Рішення від 15.06.2009 по справі 10/91-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

15.06.09р.

Справа № 10/91-09

За позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська ( м. Дніпропетровськ )

до Відділу охорони Дніпропетровського Метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області ( м. Дніпропетровськ )

Третя особа на стороні Відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору УМВС у Дніпропетровської області

про зобов'язання включити до ліквідаційного балансу суму заборгованості зі сплати страхових внесків , пені та фінансових санцій у розмірі 182 903,04 грн.

Суддя Кощеєв І.М.

Представники:

Від Позивача: Ніколенко О. І. ( дов. № 1887/08-48 від 04.06.2004 р.)

Комбаров О. Ю. ( дов. № 63/08-28) - представники

Від Відповідача: не з"явився

Від третьої особи : Бабенко Л. В. ( дов. № 794/НМ від 17.02.2009 р.) - представник

СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Відповідача про зобов'язання ліквідаційну комісію Відділу охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області включити до ліквідаційного балансу суму заборгованості зі сплати страхових внесків, пені та фінансових санкцій у розмірі 182 903 грн. 04 коп.

Позивач вказує на те, що наявність заборгованості зі сплати страхових внесків за відділом охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області, де обліковується 64 працівника, згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з 01.01.2004 р. виключає можливість при оформленні пенсії зарахувати страховий стаж за відповідний період зазначеним працівникам, що безпосередньо впливає на розмір пенсійних виплат або, взагалі, на право на призначення пенсії за віком.

Представник Відповідача в судове засідання не з"явився, витребуваних судом документів не наддав.

Третя особа проти задоволення позовних вимог Позивача заперечує, зазначаючи у письмових поясненнях на безпідставність позовних вимог Позивача та їх недоведеність.

Третьою особою були заявлені клопотання про : заміну неналежного відповідача на належного -Дніпропетровське міське управління ГУМВС України в Дніпропетровській області у зв”язку із ліквідацією Відділу охорони Дніпропетровського Метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області; заміни третьої особи УМВС України в Дніпропетровській області на Головне управління МВС України в Дніпропетровській області, у зв”язку із реорганізацією.

Господарський суд розглядає справу за наявними в ній документами.

Клопотання про застосування засобів технічної фіксації судового процесу (аудіо запис) представниками сторін не заявлялося.

По справі оголошувалася перерва з 11.06.2009 р. по 15.06.2009 р.

За згодою представників Позивача та Третьої особи у судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників Позивача та Третьої особи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відділ охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до наданих Позивачем документів ( не спростованих Відповідачем та Третьою особою ) з 01.05.2007 р. Відділ охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області несвоєчасно сплачував до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська страхові внески. За несвоєчасну сплату ( несплату ) страхових внесків, згідно п. 2, п. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” Відповідачеві були нараховані фінансові санкції та пеня.

Так, за розрахунками Позивача ( не спростованими Відповідачем ), станом на 03.04.2009 р. за Відділом охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області існує заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська в сумі 182 903 грн. 04 коп., яка складається з : суми страхових внесків у розмірі 66 301 грн. 85 коп.; суми штрафних санкцій у розмірі 91 987 грн. 20 коп., суми пені у розмірі 24 613 грн. 99 коп.

27.06.2008 р. до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська надійшов лист від 20.06.2008 р. № 30/1183 в якому повідомлялось, що засновником відділу охорони Дніпропетровського метрополітену, а саме УМВС України в Дніпропетровській області, прийнято рішення про ліквідацію відділу охорони Дніпропетровського метрополітену та створено ліквідаційну комісію, що підтверджується наказами УМВС України в Дніпропетровській області: № 586 від 13.06.2008 р. про ліквідацію відділу охорони Дніпропетровського метрополітену; № 587 від 13.06.2008 р. про створення ліквідаційної комісії відділу охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС Українив Дніпропетровській області.

