Постанова від 04.04.2014 по справі 369/2420/14-а

Справа № 369/2420/14-а

Провадження № 2-а/369/163/14

ПОСТАНОВА

іменем України

04.04.2014 року м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Медвідь Н.О. розглянувши у скороченому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання відмови в перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення неправомірними та стягнення недоотриманої щорічної одноразової допомоги на оздоровлення , , -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що він є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії та інвалідом ІІ групи із встановленим причинно-наслідковим зв'язком із Чорнобильською катастрофою, а тому він має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат. Вважає, що виплачена у вигляді щорічних сум компенсації на оздоровлення нарахована відповідачем невірно, всупереч вимогам ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Просив визнати відмову відповідача у перерахунку щорічної одноразової допомоги на оздоровлення за 2012, 2013 роки неправомірною, стягнути з відповідача не виплачені кошти в сумі 11520 гр., , та зобов»язати відповідача в подальшому виплачувати одноразову щорічну допомогу на оздоровлення не нижче ніж передбачено ст.. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідач позов не визнав посилаючись у своїх запереченнях на те, що відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС» фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону здійснюється за рахунок державного бюджету. Ст 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» закріплює норму , якою встановлюється що фінансування витрат , пов»язаних з реалізацією цього закону здійснюється за рахунок Державного бюджету. Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 № 20-рп/2100 щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу У11 «Прикінцеві положення» Закону України «Про держаний бюджет України на 2011 рік» підтверджено право Кабінету Міністрів України як державного органу , що має забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян на визначення механізму реалізації законів України , в тому числі встановлення порядку та розмір соціальних виплат . виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету.

Оцінивши повідомлені позивачем , та відповідачем обставини, вважаю що наявних підстав достатньо для прийняття рішення у скороченому провадженні на підставі ст.. 183-2 ч. 1 п. 2 КАС України.

Судом встановлено, що позивач є особою, якій постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії інвалідом 11 групи.

На позивача розповсюджуються соціальні гарантії громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема право на щорічну допомогу на оздоровлення як ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС І категорії у розмірі п»яти мінімальних заробітних плат.

Відповідач при виплаті позивачу щорічної допомоги на оздоровлення керувався постановою Кабінету Міністрів України "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 562 від 12 липня 2005 року.

Законами України «Про державний бюджет» на відповідний рік Кабінету Міністрів України було надано право встановлювати розміри соціальних виплат які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 № 20-рп/2100 щодо закріплено право Кабінету Міністрів України як державного органу , що має забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян на визначення механізму реалізації законів України , в тому числі встановлення порядку та розмір соціальних виплат . виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету.

Отже позивач отримує щорічну допомогу згідно чинного законодавства. Вимоги позивача про зобов'язання відповідача в подальшому виплачувати одноразову щорічну допомогу на оздоровлення у відповідності до закону ««Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 5 мінімальних заробітних плат не підлягають задоволенню, оскільки судове рішення має бути наслідком чинного правового регулювання. Суд не може обмежувати законодавчий орган в майбутньому змінювати правове регулювання суспільних правовідносин.

Керуючись ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ст. 183-2 КАС України, -

ПОСТАНОВИЛА:

В позові ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання відмови в перерахунку щорічної допомоги на оздоровлення неправомірними та стягнення недоотриманої щорічної одноразової допомоги на оздоровлення відмовити.

Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський протягом 10 днів з дня його проголошення.

Суддя