Постанова від 21.05.2014 по справі 247/2135/14-п

Справа № 247/2135/14-п

3/247/502/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2014 року Торезький міський суд Донецької області у складі:

головуючої - судді Гнатюка О.М.,

при секретарі Зайцевій Я.О.

за участю прокурора Ганночки В.В..

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

захисника ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Торезі матеріали, які надійшли з Управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного Управління МВС України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Сніжне, Донецької області, українка, громадянки України, з вищою освітою, працює МСЕК м. Тореза, лікарем - реабілітологом, раніше не судимої, до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень раніше не притягувалась, зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, рнокпп НОМЕР_1,

за ч. 2 ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні Правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 станом на 03 червня 2013 року, згідно наказу Донецького обласного центру медико - соціальних експертиз №192 - к від 30 квітня 2013 року, виконуючи обов'язки голови міжрайонної МСЕК м. Тореза та будучи службовою особою, тобто особою, яка відноситься до юридичних осіб публічного права, яка одержує заробітну плату за рахунок державного бюджету та відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, якій згідно цього Закону відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати дарунки (пожертви) від юридичних або фізичних осіб за рішення, дії чи бездіяльність в інтересах дарувальника, що приймаються, вчиняються як безпосередньо такою особою, так і за її сприяння іншими посадовими особами та органами, у службовому кабінеті членів міжрайонної МСЕК м. Тореза, розташованому за адресою: м. Торез, вул. Пушкіна, 11, отримала від ОСОБА_3 грошові кошти у розмірі 1000 (одна тисяча) грн., за сприяння на встановлення групи інвалідності її чоловіку ОСОБА_4

Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172 - 5 КпАП України - порушення встановленої законом заборони щодо одержання дарунка (пожертви).

Окрім того, ОСОБА_1 станом на 06 червня 2013 року, згідно наказу Донецького обласного центру медико-соціальних експертиз №192 - к від 30 квітня 2013 року, виконуючи обов'язки голови міжрайонної МСЕК м. Тореза та будучи службовою особою, тобто особою, яка відноситься до юридичних осіб публічного права, яка одержує заробітну плату за рахунок державного бюджету та відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, якій згідно цього Закону відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати дарунки (пожертви) від юридичних або фізичних осіб за рішення, дії чи бездіяльність в інтересах дарувальника, що приймаються, вчиняються як безпосередньо такою особою, так і за її сприяння іншими посадовими особами та органами, у службовому кабінеті членів міжрайонної МСЕК м. Тореза, розташованому за адресою: м. Торез, вул. Пушкіна, 11, отримала від ОСОБА_5 грошові кошти у розмірі 1000 (одна тисяча) грн., за сприяння підтвердити групу інвалідності.

Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172 - 5 КпАП України - порушення встановленої законом заборони щодо одержання дарунка (пожертви).

Окрім того, ОСОБА_1 станом на 23 січня 2014 року, відповідно до наказу головного лікаря Донецького обласного центру медико-соціальних експертиз №192 - к від 30.04.2013 року, виконуючи обов'язки голови міжрайонної МСЕК м. Тореза та будучи службовою особою, тобто особою, яка відноситься до юридичних осіб публічного права, яка одержує заробітну плату за рахунок державного бюджету та відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, якій згідно цього Закону відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати дарунки (пожертви) від юридичних або фізичних осіб за рішення, дії чи бездіяльність в інтересах дарувальника, що приймаються, вчиняються як безпосередньо такою особою, так і за її сприяння іншими посадовими особами та органами, у службовому кабінеті членів міжрайонної МСЕК м. Тореза, розташованому за адресою: м. Торез, вул. Пушкіна, 11, отримала від ОСОБА_6 грошові кошти у розмірі 200 грн., за надану консультацію та подальше не повідомлення на підприємство, на якому він працює про неможливість, останнім, згідно висновків комісії керувати автомобілем.

Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172 - 5 КпАП України - порушення встановленої законом заборони щодо одержання дарунка (пожертви).

