень, в порядку та строки, визначені Порядком № 33-1 направив державному реєстраторові повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи від 09.10.2013 № 01-04/125нз (а.с.42).

А відтак, позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача 2 щодо не призначення перевірки в строки, встановлені Порядком № 33-1, не направлення в установлені строки повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, визнання протиправними дій відповідача 2 по складанню та направленню повідомлення про наявність заперечень по-за строками, встановленими Порядком № 33-1 - до задоволення не підлягають.

Стосовно позовної вимоги щодо зобов'язання відповідача 2 відкликати повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, суд зазначає таке.

Відповідно до п. 2.8 Порядку № 33-1, органи Пенсійного фонду України зобов'язані не пізніше десяти робочих днів з дати, коли вони дізналися про усунення усіх обставин, які були підставою заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, у тому числі за інформацією відповідних робочих органів виконавчих дирекцій фондів соціального страхування, відкликати повідомлення про наявність заперечень, що надається державному реєстраторові, шляхом направлення державному реєстраторові повідомлення про відкликання заперечень за встановленою формою.

Зважаючи, що позивачем не надано доказів на підтвердження того, що обставини, які були підставою заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації - усунуті та про це відомо органу Пенсійного фонду України - підстави для задоволення вказаної позовної вимоги відсутні.

За таких обставин, позовні вимоги не обґрунтовані та до задоволення не підлягають.

Судові витрати, відповідно до ст. 94 КАС України, на користь позивача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М.Дуляницька