м. Вінниця
13 травня 2014 р. Справа № 802/587/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Вільчинського Олександра Ванадійовича, суддів:Альчука Максима Петровича, Крапівницької Наталі Леонідівни розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Крутнівський кар'єр" до: Державної служби геології та надр України про: скасування приписів,-
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Крутнівський кар'єр" до Центрального міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр про скасування приписів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем за наслідками проведеної перевірки ТОВ "Крутнівський кар'єр" з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин (металічні руди, неметалічні корисні копалини, горючі тверді корисні копалини), результат якої відображено у актах за № 06-03/26/2013-107/п(347) та за № 06-03/26/2013-108/п(348), встановлено порушення ст. ст. 17, 24, 40 Кодексу України про надра, пп. 1 п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України № 615. З урахуванням даних обставин, Державною службою геології та надр України 08.11.2013р. сформовано приписи за № 1730-14/06 та за № 1731-14/06, якими позивача зобов'язано усунути виявлені порушення.
На думку представника позивача, виявлені порушення є безпідставними та такими, що не відповідають дійсності, тому позивач звернувся до суду з позовом.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак надав заяву, в якій просить розгляд даної адміністративної справи провести в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи.
Частиною 4 статті 122 КАС України передбачено, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Положеннями ч. 4 ст. 128 КАС України встановлено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи наведенні норми, суд вважає за можливе, провести розгляд даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, у зв'язку з чим, фіксування судового засідання, згідно з ст. 41 КАС України, за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, колегія суддів приходить до наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Крутнівський кар'єр" зареєстроване за адресою с. Крутнів, Хмільницький район, Вінницька область за ідентифікаційним кодом 31346501.
Як свідчать матеріали справи, ТОВ "Крутнівський кар'єр" на підставі спеціального дозволу на користування надрами № 3778 від 30.12.2005р. переоформленого замість № 1997 від 17.08.1999р., здійснює видобування мігматитів у Крутнівському родовищі, що знаходиться у Хмільницькому районі Вінницької області (а.с. 12). Окрім того, на підставі спеціального дозволу на користування надрами № 3779 від 30.12.2005р. переоформленого замість № 1918 від 02.07.1999р., позивач здійснює видобування граніту у Лознянському родовищі, що знаходиться у Хмільницькому районі Вінницької області (а.с. 31).
З наданих до суду доказів слідує, що відповідачем 08.11.2013р. проведено перевірку ТОВ "Крутнівський кар'єр" з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин (металічні руди, неметалічні корисні копалини, горючі тверді корисні копалини) у Крутнівському та Лознянському родовищах.
Зокрема, стосовно Крутнівського родовища встановлено наступні порушення: 1) не проведено на протязі 6 місяців з часу отримання дозволу аналіз фонового вихідного екологічного стану навколишнього природного середовища за програмою, погодженою з Держуправлінням екоресурсів у Хмельницькій області, з метою визначення його фізичних параметрів на час надання дозволу; 2) не проведено моніторинг екологічного стану навколишнього природного середовища (надра, водні об'єкти, грунти, біоресурси) у зоні впливу гірничого виробництва, включаючи ведення радіаційного контролю, у відповідності з програмою, погодженою з Держгірпромнаглядом України, на протязі 18 місяців з часу реєстрації спеціального дозволу; 3) не надано щорічну інформацію до Міністерства (Держгеонадра України) щодо стану виконання Програми робіт; 4) відсутній акт передачі Крутнівського родовища мігматитів для промислового освоєння; 5) межі гірничого відводу (акт про надання гірничого відводу від 07.10.2008р. № 62) для розробки Крутнівського родовища мігматитів не відповідають контурам запасів мігматиту, оцінених у ДКЗ, з урахуванням розносу бортів кар'єру та відповідно ліцензійній ділянці за спеціальним дозволом на користування надрами від 30.12.2005р. № 3778; 6) не вийшло на проектну потужність з видобування мігматитів в обсязі 90 тис. куб. м. на рік не пізніше 30 місяців від дня реєстрації дозволу; 7) не відкориговано технічний проект освоєння ділянки надр, відповідно до вимог промислової безпеки, раціонального використання надр і природоохоронного законодавства в частині технології розробки кар'єру, кар'єрної техніки та об'ємів видобувних робіт.