У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вину визнала повністю, обставин, зазначених в протоколах про адміністративне правопорушення не оспорювала, щиро розкаялась, просила суд врахувати, що гроші у сумі 1000 грн. не вимагала, а отримала їх у вигляді вдячності, які використала за власним розсудом.

Прокурор у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1, обіймаючи посаду виконуючого обов'язки голови міжрайонної МСЕК м. Тореза, будучи службовою особою юридичної особи публічного права допустила порушення встановленої законом обмежень щодо одержання дарунків (пожертв) вартість яких перевищує 50% мінімальної заробітної плати встановленої на день прийняття дарунку, а саме: 1000 (одну) грн., тобто вчинила дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про запобігання та протидії корупції», що тягне за собою адміністративну відповідальність за ч. 2 ст. 172 - 5 КпАП України.

Захисник ОСОБА_2 в судовому засіданні просив накласти на ОСОБА_1 штраф у мінімальному розмірі, врахувати те, що вона провину визнала, щиро розкаялась, а також врахувати її стан здоров'я.

Перевіривши матеріали адміністративного провадження, суд встановив наступне.

Наказом Донецького обласного центру медико-соціальних експертиз №192 -к від 30 квітня 2013 року ОСОБА_1 виконувала обов'язки голови Міжрайонної медико-соціальної експертизи комісії м. Тореза (а.с. 36, 73, 110).

Відповідно до заяви ОСОБА_7 повідомила Торезький МВ ГУМВС України в Донецькій області про те, що 03 червня 2013 року вона з метою на встановлення групи інвалідності її чоловіку ОСОБА_8, тобто в інтересах останнього, знаходячись у службовому кабінеті членів МСЕК, яка розташована за адресою: м. Торез, вул. Пушкіна, 11, передала ОСОБА_1 зазначену суму грошей, після чого йому рішенням вказаної комісії було підтверджено групу інвалідності чоловікові (а.с. 13-14,16-18).

За даним фактом 14 лютого 2014 року старшим слідчим СВ Торезького МВ ГУ МВС України в Донецькій області Кисельовою О.В. розпочато досудове розслідування у кримінальному провадження внесеного до ЄРДР за №12014050530000231 за ч. 2 ст. 369 КК України (а.с. 12).

05 травня 2014 року постановою старшого слідчого СВ Торезького МВ МВСУ України в Донецькій області Кисельовою О.В. дане кримінальне провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, закрито у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення, а матеріали кримінального провадження направлено начальнику УБОЗ ГУ МВС України в Донецькій області, для вирішення питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172 - 5 КпАП України (а.с. 11).

Відповідно до заяви ОСОБА_5 повідомив Торезький МВ ГУМВС України в Донецькій області про те, що він, маючи намір за станом здоров'я підтвердити групу інвалідності, звернувся до міжрайонної медико-соціальної експертизи комісії м. Тореза звернувся до в.о. голови цієї установи ОСОБА_1 з питанням про можливість повторного встановлення йому 3-ї групи інвалідності за загальним захворюванням, на що остання повідомила йому, що для винесення міжрайонною медико-соціальною експертною комісією м. Тореза позитивного рішення про повторне встановлення йому групи інвалідності, необхідно надати 1000 грн. При цьому, в цей же день об 11 год. 30 хв. ОСОБА_5 знаходячись у службовому кабінеті членів даної комісії, яка розташована за адресою: м. Торез, вул. Пушкіна, 11, передав ОСОБА_1 зазначену суму грошей, після чого йому рішенням вказаної комісії було підтверджено групу інвалідності (а.с. 62-66).

За даним фактом 24 квітня 2014 року старшим слідчим СВ Торезького МВ ГУ МВС України в Донецькій області Кисельовою О.В. розпочато досудове розслідування у кримінальному провадження внесеного до ЄРДР за №12014050530000625 за ч. 2 ст. 369 КК України (а.с. 61).

05 травня 2014 року постановою старшого слідчого СВ Торезького МВ МВСУ України в Донецькій області Кисельовою О.В. дане кримінальне провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, закрито у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення, а матеріали кримінального провадження направлено начальнику УБОЗ ГУ МВС України в Донецькій області, для вирішення питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172 - 5 КпАП України (а.с. 60).