У зв'язку з ліквідацією Відповідача, Позивачем 22.08.2008 р. було проведено перевірку фінансово-господарської діяльності платника, та складено Акт № 143 від 22.08.2008 р. позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності Відділу охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області. Результатами проведеної перевірки було підтверджено зазначену вище суму заборгованості у сумі 182 903 грн. 04 коп.

16.09.2008 р. на адресу ліквідаційнійної комісії Відповідача було надіслана заява за № 2544/02-28 про включення боргу до ліквідаційного балансу.

21.10.2008 р. голові ліквідаційної комісії було надіслано листа за № 2923/02-28 з проханням повідомити про прийняте рішення, щодо включення сум заборгованості до ліквідаційного балансу.

04.12.2008 р. голові ліквідаційної комісії повторно було надслано листа за № 3388/02-28 з проханням повідомити про прийняте рішення, щодо включення суми заборгованості до ліквідаційного балансу.

Лише 05.01.2009 р. до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська надійшов лист № 30/2524 від 25.12.2008 р. в якому повідомлялося про відмову включення заборгованості у сумі 182 903 грн. 04 коп. до ліквідаційного балансу Відповідача.

Станом на час розгляду справи рішення ліквідаційної комісії щодо включення сум заборгованості перед Пенсійним фондом України до ліквідаційного балансу відділу охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області -відсутнє ( доказів не надано ).

Відповідно до Витягу з ЄДРПОУ станом на 10.06.2009 р. ( наданого Позивачем на вимогу суду ), Відділ охорони Дніпропетровського Метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в стані припинення підприємницької діяльності. Тобто, Відповідач як юридична особа існує.

Згідно п. 7 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі ліквідації страхувальника, який мас заборгованість перед Пенсійним фондом України або втрати ним з інших причин юридичного статусу платника страхових внесків (зокрема, через прийняття рішення про ліквідацію юридичної особи) недоїмка сплачується за рахунок коштів та іншого майна страхувальника. У цьому випадку відповідальність за погашення недоїмки покладається на ліквідаційну комісію.

Відповідно до ст. 60 ГК України ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується. Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Претензії кредиторів до суб'єкта господарювання, що ліквідується, задовольняються з майна цього суб'єкта, якщо інше не передбачено цим Кодексом та іншими законами. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до закону ( ст. 61 ГК України ).

Враховуючи наведене, господарський суд вважає позовні вимоги Позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Господарський суд не знаходить підстав для задоволення клопотання Третьої особи про заміну неналежного відповідача на належного -Дніпропетровське міське управління ГУМВС України в Дніпропетровській області, оскільки ліквідація Відділу охорони Дніпропетровського Метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області -не закінчилися, Відповідач з ЄДРПОУ не виключений ( діяльність не припинена ).

Суд знаходить достатньо підстав для задоволення клопотання Третьої особи про заміну третьої особи УМВС України в Дніпропетровській області на Головне управління МВС України в Дніпропетровській області у зв”язку із реорганізацією.

Згідно зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 27, 33, 44, 49, 75, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Здійснити заміну третьої особи УМВС України в Дніпропетровській області на Головне управління МВС України в Дніпропетровській області у зв”язку із реорганізацією.

Позов задовольнити.

Зобов'язати Відділу охорони Дніпропетровського метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області в особі ліквідаційної комісії включити до ліквідаційного балансу суму заборгованості перед Пенсійним фондом України зі сплати страхових внесків, пені та фінансових санкцій на загальну суму 182 903 грн. 04 коп., про що видати наказ.

Стягнути з Відділу охорони Дніпропетровського Метрополітену ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області ( м. Дніпропетровськ ) на користь Державного бюджету України: - витрати по сплаті державного мита в розмірі 85 грн., про що видати наказ; - 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, про що видати наказ.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Суддя

І.М. Кощеєв

( рішення оформлене відповідно до

ст. 84 ГПК України 16.06.2009 р. )