Результат вказаної перевірки відображено у акті перевірки від 08.11.2013р. за № № 06-03/26/2013-107/п(347) (а.с. 13-25).
На підставі даних обставин, контролюючим органом прийнято припис про порушення вимог законодавства у сфері надрокористування № 1730-14/06, яким ТОВ "Крутнівський кар'єр" зобов'язано усунути виявлені порушення у строк до 20.11.2013р. та подати письмові матеріали про виконання даного припису (а.с. 10-11).
Окрім того, щодо Лознянського родовища встановлено наступні порушення: 1) не проведено на протязі 6 місяців з часу отримання дозволу аналіз фонового вихідного екологічного стану навколишнього природного середовища за програмою, погодженою з Держуправлінням екоресурсів у Вінницькій області, з метою визначення його фізичних параметрів на час надання дозволу; 2) не проведено моніторинг екологічного стану навколишнього природного середовища (надра, водні об'єкти, грунти, біоресурси) у зоні впливу гірничого виробництва, включаючи ведення радіаційного контролю, у відповідності з програмою, погодженою з Держгірпромнаглядом України, на протязі 18 місяців з часу реєстрації спеціального дозволу; 3) не надано щорічну інформацію до Міністерства (Держгеонадра України) щодо стану виконання Програми робіт; 4) відсутній акт передачі Лознянського родовища мігматитів для промислового освоєння; 5) не вийшло на проектну потужність з видобування мігматитів в обсязі 50 тис. куб. м. на рік не пізніше 30 місяців від дня реєстрації дозволу; 6) не відкориговано технічний проект освоєння ділянки надр, відповідно до вимог промислової безпеки, раціонального використання надр і природоохоронного законодавства в частині технології розробки кар'єру, кар'єрної техніки та об'ємів видобувних робіт.
Результат вказаної перевірки оформлено актом за № 06-03/26/2013-108/п(348) від 08.11.2013р. (а.с. 32-44).
У зв'язку з чим, відповідачем сформовано припис про порушення вимог законодавства у сфері надрокористування за № 1731-14/06, яким позивача зобов'язано усунути виявлені порушення у строк до 20.11.2013р. та подати письмові матеріали про виконання даного припису (а.с. 29-30).
Не погоджуючись з прийнятими приписами, позивач оскаржив їх до суду.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, колегія суддів виходить з наступного.
Регулювання гірничих відносин з метою забезпечення раціонального, комплексного використання надр для задоволення потреб у мінеральній сировині та інших потреб суспільного виробництва, охорони надр, гарантування при користуванні надрами безпеки людей, майна та навколишнього природного середовища, а також охорона прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій та громадян регулюється Кодексом України про надра.
У відповідності до ст. 60 Кодексу України про надра, державний контроль і нагляд за веденням робіт по геологічному вивченню надр, їх використанням та охороною спрямовані на забезпечення додержання всіма державними органами, підприємствами, установами, організаціями та громадянами встановленого порядку користування надрами, виконання інших обов'язків щодо охорони надр, встановлених законодавством України.
Приписами ч. 1 ст. 61 Кодексу України про надра визначено, що державний контроль за геологічним вивченням надр (державний геологічний контроль) та раціональним і ефективним використанням надр України здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 391, Державна служба геології та надр України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
Відповідно до пп. 20 п. 4 Положення, Держгеонадра України відповідно до покладених на неї завдань у межах своїх повноважень розглядає справи про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення; проводить перевірки, за результатами яких складає акти, видає приписи щодо усунення фактів порушень вимог нормативно-правових актів.
Таким чином, Державна служба геології та надр як орган нагляду та контролю проводити уповноважена проводити перевірки з питань дотримання вимог законодавства у сфері надрокористування.
Питання щодо надання спеціальних дозволів на користування надрами у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також процедуру зупинення, поновлення строку дії дозволу визначає пункт 1 "Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.11р. № 615 встановлено.
Зокрема, згідно з п. 2 Порядку, дозволи надаються Держгеонадрами переможцям аукціонів з їх продажу та без проведення аукціонів у випадках, передбачених пунктом 8 цього Порядку, Держгеонадрами, крім корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим, дозволи на видобування яких надаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим згідно із цим Порядком.
На кожний вид користування надрами в межах конкретної ділянки надається окремий дозвіл, що встановлено п. 3 Порядку.