23 січня 2014 року інвалід 2-ї групи за загальним захворюванням ОСОБА_6 прибув до міжрайонної медико - соціальної експертизи комісії м. Тореза, розташованої за адресою: місто Торез, вул. Пушкіна, 11 з питанням про можливість отримання довідки на дозвіл працювати водієм, де звернувся до голови комісії ОСОБА_1, яка повідомила, що є три варіанти вирішення зазначеного питання: надання заяви до обласної МСЕК для проходження повторної комісії, звернутися до ВКК за місцем проживання або дочекатися до проходження наступної комісії наприкінці 2014 року. При цьому, ОСОБА_1 також повідомила ОСОБА_6, що направляти на підприємство, де він працює документи про отримання ним другої групи інвалідності, а також проводити перевірки на предмет заборони йому керувати транспортними засобами, вона не буде. Після чого ОСОБА_6, врахувавши слова ОСОБА_1 та надані нею гарантії про неповідомлення на підприємство, на якому він працює про відсторонення його від керування автомобілем, у якості подяки, добровільно передав їй грошові кошти у розмірі 200 гривень однією купюрою , які поклав їй на коліна (а.с. 104-108).

За даним фактом 12 березня 2014 року старшим слідчим СВ Торезького МВ ГУ МВС України в Донецькій області Кисельовою О.В. розпочато досудове розслідування у кримінальному провадження внесеного до ЄРДР за №12014050530000386 за ч. 2 ст. 369 КК України (а.с. 101).

31 березня 2014 року постановою старшого слідчого СВ Торезького МВ МВСУ України в Донецькій області Кисельовою О.В. дане кримінальне провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, закрито у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення, а матеріали кримінального провадження направлено прокурору міста Тореза в Донецькій області, для вирішення питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172 - 5 КпАП України (а.с. 99).

Також вказані обставини підтверджуються складеним протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення за №31 від 13 травня 2014 року, протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення за №32 від 13 травня 2014 року, протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення за №1 від 16 травня 2014 року (а. с. 5-8, 53-57, 140-145,).

Згідно до ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік» у 2014 році встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 липня - 1250 гривень, з 1 жовтня - 1301 гривня.

Пунктом «а» п. 2 ч. 1 Статтею 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема, посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої цієї статті.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 вказаного Закону особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, можуть приймати дарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, та пожертви, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вартість таких дарунків (пожертв) не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої на день прийняття дарунка (пожертви), одноразово, а сукупна вартість таких дарунків (пожертв), отриманих з одного джерела протягом року, - однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.

Отже, факт отримання ОСОБА_1 подарунку, а саме: грошових коштів у сумі 1000 грн., підтверджується дослідженими матеріалами справи, та не заперечувалося і самим правопорушником у судовому засіданні.

З огляду на викладене, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-5 КпАП України, тобто порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви).

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст. 33 КпАП України, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст.34 КпАП України обставиною, що пом'якшую відновідальність, є щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність, відповідно до ст. 35 КпАП України, не виявлено.

Беручи до уваги, що ОСОБА_1 скоїла декілька адміністративних правопорушень, які одночасно розглядаються одним і тим самим органом, на підставі ч. 2 ст. 36 КпАП України стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, суд вважає за можливе призначити покарання ОСОБА_1 у виді штрафу, який буде стягнуто в дохід держави в розмірі, передбаченому у межах санкцією ст.172-5 ч.2 КпАП України.На підставі викладеного та п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про запобігання та протидії корупції», керуючись ст. 36, 280-283, 294 КпАП України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого, ч. 2 ст. 172-5 КпАП України та накласти не неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень з конфіскацією дарунка (пожертви) в розмірі 2200 (дві тисячі двісті)гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 (п'ятдесят чотири) коп.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Донецької області через Торезький міський суд Донецької області .

Згідно ч. 1 ст. 307 КпАП України штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Суддя О.М. Гнатюк