З матеріалів справи слідує, що ТОВ "Крутнівський кар'єр" здійснює видобування мігматитів у Крутнівському родовищі на підставі спеціального дозволу на користування надрами № 3778 від 30.12.2005р. переоформленого замість № 1997 від 17.08.1999р., та видобування граніту у Лознянському родовищі на підставі спеціального дозволу на користування надрами № 3779 від 30.12.2005р. переоформленого замість № 1918 від 02.07.1999р.
Судом встановлено, що вказані родовища ТОВ "Крутнівський кар'єр" експлуатує з 1970р. та з 1958р.
Як свідчать матеріали справи, в ході проведення перевірок у сфері надрокористування відповідачем встановлено ряд порушень ТОВ "Крутнівський кар'єр" зокрема: не проведення на протязі 6 місяців з часу отримання дозволу аналізу фонового вихідного екологічного стану навколишнього природного середовища за програмою, погодженою з Держуправлінням екоресурсів у Хмельницькій та Вінницькій області, з метою визначення його фізичних параметрів на час надання дозволу, не проведення моніторингу екологічного стану навколишнього природного середовища (надра, водні об'єкти, грунти, біоресурси) у зоні впливу гірничого виробництва, включаючи ведення радіаційного контролю, у відповідності з програмою, погодженою з Держгірпромнаглядом України, на протязі 18 місяців з часу реєстрації спеціального дозволу; не виходу на проектну потужність з видобування мігматитів в обсязі 90 тис. куб. м. на рік не пізніше 30 місяців від дня реєстрації дозволу (п.п. 1, 2, 6 припису № 1730-14/06, п. п. 1, 2, 5 № 1731-14/06).
Тобто, виявлені порушення стосуються обов'язку позивача в певний проміжок часу вчинити певні дії з моменту отримання спеціального дозволу.
Як встановлено колегією суддів, дозволи ТОВ "Крутнівський кар'єр" отримано в 2005р., переоформлених замість дозволів від 1999р.
Вищезазначені вимоги щодо порушень встановлені особливими умовами спеціального дозволу.
Так, вказаними умовами передбачено: на протязі одного року виконати оцінку сировини в надрах родовища на її відповідність вимогам НРБУ - 97. Результати оцінки апробувати в ДЗК України, виконання умов Держуправління екоресурсів у Вінницькій області/екологічна картка від 24.01.2003р. № 1564, щорічний радіаційний контроль за породами в кар'єрі та продукцією з них на відповідність вимогам НРБУ - 97, своєчасна і в повному обсязі сплата обов'язкових платежів (в тому числі, відрахувань за георозвідувальні роботи) до Державного бюджету згідно з чинним законодавством, щорічна звітність перед ДНВП "Геоінформ України" згідно з формою 5-гр.
Таким чином, виявлені в ході проведення перевірки порушення не відповідають умовам спеціальних дозволів.
Окрім того, колегія суддів звертає увагу відповідача на той факт, що ТОВ "Крутнівський кар'єр" позбавлено можливості виконати вимоги припису в частині проведення на протязі 6 місяців з часу отримання дозволу аналізу фонового вихідного екологічного стану навколишнього природного середовища, проведення моніторингу екологічного стану навколишнього природного середовища (надра, водні об'єкти, грунти, біоресурси) у зоні впливу гірничого виробництва, виходу на проектну потужність з видобування мігматитів в обсязі 90 тис. куб. м. на рік не пізніше 30 місяців від дня реєстрації дозволу, оскільки спеціальний дозвіл, що дає право на користування надрами, датовані 30.12.2005р.
З урахуванням наведених вище обставин, колегією суддів не встановлено порушення позивачем вказаних приписів, що також підтверджується матеріалами справи.
Щодо порушення позивачем вимог законодавства у сфері надрокористування, яке полягає у відсутності акту передачі Крутнівського та Лознянського родовища для промислового освоєння (п. 4 припису № 1730-14/06 та п. 4 припису № 1731-14/06) колегія суддів виходить з наступного. передача крутнівського родовища ТОВ з 1999р., однак фактично експлуатується з 1972р. Аналогічно, передача Лознянського родовища з 1999р., однак фактично експлуатується з 1959р.
В своїх поясненнях представник позивача підтвердив, що у позивача відсутній акт передачі вказаних родовищ для розробки, однак здійснити передачу вказаних родовищ у 2013р., які експлуатуються з 1972р. та 1959р. є неможливим.
Колегія суддів, дослідивши вказані порушення в розрізі наданих пояснень, погоджується з позицією представника позивача, з огляду на те, що представником відповідача не зазначено як ТОВ "Крутнівський кар'єр" має здійснити передачу родовищ у 2013р., які експлуатуються з 1958р. та з 1970р., відтак виявлені порушення не знаходять свого правового підгрунтя.
Надаючи правову оцінку порушенням щодо ненадання щорічної інформації до Міністерства (Держгеонадра України) щодо стану виконання Програми робіт та не здійснення коригування технічних проектів освоєння ділянок надр, відповідно до вимог промислової безпеки, раціонального використання надр і природоохоронного законодавства в частині технології розробки кар'єру, кар'єрної техніки та об'ємів видобувних робіт (п. 3, 7 припису № 1730-14/06 та п. 3, 6 припису № 1731-14/06) колегією суддів встановлено таке.
Наказом Державної служби геології та надр України від 22.08.2013р. № 433 "Про затвердження форми звітності" з метою забезпечення виконання підпункту 18 пункту 4 Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 391, та відповідно до пункту 7.1. Примірних угод про умови користування надрами, затверджених наказом Держгеонадр України від 01.09.2011 № 60, затверджено форму щорічної звітності щодо стану виконання Програми робіт.
Згідно до ч. 1 ст. 51 Кодексу України про надра, розробка родовищ твердих, рідких і газоподібних корисних копалин та переробка мінеральної сировини провадяться згідно з затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр. Правила технічної експлуатації, проекти і плани розробки родовищ корисних копалин та переробки мінеральної сировини погоджуються користувачами надр з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, в частині додержання вимог законодавства про надра, що встановлено ч. 2 ст. 51 вказаного Кодексу.
В порядку дослідження доказів, колегією суддів досліджен звітний баланс запасів корисних копалин за 2012р. ТОВ "Крутнівський кар'єр" від 25.01.2013р., копія опису листа на ім'я Геоінформ України із вкладенням акту списання запасів корисних копалин Крутнівського та Лознянського родовищ та звіту Ф 5ГР від 25.01.2013р., акт на списання запасів корисних копалин з обліку гірничого видобувного підприємства (Крутнівського родовища) від 23.01.2013р., протокол № 48 спільного розгляду плану розвитку гірничих робіт по гранітному кар'єрові Крутнівського родовища мігматитів ТОВ "Крутнівський кар'єр" на 2012р. від 26.12.2011р., протокол № 50 спільного розгляду плану розвитку гірничих робіт по гранітному кар'єові Крутнівського родовища мігматитів ТОВ "Крутнівський кар'єр" на 2013р. від 27.12.2012р., а також акт списання запасів корисних копалин з обліку гірничого видобувного підприємства (Лознянське родовище) від 23.01.2013р., протокол № 49 спільного розгляду плану розвитку гірничих робіт по гранітному кар'рові Лознянського родовища мігматитів ТОВ "Крутнівський кар'єр" на 2012р. від 26.12.2011р., протокол № 51 спільного розгляду плану розвитку гірничих робіт по гранітному кар'рові Лознянського родовища мігматитів ТОВ "Крутнівський кар'єр" на 2013р. від 27.12.2012р.
Вказаними доказами підтверджують дотримання позивачем обов'язок щодо надання щорічної інформації до Міністерства (Держгеонадра України) щодо стану виконання Програми робіт та здійснення коригування технічних проектів освоєння ділянок надр, відтак, суд приходить до висновку, що вказане порушення є безпідставним.
Стосовно порушення позивачем законодавства у сфері надрокористування в частині невідповідності меж гірничого відводу (акт про надання гірничого відводу від 07.10.2008р. № 62) для розробки Крутнівського родовища мігматитів контурам запасів мігматиту, оцінених у ДКЗ, з урахуванням розносу бортів кар'єру та відповідно ліцензійній ділянці за спеціальним дозволом на користування надрами від 30.12.2005р. № 3778 (п. 5 припису № 1730-14/06), колегія суддів зазначає наступне.
Частиною 1 статті 17 Кодексу України про надра встановлено, що гірничим відводом є частина надр, надана користувачам для промислової розробки родовищ корисних копалин та цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин. Користування надрами за межами гірничого відводу забороняється.
Контури запасів корисних копалин - це місце залягання за даними геологічного вивчення відкритих родовищ (покладів), де виявлено та підраховано певну кількість корисних копалин.
Тобто, для промислової розробки родовищ корисних копалин та цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, надрокористувачеві може надаватись у користування частина надр в межах місця їх залягання, при відсутності обов'язку щодо відповідності контурів запасів корисних копалин та меж гірничого відводу, адже, як встановлено колегією суддів, надрокористувачеві ТОВ "Крутнівський кар'єр" надано частину цих запасів для користування.
Таким чином, виявлені порушення не знайшли свого правового підгрунтя, крім того, встановлені обставини підтверджують правову позицію позивача, більше того, спростовують позицію відповідача.
Зазначені вище обставини свідчать про порушення вимог ст. 24 Кодексу України про надра, відповідно до ч. 2 якої, користувачі надр зобов'язані: 1) використовувати надра відповідно до цілей, для яких їх було надано; 2) забезпечувати повноту геологічного вивчення, раціональне, комплексне використання та охорону надр; 3) забезпечувати безпеку людей, майна та навколишнього природного середовища; 4) приводити земельні ділянки, порушені при користуванні надрами, в стан, придатний для подальшого їх використання у суспільному виробництві; 5) виконувати інші вимоги щодо користування надрами, встановлені законодавством України та угодою про розподіл продукції.
Права та обов'язки користувача надр виникають з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами, а в разі надання права користування надрами на умовах угод про розподіл продукції - з моменту набрання чинності такою угодою, якщо інше не передбачено цією угодою.
Отже, вказаними нормами визначено, що на користувача надр у зв'язку з отриманням спеціального дозволу на користування надрами покладено певні обов'язки, пов'язані з надрокористуванням, однак судом не встановлено порушення чи недотримання ТОВ "Крутнівський кар'єр" зазначених обов'зків.
Матеріали актів перевірки також свідчать про порушення позивачем пп. 1 п. 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011р., відповідно до якого, дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням органів державного гірничого та санітарно-епідеміологічного нагляду, державного геологічного і екологічного контролю, органів місцевого самоврядування, органів державної податкової служби у разі порушення надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр.
Дані положення регулюють право контролюючого органу зупиняти дію спеціальних дозволів, суб'єктом застосування якої є Державна служба геології та надр України, відтак позивач не може порушити вказану норму.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що відповідач необгрунтовано дійшов висновку про наявність порушень, зафіксованих в приписах № 1730-14/06 та № 1731-14/06, відтак останні є скасуванню.
Більше того, судом досліджено акти перевірки правил користування надрами і дотримання вимог спеціального дозволу при проведенні розробки і вивчення родовищ корисних копалин ТОВ "Крутнівський кар'єр" від 26.03.2009р. за № 11 Крутнівського родовища, від 26-27.03.2009р. за № 8 Лознянського родовища, від 12.12.2011р. за № 435 Лознянського родовища, від 08.12.2011р. за № 428 Крутнівського родовища. З аналізу яких слідує, що станом на 2009р., 2011р. та 2012р. вказані порушення контролюючим органом не виявлено.
Тобто, неможливо встановити однозначної позиції суб'єкта владних повноважень, оскільки акти від 2009р., 2011р. та 2012р. суперечать приписам від 08.11.2013р.
Таким чином, колегія суддів, в узгодження з вимогами статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України та з метою захисту прав та інтересів позивача, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Суд також бере до уваги, що згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони зокрема: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з того, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, що передбачено ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Мотивація та докази, надані позивачем, дають колегії суддів підстави для постановлення висновків, які спростовують доводи відповідача, більше того, встановлені у справі обставини підтверджують позиції позивача.
Питання про розподіл судових витрат у справі вирішується судом відповідно до вимог ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України та ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Скасувати припис Центрального міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр України № 1730-14/06 від 08.11.2013р.
Скасувати припис Центрального міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр України № 1731-14/06 від 08.11.2013р.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Крутнівський кар'єр" судовий збір у сумі 73 грн. (сімдесят три гривні) 08 (вісім копійок) шляхом його безспірного списання органами Державної казначейської служби України з рахунків Державної служби геології та надр України.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя/підпис/Вільчинський Олександр Ванадійович
Суддів: Альчук Максим Петрович
Крапівницька Наталя Леонідівна
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: